Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-buitenlandchef vreest 'nieuw Gaza' op Westelijke Jordaanoever

EU-buitenlandchef vreest 'nieuw Gaza' op Westelijke Jordaanoever

CAÏRO (ANP/AFP) - EU-buitenlandchef Josep Borrell vreest dat het recente Israëlische geweld van de Westelijke Jordaanoever "een nieuw Gaza" maakt. De Israëlische overheid lokt geweld uit en stuurt aan op een annexatie van het gebied, zei Borrell bij een overleg van de Arabische Liga in Egypte.

Israël opent een nieuw front "met een duidelijk doel: de Westelijke Jordaanoever in een nieuw Gaza veranderen door het geweld op te voeren, de Palestijnse Autoriteit te ondermijnen en provocaties te stimuleren om met geweld op te reageren", zei Borrell. Israël zou bovendien open en bloot zeggen dat "de enige manier om tot een vreedzame schikking te komen, is door de Westelijke Jordaanoever en Gaza te annexeren".

Borrell vindt dat "radicale leden van de Israëlische regering" een toekomstige Palestijnse staat onmogelijk willen maken. Als daar niets tegenover wordt gesteld, voorziet hij meer geweld op de Westelijke Jordaanoever en nederzettingen in Gaza. Toch ziet hij ook dat andere landen er niet in slagen om Israël van gedachten te doen veranderen. "De internationale gemeenschap betreurt, voelt en veroordeelt maar vindt het moeilijk om op te treden."

Op de Westelijke Jordaanoever wonen ongeveer 3 miljoen Palestijnen, plus zo'n 490.000 kolonisten die zich daar volgens het internationaal recht niet hadden mogen vestigen. Bij de oorlog in Gaza kwamen in de voorbije elf maanden meer dan 40.000 mensen om.

Meer uit Buitenland

Witkoff: VS hoopvol over gesprekken met Iran deze week

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten denken dat er deze week gesprekken gaan plaatsvinden met Iran om een eind te maken aan de oorlog. Dat heeft de speciale gezant Steve Witkoff gezegd op een bijeenkomst in Miami. "We zijn er zeker hoopvol over."

56 minuten geleden
Houthi's dreigen zich te mengen in Iranoorlog

SANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's zeggen klaar te zijn zich te mengen in de oorlog in het Midden-Oosten als bondgenoten van de VS en Israël zich mengen in de strijd tegen Iran. Dat meldt de door Iran gesteunde groepering op de Jemenitische staatstelevisie.

57 minuten geleden
Iran zweert wraak voor aanvallen op kern- en staalindustrie

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Teheran zweert Israëlische aanvallen op Iran van eerder op vrijdag te vergelden. Die aanvallen tegen onder meer energievoorzieningen en de Iraanse staalindustrie, zo schrijft buitenlandminister Abbas Araghchi op X, zijn in strijd met Amerikaanse beloften aan Iran.

1 uur geleden
NYT: Musk nam deel aan telefoongesprek Trump en Modi

WASHINGTON (ANP) - Techmagnaat en X-eigenaar Elon Musk heeft recentelijk deelgenomen aan een telefoongesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Indiase premier Narendra Modi. Dat meldt The New York Times.

1 uur geleden
Amerikaanse Huis komt met eigen plan tegen gedeeltelijke shutdown

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden gaat niet stemmen over een voorstel van de Senaat om de gedeeltelijke shutdown in het land te beëindigen. In plaats daarvan komt het met een eigen plan voor de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS).

2 uur geleden
Kallas spreekt Hongaarse minister aan op lekken naar Rusland

BRUSSEL (ANP) - De buitenlandchef van de Europese Unie, Kaja Kallas, heeft de Hongaarse minister Péter Szijjártó gebeld over de berichten dat hij informatie uit EU-vergaderingen zou hebben gelekt aan Rusland. Kallas heeft hem volgens een EU-functionaris gewezen op zijn geheimhoudingsplicht en op het belang van openhartige discussies tussen ministers, zonder dat er anderen meeluisteren.

2 uur geleden
VS: getroffen landen moeten helpen tegen tol op Straat van Hormuz

VAUX-DE-CERNAY (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio veroordeelt het Iraanse plan om tolheffing in te stellen voor de schepen die door de Straat van Hormuz willen varen. Hij zei na afloop van overleg met G7-ministers dat de landen die het meest getroffen worden door de heffing zullen moeten helpen om daar iets tegen te doen.

4 uur geleden