Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-buitenlandchef waarschuwt voor importeren oorlog Israël - Hamas

EU-buitenlandchef waarschuwt voor importeren oorlog Israël - Hamas

STRAATSBURG (ANP) - EU-buitenlandchef Josep Borrell waarschuwt dat de oorlog tussen Israël en Hamas "de moslimwereld en de christelijke wereld" tegenover elkaar dreigt te plaatsen. Dat kan leiden tot geweld in Europa, vreest hij.

Israël heeft met steun van zijn westerse bondgenoten de tegenaanval ingezet op de Gazastrook, na het bloedbad dat Hamas anderhalve week geleden in het land aanrichtte. De Arabische wereld kiest juist partij voor de Palestijnen.

"Het conflict leidt helaas tot een conflict tussen de islamitische en christelijke wereld", maakt Borrell op uit onder meer uitspraken van de gezaghebbende Egyptische Al-Azhar-moskee. "Dat kunnen we niet toestaan", zei de hoogste diplomaat van de EU woensdag in het Europees Parlement. "De veiligheid hier op straat hangt ervanaf."

'Niet accepteren'

Het Westen moet er alles aan doen om uitbreiding van het conflict tegen te gaan, aldus de Spanjaard. Zo probeert hij onder meer te voorkomen dat het Libanese Hezbollah zich in de strijd mengt.

Borrell is een van de EU-kopstukken die een kritischer toon aanslaat voor Israël. De EU "kan niet accepteren" dat Israël de watertoevoer naar Gaza afsluit, zei hij woensdag. Daarmee schendt het land volgens hem "duidelijk" het internationaal recht.

Meer uit Buitenland

Iran: keuze tussen oorlog en diplomatie is nu aan de VS

TEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.

18 minuten geleden
Zelensky nodigt Fico na energieruzie uit voor bezoek aan Kyiv

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.

5 uur geleden
Israël neemt twee opvarenden Gaza-flotilla mee voor ondervraging

JERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.

6 uur geleden
Duitse defensieminister: troepenterugtrekking VS was te voorzien

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.

9 uur geleden
Bultrug Timmy vrijgelaten in de Noordzee

SKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.

10 uur geleden
Mexicaanse gouverneur stapt op na drugskartel-aanklacht in VS

CULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.

10 uur geleden
Schip met bultrug Timmy vaart na vertraging Skagerrak op

SKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.

11 uur geleden