EU-commissaris optimistisch over akkoord op 'geldtop'
BRUSSEL (ANP) - De Europees begrotingscommissaris Johannes Hahn is optimistisch dat de EU-leiders volgende week in Brussel een akkoord bereiken over de meerjarenbegroting van 2021 tot en met 2027. Volgens de Oostenrijker is een compromis mogelijk en wordt de top goed voorbereid om de leiders over de streep te trekken.
Hahn zei dit tijdens een persgesprek in Brussel. Traditioneel zijn er minstens twee slopende toppen nodig om het eens te worden over de omvang en invulling van een nieuw zogeheten meerjarig financieel kader (MFK). "Met politieke wil en staatsmanschap kunnen we die traditie doorbreken", meent Hahn.
Premier Mark Rutte zei vorige week dat Nederland niet meer wil afdragen dan de afgelopen zeven jaar, inflatie en economische groei daargelaten. De Europese Commissie wil de begroting optrekken van nu 1 naar 1,11 procent van het gezamenlijk inkomen van de 27 lidstaten, ondanks dat door het Britse vertrek uit de EU een gat van jaarlijks circa 11 miljard euro ontstaat.
Volgens EU-bronnen wordt achter de schermen "tot in de finesse" geschaafd aan de cijfers om oplossingen te vinden voor de eisen van de lidstaten en zou er "beweging" zitten in de onderhandelingen.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Saudi-Arabië is van plan om 6 miljard euro te investeren in drie pretparken vlak bij Parijs. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron in een bericht op X. De Saudische entertainment- en investeringsgroep Qiddiya zal het project financieren.
8 minuten geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Iran kampt met groeiende brandstoftekorten nu de Verenigde Staten het voor Teheran steeds moeilijker maken om brandstof uit het buitenland te halen. Volgens de staatskrant Hamshahri staan er in Teheran lange rijen bij tankstations uit angst voor prijsverhogingen. Veel automobilisten gaan al tanken, voordat de tank halfleeg is.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met een kleine winst gesloten. Beleggers namen winst op technologieaandelen in afwachting van belangrijke kwartaalcijfers van het Amerikaanse chipconcern Nvidia later deze week. Daarnaast zijn aandelenhandelaren in afwachting van een toespraak van Kevin Warsh, voorzitter van de Amerikaanse centrale bank op vrijdag.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De beveiligers op Schiphol houden dinsdag en woensdag hun eerste werkonderbrekingen uit onvrede over de hoge werkdruk, melden vakbonden FNV en CNV. Dinsdag gaat het om drie acties van een kwartier, om 10.00 uur, 14.00 uur en 19.00 uur. Woensdag zijn het er vijf van een kwartier: om 10.00 uur, 12.00 uur, 14.00 uur, 16.00 uur en 19.00 uur.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De webshop van de Bijenkorf is weer volledig beschikbaar na problemen door het datalek bij de logistieke partner CEVA Logistics eerder deze maand. Daardoor waren tijdelijk veel artikelen niet te bestellen. Daarvoor was de levertijd al flink opgelopen. Die staat inmiddels weer op twee tot vijf dagen, wat nog wel langer is dan de enkele dag van voor de problemen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse importheffingen op alle auto's, vrachtwagens, auto-onderdelen en staal uit Canada worden per 1 januari verhoogd naar 50 procent. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump bekendgemaakt op zijn berichtendienst Truth Social. Volgens cijfers van de Canadese overheid heffen de VS momenteel 25 procent importheffing op geïmporteerde auto's, vrachtwagens en onderdelen.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Fatih Birol, directeur van het Internationaal Energieagentschap (IEA), is bezorgd over het huidige lage niveau van de Europese gasvoorraden voor de komende winter. Volgens AGSI, dat de gasvoorraden en opslagniveaus monitort, liggen de gasreserves momenteel rond de 62 procent. De Europese Unie heeft als doel om de gasvoorraad voor 1 december op 80 procent te brengen. In Nederland is dit nu nog geen 44 procent.
4 uur geleden