Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-buitenlandchef maant Iran om medewerker vrij te laten

EU-buitenlandchef maant Iran om medewerker vrij te laten

CÁDIZ (ANP) - EU-buitenlandchef Josep Borrell persoonlijk en heel de Europese Unie dringen er bij Iran op aan een medewerker van Borrell vrij te laten. "We zullen niet stoppen tot mijnheer Floderus vrij is", bezweert Borrell.

Iran houdt de Zweed Johan Floderus sinds 17 april vorig jaar gevangen. Hij is volgens zijn werkgever, de buitenlanddienst van de EU, een nieuw slachtoffer van de 'gijzeldiplomatie' die Iran bedrijft. Het regime in Teheran zou EU-burgers oppakken om als ruilmiddel te dienen voor gunsten van het Westen. Zo bedong Iran bij België eerder de uitlevering van een voor terrorismeplannen veroordeelde Iraanse diplomaat in ruil voor een gevangen hulpverlener.

Floderus "zit nu vijfhonderd dagen illegaal vast", zei Borrell voorafgaand aan overleg met de ministers voor Ontwikkelingssamenwerking van de EU-landen. "Ik wil benadrukken dat ik persoonlijk, mijn hele team, op alle niveaus, en de Europese instellingen, de Iraanse autoriteiten hebben gemaand om hem vrij te laten." Dat zullen ze ook "onafgebroken" blijven doen, verzekert hij.

De 33-jarige Floderus werd opgepakt toen hij als toerist door Iran reisde. Hij zit in de beruchte Evin-gevangenis, meldt de New York Times. De EU-buitenlanddienst wilde eerder niet kwijt om wie het ging. Daarop kreeg de dienst kritiek.

Meer uit Buitenland

Israël opent grens pas na zoektocht lichaam laatste gijzelaar

JERUZALEM (ANP) - Israël zal de grensovergang bij Rafah tussen de Gazastrook en Egypte pas weer openstellen als de zoektocht naar het lichaam van de laatste Israëlische gijzelaar is voltooid. Dat meldde het kantoor van premier Benjamin Netanyahu zondagavond laat.

1 uur geleden
1 miljoen huishoudens VS zonder stroom door winterstorm, 5 doden

WASHINGTON (ANP/RTR) - Meer dan 1 miljoen huishoudens in de Verenigde Staten zitten zondag zonder stroom als gevolg van een zware winterstorm die de oostelijke en zuidelijke staten heeft lamgelegd met hevige sneeuwval en ijzel. Volgens de website PowerOutage waren de zwaarst getroffen staten Tennessee (330.000 klanten zonder stroom) en Mississippi en Louisiana (elk meer dan 100.000).

4 uur geleden
Obama: dodelijk geweld tegen burgers Minneapolis is alarmsignaal

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Barack Obama heeft de dood van een tweede burger door federale agenten in Minneapolis scherp veroordeeld. In een samen met zijn vrouw Michelle afgegeven verklaring zei Obama dat de dodelijke incidenten een "wake-upcall" moeten zijn, omdat de fundamentele Amerikaanse waarden "steeds meer onder vuur liggen".

6 uur geleden
Rechterlijke macht Iran: geen genade voor opgepakte demonstranten

TEHERAN (ANP/AFP) - Het hoofd van de rechterlijke macht in Iran heeft duidelijk gemaakt dat er "zo snel mogelijk" processen volgen tegen de mensen die zijn opgepakt bij de recente protesten tegen het islamitische regime. Zij die schuldig worden bevonden, worden "zonder de minste genade" gestraft, zei hij tegen persbureau Mizan.

7 uur geleden
Israël zoekt lichaam laatste gijzelaar op begraafplaats in Gaza

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische strijdkrachten zoeken op een begraafplaats in Gaza naar de overblijfselen van de laatste overleden gijzelaar die door Hamas nog niet is overgedragen aan Israël. Dat heeft het kantoor van premier Benjamin Netanyahu bekendgemaakt.

7 uur geleden
VN-hulpkonvooi bereikt Koerdische stad in Syrië na gevechten

KOBANI (ANP/AFP) - Een VN-hulpkonvooi is zondag aangekomen in de Syrische stad Kobani, waar een Koerdische meerderheid woont. De vrachtwagens hebben onder meer brandstof en voedsel aan boord, zegt VN-hulporganisatie OCHA.

8 uur geleden
Ngo meldt vrijlating zeker 80 politieke gevangenen in Venezuela

CARACAS (ANP/AFP) - In Venezuela zijn zondag minstens tachtig politieke gevangenen vrijgelaten. Dat meldt de non-gouvernementele organisatie Foro Penal, die stelt dat de vrijlatingen onder druk van de Verenigde Staten plaatsvinden. De vrijlatingen gebeurden in gevangenissen in het hele land, aldus de ngo.

8 uur geleden