EU-buitenlandchef: sancties tegen Rusland vernoemen naar Navalny
BRUSSEL (ANP) - De buitenlandchef van de Europese Unie wil het Europese sanctieregime vernoemen naar de vorige week in Rusland omgekomen Russische oppositieleider Aleksej Navalny. "Zodat zijn naam voor altijd voortleeft", zei Josep Borrell voor aanvang van een vergadering van ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
De Europese landen zullen naar verwachting deze week een nieuw pakket van sancties aannemen tegen Rusland. Het pakket ligt al op tafel, en wacht nog op de goedkeuring van Hongarije. De dood van Navalny zal de gesprekken hierover in Brussel misschien versnellen. EU-landen zullen bovendien misschien nog aanvullingen voorstellen. Het sanctiepakket dat nu bijna is afgerond is het dertiende sanctiepakket tegen Rusland sinds het land twee jaar geleden Oekraïne binnenviel en ook een van de meest uitgebreide.
Over de dood van Navalny zei Borrell: "De grote verantwoordelijke is Poetin zelf". Voor gemaakte fouten "kunnen we afdalen in het institutionele gevangenissysteem van Rusland. Maar laten we niet vergeten wie de echte verantwoordelijke is voor Navalny's dood".
Ook de weduwe van Navalny, Joelia Navalnaja, is aanwezig bij de vergadering.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Meer dan 500.000 mensen in de Verenigde Staten zitten zonder stroom vanwege de enorme winterstorm die over een groot deel van het land trekt. Meteorologen voorspelden vanaf zondag in het oosten sneeuw, ijzel en gevaarlijk lage temperaturen.
18 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR) - Duizenden pandafans hebben zich zondag verzameld bij de Ueno-dierentuin in Tokio om afscheid te nemen van de twee reuzenpanda's die dinsdag terug naar China worden gestuurd. Het vertrek van de 4-jarige tweeling Xiao Xiao en Lei Lei betekent dat Japan voor het eerst sinds 1972 geen panda's meer heeft.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Mogelijk zijn eerder deze maand 30.000 mensen in slechts twee dagen gedood bij de protesten in Iran. Dat schrijft het Amerikaanse Time Magazine op basis van twee topambtenaren van het Iraanse gezondheidsministerie.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse politie heeft 86 mensen gearresteerd nadat demonstranten het terrein van een Londense gevangenis betraden. De groep protesteerde om een activist van Palestine Action te steunen die in de gevangenis in hongerstaking is gegaan. Volgens de politie blokkeerden ze de ingang voor gevangenispersoneel en bedreigden ze de politie.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Nog eens bijna 10.000 Amerikaanse vluchten die gepland stonden voor zondag zijn geannuleerd vanwege het extreme winterweer in het land. Zaterdag werden al ruim 4000 vluchten geannuleerd. In zeker twaalf staten in het oosten van het land is de federale noodtoestand afgekondigd, zoals in Louisiana en Texas.
5 uur geledenTAIPEI (ANP) - De Amerikaanse klimmer Alex Honnold heeft zonder touw of zekering de 508 meter hoge wolkenkrabber Taipei 101 in de hoofdstad van Taiwan beklommen. Netflix zond de beklimming, die door slechte weersomstandigheden 24 uur was uitgesteld, live uit. Honnold startte zijn klim rond 09.10 uur lokale tijd en beklom de buitenkant van de wolkenkrabber van glas en staal. Ongeveer anderhalf uur later stond hij op de top van het gebouw.
9 uur geledenDe Amerikaanse klimmer Alex Honnold heeft zonder touw of zekering de 508 meter hoge wolkenkrabber Taipei 101 in de hoofdstad van Taiwan beklommen. Netflix zond de beklimming, die door slechte weersomstandigheden op zaterdag 24 uur was uitgesteld, live uit. Honnold startte zijn klim rond 09.10 uur lokale tijd en beklom de buitenkant van de wolkenkrabber van glas en staal. Ongeveer anderhalf uur later stond hij op de top van het gebouw.
10 uur geleden