EU-buitenlandchef zinspeelt op stoppen wapenleveringen Israël
BRUSSEL (ANP) - EU-landen en andere bondgenoten van Israël moeten zich afvragen of ze het land wel wapens kunnen blijven leveren, vindt EU-buitenlandchef Josep Borrell. "Als je vindt dat het dodental te hoog is, misschien kan je dan wat doen om dat te verlagen", zei hij over de aanhoudende aanvallen op de Palestijnse Gazastrook.
"We moeten misschien meer doen dan enkel bezorgdheid uitspreken", stelde Borrell voor aanvang van overleg over Gaza met de ministers van Ontwikkelingssamenwerking van de EU-landen. "Mijn vraag is: naast woorden, wat vind je dat er nog meer moet gebeuren?" De EU als geheel "levert geen wapens aan Israël, maar anderen wel", stipte hij daarbij aan.
Nederland moet binnen zeven dagen stoppen met de levering van onderdelen voor F-35-gevechtsvliegtuigen, gelastte de Nederlandse rechter maandagochtend. Eerder besloot onder meer België al vergunningen voor de export van munitie naar Israël in te trekken.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse defensieminister Pete Hegseth verwacht dat de oorlog in Iran geen "eindeloze oorlog" wordt, zoals die in Irak. Volgens hem hebben de Verenigde Staten duidelijke doelen en zullen ze die snel bereiken.
22 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft generaal van de Revolutionaire Garde Majid Ebnelreza benoemd als waarnemend minister van Defensie. Dat meldt onder meer Al Jazeera.
39 minuten geledenTAMPA (ANP) - Een vierde Amerikaanse militair is omgekomen door Iraanse tegenaanvallen na de Amerikaans-Israëlische aanvallen op het land. De Amerikaan was eerder zwaargewond geraakt en is nu aan die verwondingen bezweken, zegt het Amerikaanse commando in het Midden-Oosten.
53 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Israël claimt de dood van het hoofd van Hezbollahs inlichtingendienst, Hoessein Moukalled. Dat meldt de Israëlische strijdmacht op X. Moukalled zou zijn omgekomen bij een aanval op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het zuidelijke deel van die stad, Dahieh, geldt als uitvalsbasis van Hezbollah.
55 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is "heel teleurgesteld" in de Britse premier Keir Starmer, omdat die in eerste instantie weigerde om de Amerikanen gebruik te laten maken van Britse militaire bases bij de aanvallen op Iran. Het Verenigd Koninkrijk besloot pas op zondag dat de Amerikanen de bases mochten gebruiken, maar dan wel alleen voor "defensieve" acties.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël heeft de inwoners verboden om bijeen te komen voor de joodse feestdag Poerim, die maandagavond begint. Dat schrijft nieuwssite Times of Israel. Het is traditie dat joden tijdens Poerim samenkomen om te luisteren naar een rabbijn die voorleest uit de Tenach, het heilige joodse boek. Maar door de oorlog met Iran is dat dit jaar niet toegestaan.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA/AFP) - De scholen in Iran blijven de komende weken gesloten, door de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op het land. Het onderwijs zal volledig online doorgaan, meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
1 uur geleden