Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-chef Von der Leyen gaat met Italiaanse premier naar Lampedusa

EU-chef Von der Leyen gaat met Italiaanse premier naar Lampedusa

HANAU/ROME (ANP/DPA) - De voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen gaat naar verluidt dit weekend samen met de Italiaanse premier Giorgia Meloni naar het door migranten overspoelde Italiaanse eilandje Lampedusa. Dat ligt in de Middellandse Zee ongeveer 130 kilometer van de Tunesische kust

Maandag, dinsdag en woensdag landden bijna tweehonderd bootjes met illegale migranten op het eiland met in totaal zo'n 8500 mensen aan boord. Ze waren aan boord gegaan in Tunesië. Een reis van bijvoorbeeld Sfax naar Lampedusa kost een migrant volgens Italiaanse media circa 1500 euro. De gemeenteraad heeft woensdag de noodtoestand uitgeroepen. Meloni wil dat de Europese Unie zich meer inspant om de stroom tegen te gaan, onder meer met een marinemissie om bootjes tegen te houden of om te voorkomen dat de bootjes zee kiezen.

Zaterdag hebben bewoners onder aanvoering van de loco-burgemeester Attilio Lucia gedemonstreerd tegen "de falende regering" en tegen de EU. De eilandbewoners willen niet dat er op een voormalige militaire basis in het uiterste westen van het eiland ook nog een tentenkamp verrijst om migranten onder te brengen. De regering zou op het punt staan er "een tentenstad" te bouwen. Volgens de loco-burgemeester zal "de bevolking dag en nacht waakzaam blijven" om dat plan te dwarsbomen.

Het eiland heeft volgens Italiaanse media een opvangcentrum bestemd voor slechts vierhonderd mensen. Daarvandaan worden de migranten vaak snel overgebracht naar Sicilië en andere delen van het land. Lampedusa is in grote problemen geraakt, omdat het in de loop der jaren het voornaamste punt van landingen van migranten in Italië is geworden. Rond de 70 procent van de illegalen die op Italiaanse kusten landen, doen dat op het eiland ruim 200 kilometer ten zuiden van Sicilië.

Meer uit Buitenland

Jennifer Simons wordt president van Suriname

PARAMARIBO (ANP) - Jennifer Geerlings-Simons (71) wordt de nieuwe president van Suriname. Er zijn geen tegenkandidaten genomineerd voor de functie. De beoogde vicepresident, Gregory Rusland, is eveneens de enige kandidaat voor die functie. Parlementariërs hadden tot 17.00 uur Nederlandse tijd de gelegenheid om kandidaten te nomineren.

26 minuten geleden
Russische president Poetin telefoneert met ambtgenoot Trump

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin houdt op dit moment een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump, meldt het Kremlin.

36 minuten geleden
Poetin meldt dat hij deze donderdag met Trump gaat bellen

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin zegt dat hij deze donderdag met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gaat bellen, melden de Russische persbureaus RIA Novosti en Interfax.

2 uur geleden
BBC gaat risico-optredens niet meer livestreamen na ophef

LONDEN (ANP) - De BBC gaat optredens met "een hoog risico" niet langer livestreamen. De Britse omroep heeft dat besloten na de ophef over de show van punkrapduo Bob Vylan op Glastonbury, die op het podium onder meer "dood aan" het Israëlische leger scandeerde.

3 uur geleden
Oostenrijk zet Syriër uit, de eerste in vijftien jaar

WENEN (ANP/AFP) - Oostenrijk heeft voor het eerst in vijftien jaar een Syriër teruggestuurd naar Syrië. Het ministerie van Binnenlandse Zaken bevestigde de uitzetting van een Syrische crimineel naar diens thuisland. Oostenrijk is het eerste Europese land sinds jaren dat officieel een veroordeelde Syriër rechtstreeks naar Syrië uitzet, aldus het departement.

3 uur geleden
NAVO-chef Rutte bespreekt nauwere samenwerking met Zuid-Korea

BRUSSEL/SEOUL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte en de Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung hebben donderdag gebeld over nauwere samenwerking tussen het militaire bondgenootschap en het Aziatische land. Het was de eerste keer dat Rutte en de pas aangetreden Lee elkaar spraken.

4 uur geleden
Zelensky brengt verrassingsbezoek aan EU-voorzitter Denemarken

KOPENHAGEN (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is in Denemarken aangekomen voor een verrassingsbezoek. Hij gaat langs bij de Deense koning Frederik X en heeft een ontmoeting met Europese kopstukken. Denemarken is sinds deze maand voorzitter van de Raad van de Europese Unie.

4 uur geleden