EU-buitenlandchef waarschuwt voor importeren oorlog Israël - Hamas
STRAATSBURG (ANP) - EU-buitenlandchef Josep Borrell waarschuwt dat de oorlog tussen Israël en Hamas "de moslimwereld en de christelijke wereld" tegenover elkaar dreigt te plaatsen. Dat kan leiden tot geweld in Europa, vreest hij.
Israël heeft met steun van zijn westerse bondgenoten de tegenaanval ingezet op de Gazastrook, na het bloedbad dat Hamas anderhalve week geleden in het land aanrichtte. De Arabische wereld kiest juist partij voor de Palestijnen.
"Het conflict leidt helaas tot een conflict tussen de islamitische en christelijke wereld", maakt Borrell op uit onder meer uitspraken van de gezaghebbende Egyptische Al-Azhar-moskee. "Dat kunnen we niet toestaan", zei de hoogste diplomaat van de EU woensdag in het Europees Parlement. "De veiligheid hier op straat hangt ervanaf."
'Niet accepteren'
Het Westen moet er alles aan doen om uitbreiding van het conflict tegen te gaan, aldus de Spanjaard. Zo probeert hij onder meer te voorkomen dat het Libanese Hezbollah zich in de strijd mengt.
Borrell is een van de EU-kopstukken die een kritischer toon aanslaat voor Israël. De EU "kan niet accepteren" dat Israël de watertoevoer naar Gaza afsluit, zei hij woensdag. Daarmee schendt het land volgens hem "duidelijk" het internationaal recht.
Meer uit Buitenland
MIAMI (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft opnieuw een dodelijke aanval uitgevoerd op een boot in de oostelijke Stille Oceaan. Dat schrijft Southcom, het centrale commando van het Amerikaanse leger in de regio, op X. Er kwam een man om het leven bij de aanval.
57 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft geoordeeld dat de regering van president Donald Trump moet zorgen voor de terugkeer van ongeveer 137 uitgezette Venezolanen. De vermeende bendeleden werden in maart naar de beruchte CECOT-gevangenis in El Salvador gestuurd.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft een onderzoek aangekondigd naar Brown University na de dodelijke schietpartij eerder deze maand. Het ministerie van Onderwijs gaat onderzoeken of Brown de Clery Act heeft overtreden. De wet uit 1990 verplicht hogescholen en universiteiten die federale financiering ontvangen om bepaalde veiligheids- en beveiligingsprocedures na te leven.
4 uur geledenPALM BEACH (ANP) - "Misschien verkopen we het, misschien houden we het," zei de Amerikaanse president Donald Trump maandag over de olie die de VS recent hebben ingenomen voor de kust van Venezuela. Mogelijk kan de olie worden gebruikt om de strategische reserves van de VS aan te vullen, aldus Trump.
6 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP) - De Verenigde Staten gaan zeker twee nieuwe slagschepen bouwen. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump maandag aan bij een persconferentie in Mar-a-Lago met defensieminister Pete Hegseth. Uiteindelijk moeten er tussen de 20 en 25 nieuwe schepen worden gebouwd, zei Trump.
7 uur geledenPALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat de Verenigde Staten Groenland "moeten hebben". Niet vanwege kritieke mineralen, maar om redenen van nationale veiligheid, aldus Trump.
7 uur geledenALEPPO (ANP/AFP/DPA) - Zeker drie mensen zijn om het leven gekomen door nieuw geweld in Syrië. Troepen van de nieuwe regering raakten in conflict met strijders van de door Koerden aangestuurde SDF-militie. Beide partijen hebben hun troepen opdracht gegeven de strijd te staken.
9 uur geleden