EU-chef Michel roept op tot Europees instituut voor imamopleiding
WENEN (ANP) - EU-president Charles Michel roept op tot de oprichting van een Europees instituut voor de opleiding van imams. Dat is nodig om "de ideologie van haat te kunnen bestrijden", zei hij maandag in Wenen. Hij was daar om de slachtoffers te herdenken van de terroristische aanslag op 3 november. Bij de herdenkingsceremonie was ook de Oostenrijkse bondskanselier Sebastian Kurz aanwezig.
"Het is heel belangrijk om hier streng in te zijn. Ik denk dat we op Europees niveau een debat moeten voeren over het idee dat enige tijd geleden opkwam om een Europees instituut op te richten om imams op te leiden", aldus Michel.
Begin deze maand doodde een jihadistische schutter in het historische stadscentrum van Wenen vier mensen. In oktober had Frankrijk te maken met twee extreme geweldsincidenten. In Nice vielen drie doden toen een Tunesiër mensen aanviel in een kerk. De onthoofding van docent Samuel Paty in een voorstad van Parijs zorgde eerder in oktober voor geschokte reacties. De leraar had spotprenten van de profeet Mohammed laten zien tijdens een les over de vrijheid van meningsuiting.
De leiders van Frankrijk, Oostenrijk en Duitsland beraden zich dinsdag samen met de voorzitter van de Europese Raad en die van de Europese Commissie over de recente jihadistische terreurdreiging in de EU. Ze zoeken naar een gezamenlijk Europees antwoord op de nieuwe golf aanslagen. De Franse president Emmanuel Macron wil betere beveiliging van de Europese grenzen.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Bij Russische luchtaanvallen op de Oekraïense steden Kyiv en Kharkiv is het aantal dodelijke slachtoffers opgelopen naar zeker negen mensen. Dat melden de Oekraïense autoriteiten.
44 minuten geledenBUENOS AIRES (ANP) - Het gezicht en de voorzitter van de Argentijnse actiegroep Moeders van het Plaza de Mayo, Taty Almeida, is zondag overleden. Dat heeft de organisatie zelf bekendgemaakt.
2 uur geledenMOSKOU (ANP) - Bij een Oekraïense droneaanval op de Russische stad Toela zijn drie mensen omgekomen en zijn drie gewonden gevallen. Dat meldt de regionale gouverneur, Dmitri Milyayev, in een Telegram-bericht.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Bij diverse luchtaanvallen door Rusland op Oekraïne zijn zeker vijf mensen gedood. Ook vielen op diverse plaatsen gewonden. Dat melden de Oekraïense autoriteiten in de nacht van zondag op maandag.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Duitsland en Italië hebben gezegd dat zij bereid zijn de sancties tegen Iran op te heffen. Dat schrijven de leiders van de vier landen in een gezamenlijke verklaring.
5 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense verdedigingssystemen hebben diverse luchtaanvallen boven de hoofdstad Kyiv weten af te slaan. Dat meldt burgemeester Vitali Klitsjko maandagochtend op Telegram.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Trump meldt dat de Straat van Hormuz vrijdag weer opengaat. Dat schrijft hij op Truth Social.
5 uur geleden