Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-buitenlandchef Kallas: hoop in Syrië hangt aan zijden draadje

EU-buitenlandchef Kallas: hoop in Syrië hangt aan zijden draadje

BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas noemt de recente gewelddadigheden in Syrië "zeer zorgwekkend. Het laat zien dat de hoop in Syrië echt aan een zijden draadje hangt", zei Kallas voor het begin van de vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken. Ze wil meer actie om de situatie in Syrië te verbeteren. Maandag is de negende donorconferentie van de EU voor Syrië, de eerste na de val van dictator Bashar al-Assad.

Kallas vindt onder meer dat de EU moet praten over verdere verlichting van sancties. "Want als er hoop is voor mensen, dan is er ook minder chaos."

Ze vindt het positief dat de nieuwe interimregering van Syrië onafhankelijk onderzoek laat doen naar de geweldsgolf tegen alawieten langs de Syrische kust. Dat er een voorlopige nieuwe grondwet is, noemt Kallas een positieve ontwikkeling. Ze benadrukt daarbij dat alle groepen en vrouwen in Syrië gelijke rechten moeten hebben.

Laatste geweldsuitbarsting

De ministers van Buitenlandse Zaken van Duitsland, Finland, Oostenrijk en Spanje maken zich eveneens grote zorgen over het recente geweld, zeiden zij voor het begin van de vergadering. Net als Kallas benadrukten ze dat alle Syriërs dezelfde rechten moeten hebben. "Er kan alleen een vreedzame toekomst voor Syrië zijn als er een inclusief politiek proces is", zei de Duitse minister Annalena Baerbock.

Om dit "vreedzame proces" te ondersteunen, geeft Duitsland 300 miljoen euro aan de Verenigde Naties en andere ngo's, maakte Baerbock bekend.

Veldkamp afwezig

Minister Caspar Veldkamp neemt niet deel aan de vergadering van de buitenlandministers. Hij begeleidt het koninklijk paar bij hun staatsbezoek in Kenia.

Meer uit Buitenland

Oekraïense oud-minister Fedorov blij met ontslag legerleider

KYIV (ANP) - De gewezen Oekraïense minister van Defensie Mychajlo Fedorov is blij dat president Volodymyr Zelensky een nieuwe commandant der strijdkrachten heeft aangewezen. Op sociale media spreekt Fedorov van "een frisse wind en een bron van nieuwe hoop in de strijd van het vrije volk voor vrijheid en gerechtigheid".

1 uur geleden
Hegseth schat kosten Iranoorlog voor VS op 37,5 miljard dollar

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth schat dat de Iranoorlog de VS tot dusver zo'n 37,5 miljard dollar (circa 32,5 miljard euro) heeft gekost. Halverwege mei werd nog gesproken over een bedrag van bijna 29 miljard dollar.

1 uur geleden
Oekraïense president Zelensky ontslaat legerleider Syrsky

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky vervangt zijn commandant der strijdkrachten, Oleksandr Syrsky. Dat meldt hij op Telegram. De functie zal worden overgenomen door Mychajlo Drapaty.

2 uur geleden
Dodental loopt op na kapseizen veerboot in Guyana

GEORGETOWN (ANP/DPA) - Het dodental na een bootongeluk in Guyana is opgelopen naar 41. Een veerboot kapseisde afgelopen weekend en als gevolg daarvan zijn nog tientallen mensen vermist.

2 uur geleden
Venezuela meldt drie doden met hantabesmetting

CARACAS (ANP/AFP) - Drie mensen in Venezuela zijn overleden nadat zij het hantavirus hadden opgelopen. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid van dat land. Het voegde eraan toe dat er geen aanwijzingen zijn dat het gaat om een besmetting van mens op mens.

3 uur geleden
Frans parlement verbiedt sociale media voor kinderen onder de 15

PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse parlement heeft een wetsvoorstel goedgekeurd dat de toegang tot sociale media voor kinderen onder de 15 jaar verbiedt. Hiermee is Frankrijk het eerste land in de Europese Unie dat een leeftijdsgrens invoert voor apps als TikTok en Instagram.

3 uur geleden
Burnham wil minstens een dag in de week in Manchester werken

LONDEN (ANP/AFP) - De nieuwe Britse premier Andy Burnham is van plan minstens een dag in de week in Manchester te werken, aldus zijn woordvoerder. Hij opent daar een extra premierskantoor, ook wel Number 10 North genoemd.

3 uur geleden