Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-buitenlandchef Kaja Kallas positief over verdrijven Assad

EU-buitenlandchef Kaja Kallas positief over verdrijven Assad

BRUSSEL (ANP/DPA/AFP) - De nieuwe EU-buitenlandchef Kaja Kallas is blij dat de Syrische leider Assad ten val is gebracht. "Het einde van Assads dictatuur is een positieve ontwikkeling waar lang op is gewacht. Het legt ook de zwakheid bloot van zijn steunpilaren Rusland en Iran", schrijft Kallas op X.

Kallas zegt dat het voor de EU nu de hoogste prioriteit heeft om de veiligheid in het gebied te waarborgen. Ze zegt daarvoor te zullen samenwerken met alle "constructieve partners", zowel in Syrië als in de regio. "Het proces van wederopbouw van Syrië zal lang en ingewikkeld zijn. Alle partijen moeten bereid zijn om daar constructief aan te werken."

Veel Europese landen hebben al verheugd gereageerd op de val van het regime in Syrië. Zo zei de Franse president Emmanuel Macron: "De barbaarse staat is gevallen. Eindelijk." Tegelijk bestaat er huiver voor nieuw extremisme. De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Annalena Baerbock zei dat de val van Assad "een grote opluchting" voor miljoenen Syriërs is, maar ze waarschuwde dat het land nu niet in handen mag vallen van "andere radicalen".

Meer uit Buitenland

Netanyahu: oorlog met Iran pas voorbij als uranium weg is

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran is pas voorbij als de Iraanse voorraad verrijkt uranium is "verwijderd". Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een fragment van het Amerikaanse programma 60 Minutes van CBS. "Het is nog niet voorbij, want er is nog steeds nucleair materiaal", benadrukt Netanyahu.

39 minuten geleden
Iran stuurt reactie op Amerikaans vredesvoorstel naar Pakistan

TEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.

4 uur geleden
Qatar: vrachtschip voor de kust aangevallen door drone

DOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.

5 uur geleden
Duitse regering sceptisch over voorstel Poetin voor EU-gesprekken

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".

6 uur geleden
Rusland en Oekraïne beschuldigen elkaar van schenden bestand

MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.

8 uur geleden
Israël deporteert twee activisten van Global Sumud Flotilla

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.

11 uur geleden
Duitsland en Canada verdiepen samenwerking

TORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.

17 uur geleden