EU-buitenlandchef zinspeelt op stoppen wapenleveringen Israël
BRUSSEL (ANP) - EU-landen en andere bondgenoten van Israël moeten zich afvragen of ze het land wel wapens kunnen blijven leveren, vindt EU-buitenlandchef Josep Borrell. "Als je vindt dat het dodental te hoog is, misschien kan je dan wat doen om dat te verlagen", zei hij over de aanhoudende aanvallen op de Palestijnse Gazastrook.
"We moeten misschien meer doen dan enkel bezorgdheid uitspreken", stelde Borrell voor aanvang van overleg over Gaza met de ministers van Ontwikkelingssamenwerking van de EU-landen. "Mijn vraag is: naast woorden, wat vind je dat er nog meer moet gebeuren?" De EU als geheel "levert geen wapens aan Israël, maar anderen wel", stipte hij daarbij aan.
Nederland moet binnen zeven dagen stoppen met de levering van onderdelen voor F-35-gevechtsvliegtuigen, gelastte de Nederlandse rechter maandagochtend. Eerder besloot onder meer België al vergunningen voor de export van munitie naar Israël in te trekken.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zijn "heel dicht" bij een deal met Oekraïne en Rusland over het beëindigen van hun oorlog, zei president Donald Trump tijdens een evenement in het Witte Huis. "We gaan er komen."
6 minuten geledenBRASILIA (ANP/AFP) - Het Braziliaanse hooggerechtshof heeft besloten dat de veroordeling van oud-president Jair Bolsonaro definitief is. Dat betekent dat Bolsonaro niet meer in beroep kan tegen zijn straf voor het beramen van een coup.
23 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil met meerdere Europese leiders naar de Amerikaanse president Donald Trump voor overleg over het Amerikaanse vredesplan met Rusland. Volgens de Oekraïense leider is zijn regering klaar om verder te gaan met het voorgestelde akkoord, dat na onderling overleg is aangepast. Hij wil de openstaande gevoelige punten bespreken met Trump, waarbij volgens hem ook Europese bondgenoten aanwezig moeten zijn.
43 minuten geledenLONDEN/PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk wil meedoen met de Europese Unie als die bevroren Russische tegoeden aanspreekt voor financiële steun aan Oekraïne. Het VK staat "klaar om in beweging te komen", zei de Britse premier Keir Starmer in een vergadering van Oekraïne-bondgenoten.
1 uur geledenCAÏRO (ANP/AFP/RTR) - Internationale bemiddelaars zijn in de Egyptische hoofdstad Caïro bijeengekomen om de tweede fase te bespreken van het bestand tussen Israël en de Palestijnse Hamas voor de Palestijnse Gazastrook. Het gaat om delegaties uit Egypte, Qatar en Turkije, meldden Egyptische staatsmedia.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne kan leven met een limiet op de omvang van zijn strijdkrachten als onderdeel van een vredesplan, meldt de Financial Times. Het land protesteerde fel tegen de begrenzing in het nieuwe Amerikaanse vredesplan, maar zou die na een verruiming willen accepteren.
2 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP) - Het overleg van de Amerikaanse topfunctionaris Dan Driscoll met een Russische delegatie over Oekraïne "verloopt goed", aldus zijn woordvoerder. Ze praten in Abu Dhabi over het Amerikaanse conceptplan voor het stoppen van de oorlog tussen Oekraïne en Rusland.
2 uur geleden