Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-buitenlandchef maant Iran om medewerker vrij te laten

EU-buitenlandchef maant Iran om medewerker vrij te laten

CÁDIZ (ANP) - EU-buitenlandchef Josep Borrell persoonlijk en heel de Europese Unie dringen er bij Iran op aan een medewerker van Borrell vrij te laten. "We zullen niet stoppen tot mijnheer Floderus vrij is", bezweert Borrell.

Iran houdt de Zweed Johan Floderus sinds 17 april vorig jaar gevangen. Hij is volgens zijn werkgever, de buitenlanddienst van de EU, een nieuw slachtoffer van de 'gijzeldiplomatie' die Iran bedrijft. Het regime in Teheran zou EU-burgers oppakken om als ruilmiddel te dienen voor gunsten van het Westen. Zo bedong Iran bij België eerder de uitlevering van een voor terrorismeplannen veroordeelde Iraanse diplomaat in ruil voor een gevangen hulpverlener.

Floderus "zit nu vijfhonderd dagen illegaal vast", zei Borrell voorafgaand aan overleg met de ministers voor Ontwikkelingssamenwerking van de EU-landen. "Ik wil benadrukken dat ik persoonlijk, mijn hele team, op alle niveaus, en de Europese instellingen, de Iraanse autoriteiten hebben gemaand om hem vrij te laten." Dat zullen ze ook "onafgebroken" blijven doen, verzekert hij.

De 33-jarige Floderus werd opgepakt toen hij als toerist door Iran reisde. Hij zit in de beruchte Evin-gevangenis, meldt de New York Times. De EU-buitenlanddienst wilde eerder niet kwijt om wie het ging. Daarop kreeg de dienst kritiek.

Meer uit Buitenland

Film Sinners vestigt record met zestien Oscarnominaties

LOS ANGELES (ANP) - De film Sinners van regisseur Ryan Coogler heeft donderdag zestien Oscarnominaties ontvangen. Hiermee heeft de film, over twee criminele tweelingbroers die in het Mississippi van de jaren dertig worden geconfronteerd met een bovennatuurlijk kwaad, een nieuw record gevestigd. Nog nooit eerder kreeg één film zoveel nominaties.

6 minuten geleden
Trump: VS hoeven niet te betalen voor Groenland-wensen

DAVOS (ANP/RTR) - De VS zullen geen geld neerleggen voor hun ambities rond Groenland. Dat zegt president Donald Trump in een interview met Fox Business ter plaatse in Davos. In die Zwitserse plaats zijn deze week wereldleiders en hoogwaardigheidsbekleders bijeen voor het World Economic Forum.

1 uur geleden
Schoonzoon Trump presenteert in Davos plan voor 'Nieuw Gaza'

DAVOS (ANP) - De schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump heeft in Davos een plan gepresenteerd voor de wederopbouw van de Gazastrook. Jared Kushner toonde daarbij een afbeelding van "Nieuw Gaza", een hypermodern ogende stad.

1 uur geleden
Presidenten Trump en Zelensky in gesprek in Davos

DAVOS (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky hebben in Davos gesproken over een einde van de oorlog in Oekraïne. Trump zei voor het gesprek dat hij vindt dat de strijdende partijen, Oekraïne en Rusland, elkaar naderen en zijn vredesinspanningen vooruitgang boeken.

1 uur geleden
Palestijns comité: grens Gaza - Egypte volgende week heropend

DAVOS (ANP/AFP/RTR) - De grens tussen de Gazastrook en Egypte wordt volgens een Palestijnse functionaris volgende week in beide richtingen heropend. De grenspost van Rafah is vrijwel de enige in- en uitgang voor de belegerde strook land.

2 uur geleden
Von der Leyen overleeft vierde motie van wantrouwen

STRAATBURG (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie heeft, zoals verwacht, haar vierde motie van wantrouwen overleefd. De motie, die was ingediend door de radicaal-rechtse Patriotten voor Europa, is donderdag met ruime meerderheid verworpen.

2 uur geleden
VS en Denemarken om tafel over defensiepact Groenland uit 1951

KOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Denemarken en de VS gaan onderhandelen over het defensiepact dat de landen decennia geleden sloten over Groenland. Dat meldt persbureau AFP op basis van een anonieme bron.

3 uur geleden