EU-buitenlandchef: eventueel Europese troepen naar Libië
HAMBURG/STRAATSBURG (ANP) - De buitenlandchef van de Europese Unie, Josep Borrell, heeft kort voor een internationale conferentie over de situatie in Libië betoogd dat Europa zijn belangen desnoods met het sturen van troepen moet verdedigen. "Wij moeten onze belangen veel sterker behartigen, desnoods met robuuste middelen" zei de voormalige Spaanse minister van Buitenlandse Zaken tegen het Duitse weekblad Der Spiegel.
Eerder in de week riep Borrell in het Europees Parlement Europa op "eindelijk eens de taal van de macht te leren spreken". Sinds de door westerse mogendheden veroorzaakte val van dictator Muammar Kaddafi in 2011 heerst er chaos in het olierijke Libië. Het is een "springplank" voor illegale migratie naar de EU. Ondertussen proberen Egypte, Turkije en Rusland er militair voet aan wal te krijgen.
Meer uit Buitenland
COLOMBO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het dodental als gevolg van natuurgeweld in delen van Azië is opgelopen tot meer dan duizend. Sri Lanka kampte de afgelopen dagen met de overtrekkende cycloon Ditwah. Verderop, in Indonesië, Thailand en Maleisië, leidde een moesson tot flinke overstromingen.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin ontvangt dinsdagmiddag de Amerikaanse topfunctionaris Steve Witkoff. Het Kremlin heeft bevestigd dat de twee elkaar zullen ontmoeten in Moskou.
2 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP/RTR) - In het onderzoek naar de dodelijke brand in een appartementencomplex in Hongkong zijn inmiddels dertien arrestaties verricht. Dat meldt politiechef Chan Tung. Onderzocht wordt of de arrestanten dood door schuld kan worden verweten. Bij de brand, die zeven woontorens besloeg, kwamen zeker 151 mensen om het leven. Meer dan veertig mensen worden nog vermist.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het kan een "cruciale week" worden voor de diplomatie voor vrede in Oekraïne, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas bij aankomst in Brussel. De onderhandelingen in de VS waren zondag "moeizaam, maar productief", zei ze. De EU-ministers van Defensie spreken maandag onder andere over meer steun aan Oekraïne.
3 uur geledenTBILISI (ANP) - Georgië heeft vorig jaar een chemisch wapen uit de Eerste Wereldoorlog gebruikt tegen antiregeringsbetogers. Dat meldt de BBC op basis van eigen onderzoek. Het zou gaan om een middel dat Frankrijk camite noemde en gebruikte tegen Duitsland.
3 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Het Zuid-Koreaanse OM klaagt de burgemeester van Seoul aan op verdenking van het meermaals financieren van opiniepeilingen. Oh Se-hoon zou in aanloop naar de tussentijdse verkiezingen van 2021 via een tussenpersoon omgerekend ruim 19.000 euro hebben neergelegd voor de peilingen. Volgens staatspersbureau Yonhap zocht Oh naarstig naar een peiling die liet zien dat hij voor zou staan op zijn rivaal Na Kyung-won.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oeganda is het zwaarst getroffen door de bezuinigingen op de bestrijding van hiv en aids door de regering van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat meldt het Aidsfonds op basis van voorlopige analyses. Door het stopzetten van Amerikaanse hulp via USAID en PEPFAR, het Amerikaanse programma tegen hiv en aids, is het aantal hiv-besmettingen onder pasgeboren baby's sterk toegenomen.
6 uur geleden