EU-buitenlandchef: Israël aanspreken én wapens leveren kan niet
BRUSSEL (ANP) - Het is tegenstrijdig om Israël te vragen om minder mensen te doden in de Palestijnse Gazastrook en het land tegelijkertijd wapens te leveren, vindt EU-buitenlandchef Josep Borrell. Al de bezoekjes van westerse leiders aan de Israëlische premier Benjamin Netanyahu halen niets uit, zegt hij.
Borrell verwees naar de Nederlandse rechter, die Nederland verbiedt nog langer reserve-onderdelen voor F-35-gevechtsvliegtuigen naar Israël te exporteren. "Het is een beetje tegenstrijdig om te zeggen dat er te veel mensen worden gedood - alsjeblieft, zorg voor mensen, dood er alsjeblieft niet te veel. Stop met 'alsjeblieft' zeggen en doe iets", zei Borrell na overleg met de ministers van Ontwikkelingssamenwerking van de EU-landen. "Netanyahu luistert naar niemand."
De hoogste diplomaat van de EU wees erop dat de Verenigde Staten, Israëls belangrijkste bondgenoot, in het verleden al vaker stopten met het leveren van wapens om Israël tot de orde te roepen. "Als je vindt dat er te veel mensen worden gedood, moet je misschien minder wapens leveren om te voorkomen dat dat gebeurt. Het is niet logisch."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Staat gaat in hoger beroep tegen de uitspraak van de rechtbank Den Haag die beveelt dat de overheid meer moet doen om Bonaire te beschermen tegen klimaatverandering. Dat maakt minister Stientje van Veldhoven (Klimaat, D66) bekend. De zaak was aangespannen door Greenpeace. De rechter oordeelde onder meer dat de Staat binnen anderhalf jaar "heldere, bindende doelen" moet opstellen om de uitstoot van broeikasgassen te verminderen.
46 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Alle zeventien mensen die dinsdag bij de huldiging van PSV in Eindhoven werden aangehouden, zijn vrijgelaten, meldt de politie. "Enkelen hebben een boete gekregen voor vernieling, vechten op straat, openbare ordeverstoring, afsteken van vuurwerk, belediging en openbare dronkenschap", zegt een woordvoerder.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een landelijke actiedag op donderdag 16 april in universitaire ziekenhuizen is van de baan. Twee zorgvakbonden melden aanvullende afspraken te hebben gemaakt over de cao met werkgeversorganisatie UMCNL. Eerder draaiden die twee bonden (LAD en FBZ) al een zondagsdienst in Nijmegen en Maastricht uit onvrede met de cao. FNV, CNV en NU'91 hadden dat akkoord wel al getekend.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Negen scheidingsadvocaten "met grote impact" voldoen niet aan de standaarden die gelden in de advocatuur. Dat meldt een woordvoerder van de Landelijke Organisatie Toezicht Advocatuur na berichtgeving hierover in Trouw.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het onderzoek naar "de oorzaak en reikwijdte" van de ransomware-aanval bij softwareleverancier ChipSoft is "in volle gang". Dat meldt een woordvoerder van het bedrijf. Het staat daarbij in nauw contact met zorgorganisaties die gebruikmaken van de software.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Beveiligers van de woning van prinses Beatrix, kasteel Drakensteyn in het Utrechtse dorp Lage Vuursche, hebben afgelopen november drones bij het terrein gezien. De Koninklijke Marechaussee zag ook onbemande toestellen bij een goudkluis van De Nederlandsche Bank in Huis ter Heide, enkele kilometers verderop. Een woordvoerder van de marechaussee bevestigt dat na berichtgeving van het AD.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het dossier in de strafzaak tegen voormalig advocaat Inez Weski bevat geen enkel belastend bericht dat de aanklacht tegen haar kan ondersteunen. Het Openbaar Ministerie baseert zich op "een vergaring van aannames", die niet getoetst of geobjectiveerd zijn.
3 uur geleden