Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-buitenlandchef: sancties tegen Rusland vernoemen naar Navalny

EU-buitenlandchef: sancties tegen Rusland vernoemen naar Navalny

BRUSSEL (ANP) - De buitenlandchef van de Europese Unie wil het Europese sanctieregime vernoemen naar de vorige week in Rusland omgekomen Russische oppositieleider Aleksej Navalny. "Zodat zijn naam voor altijd voortleeft", zei Josep Borrell voor aanvang van een vergadering van ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.

De Europese landen zullen naar verwachting deze week een nieuw pakket van sancties aannemen tegen Rusland. Het pakket ligt al op tafel, en wacht nog op de goedkeuring van Hongarije. De dood van Navalny zal de gesprekken hierover in Brussel misschien versnellen. EU-landen zullen bovendien misschien nog aanvullingen voorstellen. Het sanctiepakket dat nu bijna is afgerond is het dertiende sanctiepakket tegen Rusland sinds het land twee jaar geleden Oekraïne binnenviel en ook een van de meest uitgebreide.

Over de dood van Navalny zei Borrell: "De grote verantwoordelijke is Poetin zelf". Voor gemaakte fouten "kunnen we afdalen in het institutionele gevangenissysteem van Rusland. Maar laten we niet vergeten wie de echte verantwoordelijke is voor Navalny's dood".

Ook de weduwe van Navalny, Joelia Navalnaja, is aanwezig bij de vergadering.

Meer uit Buitenland

Iran beschiet opnieuw gasinstallaties Qatar

DOHA (ANP) - Raketten uit Iran hebben in de nacht van woensdag op donderdag opnieuw Ras Laffan Industrial City getroffen, de belangrijkste gasproductielocatie van Qatar. Woensdag werd het complex ook al beschoten vanuit Iran.

4 uur geleden
VS overwegen inzet duizenden extra militairen in Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering overweegt duizenden extra militairen in te zetten in het Midden-Oosten. Dat melden een Amerikaanse functionaris en drie andere ingewijden aan persbureau Reuters.

7 uur geleden
Macron wil stop aanvallen op civiele infrastructuur Golfregio

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft opgeroepen tot het onmiddellijk staken van aanvallen op civiele infrastructuur in de Golfregio, na beschietingen van gasproductiefaciliteiten in zowel Iran als Qatar. Dat zegt hij via X.

7 uur geleden
WaPo: Pentagon wil 200 miljard dollar voor oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - Het Pentagon heeft het Witte Huis gevraagd een noodbudget van meer dan 200 miljard dollar bij het Congres aan te vragen voor de oorlog tegen Iran. Dat meldt The Washington Post op basis van een hoge regeringsfunctionaris.

7 uur geleden
WSJ: Trump wil geen aanvallen meer op energie-infrastructuur Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump wil voorlopig geen verdere aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur, meldt de krant Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.

9 uur geleden
Israël meldt eerste aanvallen op Noord-Iran

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft naar eigen zeggen voor het eerst aanvallen uitgevoerd op het noorden van Iran. Welke doelen zijn aangevallen en waar die zich bevonden, is niet bekendgemaakt.

10 uur geleden
EU 'diep bezorgd' over Israëlische aanvallen op Libanon

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is "diep bezorgd" over de Israëlische aanvallen op Libanon. Israël moet direct stoppen met de operaties in het buurland, stelt de diplomatieke dienst EEAS. De strijd treft volgens de dienst vooral burgers. Wel krijgt Hezbollah de schuld van de oorlog.

11 uur geleden