EU-Commissie: situatie Syrië nog te onzeker om veilig te verklaren
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie vindt het te vroeg om te bepalen of Syrië veilig genoeg is voor Syrische vluchtelingen in Europa om terug te keren. "De huidige situatie zorgt voor veel hoop maar ook veel onzekerheid", stelt de Commissie. De Commissie wil eerst zien wat de volgende stappen zijn van de winnende partijen in Syrië.
In oktober stelde het Nederlandse kabinet nog voor om delen van Syrië veilig te verklaren, omdat er niet meer gevochten werd. De afgelopen week namen oprukkende rebellengroepen in een hoog tempo steden in en dit weekend ook de hoofdstad Damascus.
Brussel kijkt vooral naar de islamitische rebellengroep Hayat Tahrir al-Sham (HTS). De groep staat op de terreurlijst van de Verenigde Naties. Na de val van het regime van dictator Bashar al-Assad werpt de leider van HTS, Abu Mohammed al Jolani, zich op als hét kopstuk van de rebellen. De Commissie roept partijen die betrokken zijn bij de val van Assad op om te streven naar een vreedzame, inclusieve toekomst voor het land.
Meer uit Buitenland
BOULOGNE-BILLANCOURT (ANP) - Rondom de finale van de Champions League tussen Paris-Saint-Germain (PSG) en Arsenal is het op meerdere plaatsen in Parijs tot schermutselingen gekomen tussen voetbalsupporters en oproerpolitie. Vooral rond het stadion van de Parijse club PSG in het Parc des Princes in Boulogne-Billancourt werd het onrustig en hebben agenten aanhoudingen verricht. Supporters die kennelijk het stadion binnen willen, hebben er barricades opgericht.
22 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump is klaar met alle ophef rond de concertreeks ter ere van het 250-jarig bestaan van de VS. In een bericht op Truth Social laat hij weten in plaats van dat evenement mogelijk woensdag op The National Mall in Washington een "Amerika is terug-bijeenkomst" te willen houden.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese premier Nawaf Salam heeft "de gevaarlijke en ongekende escalatie" door Israël veroordeeld in een televisietoespraak. Het "beleid van de verschroeide aarde" gaat Israël geen veiligheid brengen, aldus de premier.
3 uur geledenEBBA (ANP) - Bij een "gerichte" Israëlische droneaanval zijn twee Libanese militairen ernstig gewond geraakt, meldt het Libanese leger. De drone zou een auto hebben geraakt op een openbare weg bij de plaats Ebba in het zuiden van Libanon. De militairen zijn overgebracht naar een ziekenhuis.
6 uur geledenBUNIA (ANP/RTR) - De topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, is aangekomen in de Congolese regio Ituri, het epicentrum van de huidige ebola-uitbraak. Hij zegt te zijn gekomen om met lokale bewoners te overleggen over de aanpak. "De gemeenschappen begrijpen het probleem beter en kennen ook de oplossing", aldus Tedros.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Mohsen Rezaei, een adviseur van de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei, zegt dat de Amerikaanse president Donald Trump "de diplomatie voor de derde keer heeft verraden". Trump stelt volgens hem onder meer te vergaande eisen tijdens onderhandelingen. Hij zegt ook niet blij te zijn met het feit dat de Verenigde Staten nog altijd Iraanse havens blokkeren.
9 uur geledenSINGAPORE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Australië gaan samen onbemande onderzeeërs ontwikkelen. Dat project is deel van het AUKUS-pact, dat de drie landen vijf jaar geleden sloten.
9 uur geleden