EU-commissaris wil top over toerisme organiseren
BRUSSEL (ANP) - De zwaar getroffen toeristische sector in Europa moet te hulp worden geschoten met een grootschalig reddingsplan. EU-commissaris Thierry Breton (Interne Markt) wil daarvoor zodra de situatie het toelaat een Europese top organiseren, zei hij dinsdag tijdens een videogesprek met de transport- en toerismecommissie van het Europees Parlement. Het is volgens de Fransman nog te vroeg om te zeggen wanneer het vakantieverkeer weer op gang kan komen.
De toerismebranche, goed voor minstens 10 procent van het inkomen in de EU, is door de coronacrisis grotendeels tot stilstand gekomen. Hotels, restaurants, touroperators en luchtvaartmaatschappijen dreigen failliet te gaan. Vooral vakantielanden als Spanje, Griekenland, Italië en Frankrijk zullen inkomsten mislopen.
Wereldwijd wordt de schade voor de reisindustrie dit jaar op 275 tot 400 miljard euro geraamd. Voor geraakte bedrijven in Europa is financiële steun beschikbaar, maar het is volgens de EU-commissaris niet alleen zaak de branche een helpende hand te bieden. Breton wil in aanloop naar de top nadenken over een ander soort toerisme, dat duurzamer en weerbaarder is.
Het massatoerisme zoals we dat kennen is te belastend voor milieu en klimaat en dat moet anders, hoe lastig dat volgens Breton ook zal zijn. Ook de toerismebranche moet daar in de omslag naar een groene economie snel zijn verantwoordelijkheid in nemen, vindt hij. Zaak is wel dat de sector zich beschermt tegen "agressieve investeringsstrategieën van niet-Europese landen", die de crisis kunnen aangrijpen om "Europese juwelen" voor een spotprijs te kopen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een klein verlies begonnen na nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iran. De aanvallen waren gericht op een militaire locatie die volgens de Amerikanen een bedreiging vormde voor hun troepen en het commerciële scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz. Iran meldde daarnaast een Amerikaanse luchtmachtbasis te hebben aangevallen. De olieprijzen gingen omhoog door de afnemende hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten.
27 minuten geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde investeringen in olieprojecten zullen naar verwachting in 2026 voor het derde jaar op rij dalen, meldt het Internationaal Energieagentschap (IEA). Ondanks de hogere olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten nemen de uitgaven aan olieprojecten volgens het IEA dit jaar af tot onder de 500 miljard dollar (ongeveer 431 miljard euro).
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Meer dan de helft van de mensen die in Nederland van baan wisselen, gaat aan de slag in een andere sector. Per bedrijfstak zijn daarin wel grote verschillen, schrijft De Nederlandsche Bank (DNB) na een analyse van arbeidsmarktcijfers van 2011 tot 2025.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Werkgevers in Nederland laten een hoop kansen op personeel liggen door niet buiten de landsgrenzen te werven. Daarop wijst uitkeringsorganisatie UWV na een nieuwe analyse van beroepen waar juist te veel of te weinig mensen voor zijn in Europa.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Telecombedrijf KPN en het Duitse Schwarz Digits willen volgend jaar een Europese soevereine cloud in Nederland aanbieden. Daarmee willen ze een Europees alternatief bieden voor het opslaan van data, stellen de partijen. Europese organisaties zijn nu voor een groot deel afhankelijk van Amerikaanse bedrijven, zoals Amazon, Google en Microsoft.
1 uur geledenSINGAPORE (ANP) - De olieprijzen zijn donderdagochtend flink omhooggegaan na nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iran. Daarnaast zei de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) dat een Amerikaanse luchtmachtbasis is aangevallen. Daarmee lijkt een einde aan de oorlog in het Midden-Oosten weer verder uit beeld.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - TikTok brengt TikTok Shop naar Nederland. Vanaf 15 juni kunnen Nederlandse gebruikers van het socialemediaplatform producten die in filmpjes worden aangeprezen direct kopen, zonder dat ze daarvoor de app hoeven te verlaten. De Consumentenbond laat weten kritisch te zijn.
2 uur geleden