Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-Commissie: situatie Syrië nog te onzeker om veilig te verklaren

EU-Commissie: situatie Syrië nog te onzeker om veilig te verklaren

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie vindt het te vroeg om te bepalen of Syrië veilig genoeg is voor Syrische vluchtelingen in Europa om terug te keren. "De huidige situatie zorgt voor veel hoop maar ook veel onzekerheid", stelt de Commissie. De Commissie wil eerst zien wat de volgende stappen zijn van de winnende partijen in Syrië.

In oktober stelde het Nederlandse kabinet nog voor om delen van Syrië veilig te verklaren, omdat er niet meer gevochten werd. De afgelopen week namen oprukkende rebellengroepen in een hoog tempo steden in en dit weekend ook de hoofdstad Damascus.

Brussel kijkt vooral naar de islamitische rebellengroep Hayat Tahrir al-Sham (HTS). De groep staat op de terreurlijst van de Verenigde Naties. Na de val van het regime van dictator Bashar al-Assad werpt de leider van HTS, Abu Mohammed al Jolani, zich op als hét kopstuk van de rebellen. De Commissie roept partijen die betrokken zijn bij de val van Assad op om te streven naar een vreedzame, inclusieve toekomst voor het land.

Meer uit Buitenland

Ook gewonde in Oman gemeld na aanvallen

MUSCAT (ANP/RTR) - Zeker een persoon is gewond geraakt toen drones een haven troffen in Oman. Het slachtoffer is een expat, berichten staatsmedia.

9 minuten geleden
Doden bij pro-Iraanse betoging bij consulaat VS in Karachi

KARACHI (ANP/AFP/RTR) - Bij pro-Iraanse protesten bij het Amerikaanse consulaat in de Pakistaanse stad Karachi zijn zeker acht mensen omgekomen. Ook zouden zeker twintig mensen gewond zijn geraakt, melden de hulpdiensten. Over de identiteit van de slachtoffers is vooralsnog niets bekendgemaakt.

23 minuten geleden
NYT: timing aanval Khamenei gewijzigd voor maximale schade

TEHERAN (ANP) - Kort voor de gezamenlijke aanvallen op Iran hebben de VS en Israël het moment van hun militaire campagne gewijzigd. Dat schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Volgens de krant kon zo opperste leider Ali Khamenei snel worden uitgeschakeld.

28 minuten geleden
Tientallen gebouwen in Tel Aviv beschadigd na Iraanse aanval

TEL AVIV (ANP) - Veertig gebouwen in Tel Aviv hebben schade opgelopen na een Iraanse raketaanval op zaterdag. Dat melden de lokale autoriteiten volgens de krant Israëlische Haaretz.

33 minuten geleden
Betogers proberen diplomatieke post VS in Pakistan te bestormen

KARACHI (ANP/AFP) - Betogers hebben in de Pakistaanse miljoenenstad Karachi geprobeerd het Amerikaanse consulaat te bestormen. Het ging volgens een verslaggever om een groep van honderden mensen.

45 minuten geleden
Weer explosies in meerdere landen Midden-Oosten

DUBAI (ANP/AFP/RTR) - De strijd in het Midden-Oosten houdt ook zondag aan. Verslaggevers hoorden explosies in Dubai, de hoofdstad Manama van Bahrein en Doha in Qatar. In de Israëlische hoofdstad Jeruzalem klonk het luchtalarm nadat nieuwe Iraanse raketlanceringen waren gemeld.

1 uur geleden
Rouwperiode in Irak na dood Iraanse leider Khamenei

BAGDAD (ANP/AFP) - De regering van Irak heeft een rouwperiode van drie dagen afgekondigd na de dood van de hoogste leider van buurland Iran, ayatollah Ali Khamenei. Een regeringswoordvoerder zei in een verklaring dat Khamenei is omgekomen door "een flagrante daad van agressie".

1 uur geleden