Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-chef Von der Leyen bezoekt Italiaanse eiland Lampedusa

EU-chef Von der Leyen bezoekt Italiaanse eiland Lampedusa

LAMPEDUSA (ANP/DPA/AFP) - Ursula von der Leyen, de voorzitter van de Europese Commissie, bezoekt zondag het Italiaanse eiland Lampedusa. Het eiland gaat gebukt onder de grote toestroom van migranten via de Middellandse Zee.

De Italiaanse premier Giorgia Meloni nodigde de Europese commissievoorzitter vrijdag uit om naar Lampedusa te komen om zo een idee te krijgen van "de ernst van de situatie". Meloni zal naar verwachting met Von der Leyen meereizen naar het meest zuidelijke eiland van Italië. Zaterdag bespraken de binnenlandministers van Italië, Frankrijk en Duitsland de crisis ook al telefonisch met de Eurocommissaris voor Binnenlandse Zaken.

Tussen maandag en woensdag kwamen weer bijna 200 boten aan op het eiland, met aan boord zo'n 8500 mensen. Het eiland telt los van de migrantenpopulatie minder dan 7000 inwoners. De gemeenteraad riep woensdag de noodtoestand uit.

Volgens de EU-regels moeten migranten asiel aanvragen in het eerste EU-land dat ze bereiken. Volgens Rome legt dit te veel druk op Italië en andere landen aan de grenzen van de unie. Dit jaar bereikten al meer dan 127.000 migranten per boot de kust van Italië.

Meer uit Buitenland

Sancties tegen Syrische interim-president geschrapt

NEW YORK/LONDEN/BRUSSEL (ANP/RTR) - Internationale sancties tegen de Syrische leider Ahmed al-Sharaa zijn in navolging van de VN-Veiligheidsraad door Groot-Brittannië en de EU geschrapt.

38 minuten geleden
Israëlisch leger doodt twee tieners op Westelijke Jordaanoever

JERUZALEM/RAMALLAH (ANP/DPA) - Het Israëlische leger heeft naar eigen zeggen twee Palestijnse tieners doodgeschoten die met molotovcocktails gooiden op de bezette Westelijke Jordaanoever. Volgens de Palestijnse autoriteiten waren ze zestien jaar oud. De twee gooiden naar verluidt molotovcocktails naar een Israëlische militaire controlepost in de bezette gebieden in al-Judeira, circa 6 kilometer ten noorden van Jeruzalem.

58 minuten geleden
Vrouw schuldig bevonden aan lastigvallen ouders Madeleine McCann

LONDEN (ANP/AFP) - Een Poolse vrouw die herhaaldelijk beweerde de vermiste Madeleine McCann te zijn, is in Engeland schuldig bevonden aan het lastigvallen van de ouders van het meisje. Ze heeft een gevangenisstraf van zes maanden gekregen, maar heeft die straf al in voorarrest uitgezeten.

1 uur geleden
VN moeten voedselhulp Congo mogelijk stopzetten door geldgebrek

KINSHASA (ANP/RTR) - Het Wereldvoedselprogramma van de Verenigde Naties moet mogelijk stoppen met hulp in de Democratische Republiek Congo. De organisatie heeft last van grote financieringsproblemen.

3 uur geleden
Tientallen gewonden bij explosie in Jakarta

JAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Bij een explosie in de Indonesische hoofdstad Jakarta zijn meer dan vijftig mensen gewond geraakt. De explosie heeft volgens lokale media plaatsgevonden in een moskee in een scholencomplex. De lokale politiechef Asep Edi Suheri heeft de precieze locatie niet bekendgemaakt.

3 uur geleden
Noord-Korea lanceert opnieuw een raket

SEOUL (ANP/AFP/RTR) - Noord-Korea heeft vrijdag zeker één raket gelanceerd in de richting van de Japanse Zee, melden de Zuid-Koreaanse krijgsmacht en Japan. Het gaat vermoedelijk om een ballistische raket met een kort bereik.

7 uur geleden
Doden door tyfoon Kalmaegi in Vietnam

HANOI (ANP/AFP/RTR) - Tyfoon Kalmaegi heeft donderdag in Vietnam zeker vijf levens geëist toen hij bij de centrale kust aan land kwam, zo maakte het Vietnamese ministerie van Milieu bekend. Zeven mensen raakten gewond.

9 uur geleden