Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-commissaris: 500 miljard euro nodig voor kerncentrales

EU-commissaris: 500 miljard euro nodig voor kerncentrales

PARIJS (ANP/AFP) - De Europese Unie moet tussen nu en 2050 500 miljard euro investeren in nieuwe generatie kerncentrales, zegt EU-commissaris Thierry Breton voor Interne Markt en Industrie in een interview met de Franse krant Journal du Dimanche. "Alleen al bestaande kerncentrales hebben vanaf nu tot 2030 50 miljard euro aan investeringen nodig. En voor de nieuwe generatie 500 miljard!"

Volgens Breton is het omstreden EU-plan om kernenergie en aardgas te bestempelen als groene energiebronnen een essentiële stap om financiering hiervoor aan te trekken. De EU raadpleegt lidstaten over de vraag of deze stroombronnen ook echt als duurzaam gezien kunnen worden. Frankrijk heeft hierin het voortouw genomen, maar Oostenrijk en Duitsland, dat bezig is al zijn kerncentrales te sluiten, zien niets in het plan.

Op dit moment wordt in de EU 26 procent van de energie via kerncentrales opgewekt. Breton schat in dat in 2050 dat aandeel is teruggebracht naar pakweg 15 procent.

Meer uit Financieel

Bloomberg: telecombedrijf Odido mogelijk deze maand naar Damrak

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Telecombedrijf Odido kan mogelijk al deze maand een beursgang in Amsterdam maken, waarmee ongeveer 1 miljard euro kan worden opgehaald. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Volgens de ingewijden is er nog geen definitief besluit genomen en kunnen de timing en voorwaarden nog veranderen, afhankelijk van de marktomstandigheden.

15 minuten geleden
Albert Heijn: meer lege schappen in het noorden door sneeuw

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn-supermarkten in Friesland, Groningen en Drenthe zijn door de winterse weersomstandigheden vrijdag minder goed gevuld. Dat zegt een woordvoerster van de supermarktketen.

1 uur geleden
LTO vraagt Europees Parlement Mercosur-deal tegen te houden

DEN HAAG (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO hoopt dat het Europees Parlement het vrijdag bereikte Mercosur-akkoord alsnog tegenhoudt. De belangenvereniging is al langer tegenstander en herhaalt de kritiek dat het vrijhandelsakkoord met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Uruguay en Paraguay "tot oneerlijke concurrentie leidt voor de Europese landbouw".

1 uur geleden
Rechtbank wil 26 getuigen laten ondervragen in megazaak Damen

ZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle wil 26 getuigen horen in de megarechtszaak over vermeende omkoping, valsheid in geschrifte en witwassen door onder meer Damen Shipyards, topman Arnout Damen en oud-topmannen Kommer Damen en René Berkvens. De scheepsbouwer wilde 101 getuigen van over de hele wereld oproepen, maar de rechters gingen daar vrijdag grotendeels niet in mee.

1 uur geleden
Maatschappijen schrappen vluchten naar Iran om protesten

TEHERAN (ANP/RTR/DPA) - Luchtvaartmaatschappijen schrappen hun vluchten naar Iran nu protesten de situatie in het land steeds verder op scherp zetten. Turkish Airlines vliegt tot en met zaterdag niet naar het land, het eveneens Turkse Pegasus alleen vrijdag niet. Flydubai schrapt minstens zeventien vluchten naar de steden Teheran, Shiraz en Mashhad.

1 uur geleden
Grok laat alleen betalende gebruikers foto's bewerken na ophef

PALO ALTO (ANP/AFP) - Alleen betalende gebruikers kunnen nog afbeeldingen bewerken met Elon Musks AI-chatbot Grok. Die maatregel volgt na de wereldwijde ophef van deze week over foto's van mensen, onder anderen vrouwen en minderjarigen, die door AI zijn uitgekleed. Dit wordt nu lastiger gemaakt.

2 uur geleden
KLM: 300.000 reizigers getroffen door winterweer

AMSTERDAM (ANP) - Zo'n 300.000 reizigers hebben sinds het begin van het winterweer van de afgelopen week hun reis niet volgens planning kunnen vervolgen, meldt KLM. De meeste passagiers zijn volgens de luchtvaartmaatschappij inmiddels omgeboekt. Donderdag vervoerde de luchtvaartmaatschappij meer dan 100.000 passagiers.

3 uur geleden