Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-buitenlandchef vreest 'nieuw Gaza' op Westelijke Jordaanoever

EU-buitenlandchef vreest 'nieuw Gaza' op Westelijke Jordaanoever

CAÏRO (ANP/AFP) - EU-buitenlandchef Josep Borrell vreest dat het recente Israëlische geweld van de Westelijke Jordaanoever "een nieuw Gaza" maakt. De Israëlische overheid lokt geweld uit en stuurt aan op een annexatie van het gebied, zei Borrell bij een overleg van de Arabische Liga in Egypte.

Israël opent een nieuw front "met een duidelijk doel: de Westelijke Jordaanoever in een nieuw Gaza veranderen door het geweld op te voeren, de Palestijnse Autoriteit te ondermijnen en provocaties te stimuleren om met geweld op te reageren", zei Borrell. Israël zou bovendien open en bloot zeggen dat "de enige manier om tot een vreedzame schikking te komen, is door de Westelijke Jordaanoever en Gaza te annexeren".

Borrell vindt dat "radicale leden van de Israëlische regering" een toekomstige Palestijnse staat onmogelijk willen maken. Als daar niets tegenover wordt gesteld, voorziet hij meer geweld op de Westelijke Jordaanoever en nederzettingen in Gaza. Toch ziet hij ook dat andere landen er niet in slagen om Israël van gedachten te doen veranderen. "De internationale gemeenschap betreurt, voelt en veroordeelt maar vindt het moeilijk om op te treden."

Op de Westelijke Jordaanoever wonen ongeveer 3 miljoen Palestijnen, plus zo'n 490.000 kolonisten die zich daar volgens het internationaal recht niet hadden mogen vestigen. Bij de oorlog in Gaza kwamen in de voorbije elf maanden meer dan 40.000 mensen om.

Meer uit Buitenland

Top over afbouw fossiele brandstoffen begonnen in Colombia

SANTA MARTA (ANP) - In de Colombiaanse kustplaats Santa Marta is vrijdag de eerste internationale conferentie over de afbouw van fossiele brandstoffen begonnen, die Colombia samen met Nederland organiseert. Voor de zesdaagse conferentie hebben zich 56 landen aangemeld, zei de Colombiaanse milieuminister Irene Vélez Torres bij aanvang. Samen zijn die landen goed voor zo'n 20 procent van de wereldwijde productie van fossiele brandstoffen en 30 procent van de mondiale vraag.

1 uur geleden
Doden in Gaza bij Israëlische aanvallen, onder wie politieagenten

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Ten minste twaalf mensen zijn vrijdag omgekomen bij Israëlische aanvallen in Gaza, zeggen de autoriteiten in het gebied. Onder hen zouden ook zes politieagenten zijn geweest.

2 uur geleden
Trump wil doodstraf op federaal niveau uitbreiden

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie wil de doodstraf op federaal niveau uitbreiden en het ook mogelijk maken om die uit te voeren met een vuurpeloton, door elektrocutie of verstikking met een gas. President Donald Trump beloofde daar eerder werk van te gaan maken tijdens zijn tweede termijn.

2 uur geleden
ABC News: zondag mogelijk overleg tussen VS en Iran in Islamabad

ISLAMABAD (ANP) - Amerikaanse en Iraanse delegaties treffen elkaar "mogelijk" zondag in Islamabad, aldus een Pakistaanse vertegenwoordiger tegen de Amerikaanse zender ABC News. De Iraniërs en de Amerikanen zouden zaterdag eerst afzonderlijk met Pakistaanse onderhandelaars praten, en als dat goed gaat houden ze de dag erna directe gesprekken, aldus de zender.

2 uur geleden
Amerikaanse gezanten zaterdag naar Pakistan volgens Witte Huis

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump stuurt zijn gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner zaterdag naar Pakistan voor overleg met Iran. Dat heeft het Witte Huis gemeld. Iran zou hier volgens het Witte Huis om hebben gevraagd. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi is vrijdagavond op bezoek in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad.

3 uur geleden
Trump stuurt onderhandelaars naar overleg met Iran, zeggen media

ATLANTA/WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump stuurt zijn gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner naar Pakistan voor overleg met de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi. Dat meldt nieuwszender CNN. Vicepresident JD Vance zou volgens Amerikaanse media niet meegaan. Hij was eerder wel in Pakistan bij overleg met de Iraniërs. Pakistan bemiddelt in het conflict.

3 uur geleden
Israël: Hezbollah-strijders gedood bij aanval op Zuid-Libanon

BINT JBEIL (ANP) - Het Israëlische leger (IDF) heeft zes "terroristen" van Hezbollah gedood, meldt het op X. Het leger zegt door te gaan met operaties in het zuiden van Libanon, ondanks een bestand tussen Israël en Libanon dat donderdag werd verlengd met drie weken.

4 uur geleden