EU-buitenlandchef: Israël aanspreken én wapens leveren kan niet
BRUSSEL (ANP) - Het is tegenstrijdig om Israël te vragen om minder mensen te doden in de Palestijnse Gazastrook en het land tegelijkertijd wapens te leveren, vindt EU-buitenlandchef Josep Borrell. Al de bezoekjes van westerse leiders aan de Israëlische premier Benjamin Netanyahu halen niets uit, zegt hij.
Borrell verwees naar de Nederlandse rechter, die Nederland verbiedt nog langer reserve-onderdelen voor F-35-gevechtsvliegtuigen naar Israël te exporteren. "Het is een beetje tegenstrijdig om te zeggen dat er te veel mensen worden gedood - alsjeblieft, zorg voor mensen, dood er alsjeblieft niet te veel. Stop met 'alsjeblieft' zeggen en doe iets", zei Borrell na overleg met de ministers van Ontwikkelingssamenwerking van de EU-landen. "Netanyahu luistert naar niemand."
De hoogste diplomaat van de EU wees erop dat de Verenigde Staten, Israëls belangrijkste bondgenoot, in het verleden al vaker stopten met het leveren van wapens om Israël tot de orde te roepen. "Als je vindt dat er te veel mensen worden gedood, moet je misschien minder wapens leveren om te voorkomen dat dat gebeurt. Het is niet logisch."
Meer uit Binnenland
TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft het leger het bevel gegeven om de aanvallen op Libanon op te voeren. De premier zegt in oorlog te zijn met Hezbollah. Hij wil de aan Iran gelieerde terreurgroep met de aanvallen "vernietigen", zegt hij in een videobericht op Telegram.
54 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De ruim tweehonderd teams die meededen aan het loop- en fietsevenement Roparun zijn gefinisht op de Coolsingel in Rotterdam. Het laatste team kwam rond 19.00 uur onder luid applaus binnen, aldus de organisatie. Het evenement met zo'n 5000 deelnemers ging zaterdag van start. Een deel vertrok uit de Franse plaats Castres, een andere groep begon in Enschede.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - Tussen Den Bosch en Tilburg rijden maandag tot naar verwachting 18.30 uur geen treinen. Dat komt door een aanrijding, aldus NS. Een woordvoerder zei iets na 16.00 uur dat de Nederlandse Spoorwegen bezig zijn met het regelen van vervangend busvervoer. "Wanneer dat rond is, kunnen reizigers dat zien in de reisplanner."
4 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Parkeerplaatsen aan de stranden langs de kust en bij recreatieplassen lopen maandagmiddag vol. Veel mensen zijn vrij op tweede pinksterdag.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het is "mensonterend" en "onbegrijpelijk" dat er geen vaste opvangplek voor alle asielzoekers is, vindt het Rode Kruis. De opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel is vol en asielzoekers moeten sinds vorige week de nacht doorbrengen in tijdelijke locaties, om te voorkomen dat ze buiten in het gras slapen. Het Rode Kruis helpt daarbij.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ondanks de hitte en de droogte onderweg zijn er geen medische noodsituaties geweest tijdens het loop- en fietsevenement Roparun. Dat laat de organisator weten. De teams zijn inmiddels in de buurt van Rotterdam en komen in de loop van maandag over de finish op de Coolsingel in de stad.
10 uur geledenBEEK (ANP) - De Europese tak van Amber Alert begint een campagne om volwassenen te helpen bij het herkennen van signalen van een onveilige thuissituatie bij kinderen, om zo te voorkomen dat ze weglopen van huis. De campagne gaat van start in twintig landen, waaronder Nederland. Amber Alert maakt zich zorgen omdat er jaarlijks duizenden kinderen verdwijnen nadat zij van huis zijn weggelopen.
12 uur geleden