Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-commissaris wil top over toerisme organiseren

EU-commissaris wil top over toerisme organiseren

BRUSSEL (ANP) - De zwaar getroffen toeristische sector in Europa moet te hulp worden geschoten met een grootschalig reddingsplan. EU-commissaris Thierry Breton (Interne Markt) wil daarvoor zodra de situatie het toelaat een Europese top organiseren, zei hij dinsdag tijdens een videogesprek met de transport- en toerismecommissie van het Europees Parlement. Het is volgens de Fransman nog te vroeg om te zeggen wanneer het vakantieverkeer weer op gang kan komen.

De toerismebranche, goed voor minstens 10 procent van het inkomen in de EU, is door de coronacrisis grotendeels tot stilstand gekomen. Hotels, restaurants, touroperators en luchtvaartmaatschappijen dreigen failliet te gaan. Vooral vakantielanden als Spanje, Griekenland, Italië en Frankrijk zullen inkomsten mislopen.

Wereldwijd wordt de schade voor de reisindustrie dit jaar op 275 tot 400 miljard euro geraamd. Voor geraakte bedrijven in Europa is financiële steun beschikbaar, maar het is volgens de EU-commissaris niet alleen zaak de branche een helpende hand te bieden. Breton wil in aanloop naar de top nadenken over een ander soort toerisme, dat duurzamer en weerbaarder is.

Het massatoerisme zoals we dat kennen is te belastend voor milieu en klimaat en dat moet anders, hoe lastig dat volgens Breton ook zal zijn. Ook de toerismebranche moet daar in de omslag naar een groene economie snel zijn verantwoordelijkheid in nemen, vindt hij. Zaak is wel dat de sector zich beschermt tegen "agressieve investeringsstrategieën van niet-Europese landen", die de crisis kunnen aangrijpen om "Europese juwelen" voor een spotprijs te kopen.

Meer uit Financieel

Luchtvaartbranche VS vreest chaos bij stop grenscontroles

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.

11 uur geleden
Brussel komt woensdag met pakket nieuwe techmaatregelen

BRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.

13 uur geleden
VS verzetten zich tegen terugbetaling onwettige importheffingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.

15 uur geleden
Opnieuw winst op Wall Street, Dell grote winnaar na goede cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.

1 dag geleden
Investeerder Castlelake overweegt overnamebod op easyJet

MINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.

1 dag geleden
Universal Music verwerpt overnamebod van miljardair Ackman

HILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.

1 dag geleden
Unilever steekt 270 miljoen dollar in nieuw innovatiecentrum VS

LONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.

1 dag geleden