Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-buitenlandchef: VS beloofden respect voor rode lijnen Oekraïne

EU-buitenlandchef: VS beloofden respect voor rode lijnen Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten hebben beloofd Rusland geen concessies te doen die voor Oekraïne of de Europese Unie onacceptabel zijn, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Buitenlandminister Marco Rubio zou dat hebben verzekerd.

"Ja, hij heeft ons daarvan verzekeringen gegeven", zei Kallas op een vraag over de 'rode lijnen' van Oekraïne en Europa in vredesbesprekingen met Rusland. Rusland wil onder meer Oekraïne grotendeels ontwapenen en ontmantelen en de verdediging van Oost-Europa verzwakken. In Europa groeide de angst benadeeld te worden door toegevingen van de VS in hun rechtstreekse onderhandelingen met het Kremlin, waarbij Europa noch Oekraïne aanschuift.

"We hebben allebei benadrukt dat er niets gebeurt met Oekraïne zonder Oekraïne zelf", zei Kallas op de tweede dag van overleg met Rubio en de andere buitenlandministers van de NAVO-landen in Brussel. En dit alles gebeurt nu eenmaal in Europa, bracht ze in herinnering.

Meer uit Binnenland

IGJ: nog geen besluit over onderzoek datalek bevolkingsonderzoek

UTRECHT (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) heeft nog geen besluit genomen over een mogelijk onderzoek naar een datalek bij het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker. De dienst is afgelopen weekend geïnformeerd, laat een woordvoerder van de zorginspectie weten.

11 minuten geleden
Minister Jansen stelt onderzoek in naar hack bevolkingsonderzoek

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Daniëlle Jansen (Volksgezondheid) laat onderzoek doen naar de hack bij Bevolkingsonderzoek Nederland. De NSC-bewindsvrouw betreurt dat de persoonsgegevens van 485.000 deelnemers aan het preventieve onderzoek naar baarmoederhalskanker nu in vreemde handen zijn. Van in ieder geval een deel van de vrouwen is ook de uitslag van de test gestolen.

35 minuten geleden
Data bijna half miljoen vrouwen gestolen na bevolkingsonderzoek

UTRECHT (ANP) - Hackers hebben de gegevens gestolen van meer dan 485.000 vrouwen die hebben meegedaan aan het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker. Volgens Bevolkingsonderzoek Nederland gaat het niet alleen om hun persoonlijke informatie, zoals naam en adres. Van een deel van de vrouwen zijn de testuitslagen van uitstrijkjes en zelftesten ook gestolen.

1 uur geleden
Vanwege warm weer geldt vanaf dinsdag het hitteplan

BILTHOVEN (ANP) - Vanwege het warme weer geldt vanaf dinsdag 10.00 uur het Nationaal Hitteplan voor alle provincies in Nederland. Dat meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) maandag na overleg met het KNMI over de weersverwachting. De temperatuur kan op dinsdag en woensdag oplopen tot boven de 30 graden.

2 uur geleden
Drie doden door ernstig ongeluk bij Groningse Grijpskerk

GRIJPSKERK (ANP) - Door een ongeluk met twee auto's bij het Groningse Grijpskerk zijn maandagochtend drie mensen om het leven gekomen. Dat meldt de politie op X. Het gaat om twee mannen van 62 en 73 jaar uit de gemeente Westerkwartier en een 50-jarige vrouw uit de gemeente Noardeast-Fryslân.

2 uur geleden
NVJ geschokt door aanval op journalisten in Gaza: zoveelste keer

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) is "geschokt" dat opnieuw journalisten tijdens hun werk in Gaza zijn gedood. Vier medewerkers van nieuwszender Al Jazeera, onder wie correspondent Anas al-Sharif, kwamen zondag om door een aanval op een perstent bij een ziekenhuis. Volgens Al Jazeera lijkt het op een gerichte actie van Israël.

2 uur geleden
Malou Petter stopt als presentator Nieuws van de Dag

HILVERSUM (ANP) - Malou Petter stopt met het presenteren van het tv-programma Nieuws van de Dag. Dat heeft Talpa maandagochtend gemeld. Volgens Talpa is Petter in de afgelopen periode tot de conclusie gekomen dat de inhoudelijke koers van het programma niet bij haar past.

4 uur geleden