Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-commissaris wil top over toerisme organiseren

EU-commissaris wil top over toerisme organiseren

BRUSSEL (ANP) - De zwaar getroffen toeristische sector in Europa moet te hulp worden geschoten met een grootschalig reddingsplan. EU-commissaris Thierry Breton (Interne Markt) wil daarvoor zodra de situatie het toelaat een Europese top organiseren, zei hij dinsdag tijdens een videogesprek met de transport- en toerismecommissie van het Europees Parlement. Het is volgens de Fransman nog te vroeg om te zeggen wanneer het vakantieverkeer weer op gang kan komen.

De toerismebranche, goed voor minstens 10 procent van het inkomen in de EU, is door de coronacrisis grotendeels tot stilstand gekomen. Hotels, restaurants, touroperators en luchtvaartmaatschappijen dreigen failliet te gaan. Vooral vakantielanden als Spanje, Griekenland, Italië en Frankrijk zullen inkomsten mislopen.

Wereldwijd wordt de schade voor de reisindustrie dit jaar op 275 tot 400 miljard euro geraamd. Voor geraakte bedrijven in Europa is financiële steun beschikbaar, maar het is volgens de EU-commissaris niet alleen zaak de branche een helpende hand te bieden. Breton wil in aanloop naar de top nadenken over een ander soort toerisme, dat duurzamer en weerbaarder is.

Het massatoerisme zoals we dat kennen is te belastend voor milieu en klimaat en dat moet anders, hoe lastig dat volgens Breton ook zal zijn. Ook de toerismebranche moet daar in de omslag naar een groene economie snel zijn verantwoordelijkheid in nemen, vindt hij. Zaak is wel dat de sector zich beschermt tegen "agressieve investeringsstrategieën van niet-Europese landen", die de crisis kunnen aangrijpen om "Europese juwelen" voor een spotprijs te kopen.

Meer uit Financieel

ABN AMRO ziet juridische kwetsbaarheden in nieuwe box 3-stelsel

AMSTERDAM (ANP) - Het kabinetsvoorstel voor het nieuwe box 3-stelsel is op meerdere punten juridisch en praktisch kwetsbaar. Dat zeggen de vermogensexperts Tjarko Denekamp en Peter Beets van ABN AMRO.

6 uur geleden
Nieuwe AI-tool jaagt Amerikaanse beleggers de stuipen op het lijf

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen gingen dinsdag scherp omlaag, vooral door de angst dat AI-ontwikkelingen de positie van gevestigde softwarebedrijven zullen ondermijnen. Die vrees werd eerder op de dag aangewakkerd op de Europese beurzen door een nieuwe tool van het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic dat is ontworpen om juridisch werk te automatiseren. Het hulpmiddel zorgde voor nog meer twijfels over wat AI gaat doen met de hele informatie- en datasector.

8 uur geleden
OpenAI wil farmaceuten steunen bij ontwikkeling nieuwe medicijnen

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De topman van OpenAI, het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, overweegt farmaceutische bedrijven te ondersteunen bij het ontdekken van nieuwe medicijnen, met behulp van zijn AI-technologieën. In ruil daarvoor zou OpenAI vervolgens een deel van de opbrengsten uit die ontdekkingen kunnen ontvangen, zei Sam Altman dinsdag tijdens een AI-conferentie in San Francisco.

9 uur geleden
VS sluiten deze week tot 11 grote deals over zeldzame aardmetalen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan deze week tot elf nieuwe handelsakkoorden over zeldzame aardmetalen aankondigen, zei de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum.

10 uur geleden
Ook Duitse rederij Hapag-Lloyd vaart weer door het Suezkanaal

HAMBURG (ANP/DPA) - De grote Duitse rederij Hapag-Lloyd vaart na ruim twee jaar weer door de Rode Zee en het Suezkanaal. Eerder besloten veel vervoerders de belangrijke vaarroute te mijden vanwege aanvallen door Houthi-rebellen uit Jemen.

11 uur geleden
Novo Nordisk waarschuwt voor lagere verkopen door concurrentie

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Novo Nordisk, producent van de bekende diabetes- en afslankmiddelen Ozempic en Wegovy, verwacht dat de verkopen dit jaar met 5 tot 13 procent dalen. Het Deense farmacieconcern schrijft dit toe aan groeiende concurrentie. Het bedrijf wordt ook geraakt door het Amerikaanse beleid om medicijnprijzen te verlagen.

11 uur geleden
Wolters Kluwer en RELX onderuit op Damrak om AI-tool Anthropic

AMSTERDAM (ANP) - Wolters Kluwer en RELX eindigden dinsdag flink lager in de AEX-index op de beurs in Amsterdam. De informatieleveranciers hadden op het Damrak last van de lancering van een nieuw hulpmiddel van het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic dat is ontworpen om juridisch werk te automatiseren. De tool heeft de zorgen vergroot over de impact die kunstmatige intelligentie op dataservices en informatiebedrijven zal hebben.

12 uur geleden