Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-buitenlandchef Kallas bezorgd over geweld Syrische minderheden

EU-buitenlandchef Kallas bezorgd over geweld Syrische minderheden

BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas maakt zich grote zorgen over mogelijk geweld tegen minderheden in Syrië. In het nieuwe Syrië moet er vrijheid van godsdienst zijn, benadrukte Kallas dinsdag in een debat met Europarlementariërs van Buitenlandse Zaken. Ze wil, net zoals het Europees Parlement, niet dat er een nieuwe vluchtelingenstroom op gang komt.

De overgang van een dictatuur naar een vrije samenleving stelt Syrië en de regio "voor enorme uitdagingen", zei ze in het debat. Een heropstanding van extremisten en een bestuursvacuüm moet worden voorkomen. "De rechten van alle Syriërs, inclusief die van vele minderheidsgroepen, moeten worden beschermd." Het is volgens Kallas cruciaal om de territoriale integriteit van Syrië te behouden en te respecteren, evenals de onafhankelijkheid, soevereiniteit en staatsinstellingen.

De Europese Unie moet helpen bij de stabilisatie en de wederopbouw van Syrië, samen met de buurlanden waaronder Jordanië, Turkije, Irak, en de internationale gemeenschap, zei Kallas.

Debat

Diverse Europarlementariërs uitten in het debat hun zorgen over Hayat Tahrir al-Sham (HTS), de streng islamitische groep die het Syrische regime omver heeft geworpen. HTS lijkt zich nu minder radicaal dan voorheen op te stellen, maar de parlementariërs kijken er wantrouwend naar. Ook de buurlanden vragen zich dat af, erkende Kallas. "We zullen hen op hun daden beoordelen en niet op hun woorden."

De komende dagen en weken zijn volgens Kallas cruciaal. "We moeten Syrië op zo'n manier ondersteunen dat het land de goede kant opgaat", zei de EU-buitenlandchef. Volgens haar en haar collega's uit de buurlanden moet de rust worden bewaard, een burgeroorlog worden voorkomen, radicalisering en herbewapening worden tegengegaan en minderheden worden beschermd.

Meer uit Buitenland

Australië halveert accijns op brandstof om kosten te verlagen

CANBERRA (ANP/RTR) - Australië zal de belasting op brandstof en diesel voor drie maanden halveren in een poging om de kosten te verlagen die zijn gestegen door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Israël tegen Iran, kondigde premier Anthony Albanese aan.

17 minuten geleden
China hervat na zes jaar vluchten naar Noord-Korea

BEIJING (ANP/AFP) - China's nationale luchtvaartmaatschappij Air China heeft maandag de vluchten tussen Beijing en Pyongyang hervat na een onderbreking van zes jaar, zo blijkt uit trackinggegevens.

19 minuten geleden
Trump: Iran gaat 20 olietankers door Straat van Hormuz laten

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat de Verenigde Staten met Iran hebben onderhandeld over de doorgang van twintig olietankers door de Straat van Hormuz. De blokkade van deze belangrijke vaarroute sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten heeft de olieprijzen flink doen stijgen.

34 minuten geleden
Australische voortvluchtige schutter na klopjacht gedood

MELBOURNE (ANP/AFP) - De voortvluchtige Dezi Freeman, de Australiër die naar verluidt verantwoordelijk is voor de dood van twee agenten in de Australische plaats Porepunkah, is na een zeven maanden durende klopjacht doodgeschoten door de politie. Dat gebeurde in het noordoosten van deelstaat Victoria, meldt de politie in een verklaring. Bij het incident raakte niemand anders gewond.

3 uur geleden
UNIFIL-vredeshandhaver gedood bij aanval in Zuid-Libanon

ADSHIT AL-QUSAYR (ANP/RTR) - Een vredeshandhaver van de VN-vredesmacht in Libanon (UNIFIL) is om het leven gekomen toen een projectiel ontplofte in de omgeving van Adshit al-Qusayr in het zuiden van Libanon, meldt de VN-vredesmacht in een verklaring.

4 uur geleden
Vredeshandhavers UNIFIL gewond bij aanval in Zuid-Libanon

ADSHIT AL-QUSAYR (ANP) - Bij een aanval op Zuid-Libanon zijn meerdere vredeshandhavers van de VN-vredesmacht in Libanon (UNIFIL) gewond geraakt. Dat meldt de woordvoerder van UNIFIL aan het door de staat gerunde Nationale Nieuwsagentschap van Libanon.

5 uur geleden
Pakistan wil gesprekken Iran en VS in komende dagen organiseren

ISLAMABAD (ANP/DPA) - Pakistan is bereid in de komende dagen gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran te organiseren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken, Ishaq Dar, verklaard. De oorlog van Israël en de VS tegen Iran gaat zijn tweede maand in.

7 uur geleden