EU-buitenlandchef voor overleg naar Ankara
BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Josep Borrell and EU-commissaris Janez Lenarčič (Crisismanagement) reizen dinsdag naar Ankara voor gesprekken "op hoog niveau" met met Turkse autoriteiten. Onderwerp van gesprek zijn de voortdurende escalatie in de Noord-Syrische provincie Idlib en de humanitaire gevolgen voor de burgerbevolking. Ook de situatie van de meer dan 3,6 miljoen Syrische vluchtelingen in Turkije komt ter sprake.
Het bezoek vindt plaats voorafgaand aan overleg van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken later deze week in Zagreb. Zij buigen zich niet alleen over de situatie in Syrië, maar ook over de relatie met Turkije en Rusland.
Lenarčič gaat na zijn bezoek aan de Turkse hoofdstad langs bij voorzieningen voor vluchtelingen in Gaziantep, in het zuidoosten van Turkije.
Meer uit Buitenland
BUSAN (ANP) - De stranden in het Franse Normandië waar de geallieerden tijdens de Tweede Wereldoorlog landden voor D-Day, zijn opgenomen in de lijst van werelderfgoed. VN-organisatie UNESCO heeft daartoe besloten tijdens een vergadering in het Zuid-Koreaanse Busan.
23 minuten geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - Roemenië heeft voor de derde dag op rij een drone neergehaald die zonder toestemming het luchtruim was binnengevlogen. Daarbij werd een F-16-gevechtsvliegtuig ingezet, aldus het ministerie van Defensie.
53 minuten geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse politie heeft zondag de naam en een foto gedeeld van de verdachte van de aanrijding tijdens Pride in Berlijn. In het online opsporingsbericht staat dat gezocht wordt naar Abdul B. van 21 jaar.
3 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR) - De ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo heeft 1354 levens geëist. Dat maakte de regering zaterdag bekend.
7 uur geledenBORDEAUX (ANP/AFP) - De prefectuur van Gironde heeft opdracht gegeven voor de evacuatie van nog eens 55.000 mensen in de buitenwijken van Bordeaux vanwege bosbranden. Daarmee komt het totale aantal evacuees in de regio boven de 220.000 uit.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Volgens getuigen zijn er bij de vermoedelijke aanrijding met de witte auto op de Pride in Berlijn ook mensen gestoken en gewond geraakt. Dat zegt politiewoordvoerder Florian Nath.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP/DPA/RTR) - De vermoedelijke aanrijding tijdens de Pride in Berlijn heeft aan zeker één persoon het leven gekost. Ongeveer vijftien personen raakten gewond, meldt de politie. Meerdere van hen zijn levensgevaarlijk gewond.
11 uur geleden