EU-coronabewijs ook geldig in Verenigd Koninkrijk
BRUSSEL (ANP) - Ook het Verenigd Koninkrijk erkent voortaan het Europese coronacertificaat. Nederlanders en andere EU-burgers met zo'n pas kunnen daardoor eenvoudiger naar het voormalige EU-land reizen. De EU accepteert op haar beurt het Britse coronabewijs.
Behalve het Verenigd Koninkrijk sluit ook Armenië zich aan. Dat brengt het aantal landen waar het certificaat, dat werkt met een QR-code, gebruikt kan worden op 45. "De komende weken en maanden zullen er meer volgen", zegt verantwoordelijk Eurocommissaris Didier Reynders.
Met het certificaat kan de drager aantonen dat de kans klein is dat hij het coronavirus bij zich draagt, dankzij een volledige inenting of een eerder doorgemaakte besmetting of omdat hij of zij onlangs negatief is getest. De Europese Commissie hoopt het in zoveel mogelijk landen erkend te krijgen om het reizen weer op gang te helpen.
De wederzijdse erkenning gaat vrijdag in.
Meer uit Buitenland
PRAAG (ANP/RTR) - De Tsjechische premier Andrej Babiš heeft zijn steun uitgesproken voor zijn Hongaarse ambtgenoot Viktor Orbán. In een bericht op X schrijft de rechtse regeringsleider dat "in turbulente tijden kiezen voor stabiliteit en bewezen leiderschap er meer dan ooit toe doet".
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - In de nacht van vrijdag op zaterdag zijn door Israëlische aanvallen zeker zeven mensen omgekomen in de Gazastrook. Ook raakten enkelen gewond, van wie er vier in kritieke toestand verkeren. Dat melden hulpdiensten in de regio. Volgens de woordvoerder werd een politiepost nabij het vluchtelingenkamp Bureij bestookt.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - Een Amerikaanse delegatie is geland in Islamabad voor onderhandelingen met Iran over een duurzaam bestand. Persbureau Reuters meldt op gezag van twee Pakistaanse bronnen dat het toestel is geland. De Amerikanen zijn daar op verzoek van Pakistan, dat optreedt als bemiddelaar.
4 uur geledenATLANTA (ANP/RTR) - Volgens Amerikaanse inlichtingen zijn er aanwijzingen dat China zich opmaakt om binnen enkele weken nieuwe luchtverdedigingssystemen aan Iran te leveren. Dat meldt CNN op basis van drie bronnen die op de hoogte zouden zijn van recente inlichtingenanalyses.
5 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-ruimtemissie zijn overgebracht naar een Amerikaans marineschip, waar ze medisch onderzocht worden. Op beelden van NASA was te zien dat de vier zelf te voet het dek van het schip overstaken.
5 uur geledenCHARLOTTESVILLE (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de astronauten van de Artemis II-ruimtemissie gefeliciteerd in een bericht op Truth Social. Daarin zegt hij dat hij als president niet trotser had kunnen zijn.
8 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie zijn na tien dagen teruggekeerd van hun ruimtereis. Het Orion-ruimtevaartuig waarmee zij achter de maan vlogen, landde om 02.07 uur Nederlandse tijd voor de kust van de Californische stad San Diego in de Stille Oceaan.
9 uur geleden