EU bezorgd over omstandigheden dakloze migranten in Bosnië
SARAJEVO (ANP) - De Europese Unie is bezorgd over de leefomstandigheden van honderden dakloze migranten in Bosnië. De Europese gezant in het land, Johann Sattler, noemt de situatie van de migranten in het land dat grenst aan de Europese Unie "compleet onacceptabel".
De migranten hebben in de vrieskou en in regenachtig weer geen dak boven hun hoofd, sinds hun kamp in de buurt van de stad Bihac in het noordwesten van Bosnië en Herzegovina vorige maand is afgebrand.
"De levens en de primaire leefomstandigheden van honderden mensen zijn ernstig in gevaar", zei Sattler na overleg met de Bosnische minister van Veiligheid Selmo Cikotic samen met de ambassadeurs van Duitsland, Italië en Oostenrijk. Het doel van de ontmoeting was om een snelle oplossing te vinden voor de ernstige situatie waarin de migranten zich bevinden. "De situatie van de mensen is onacceptabel."
In Bosnië bevinden zich zo'n 8500 migranten die willen doorreizen naar landen in de Europese Unie.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - België doet volgend jaar mee aan het Eurovisie Songfestival. Dat heeft de Franstalige omroep RTBF vrijdag besloten. Wie de Belgische kandidaat wordt, is nog niet bekend.
22 minuten geledenBRUSSEL/WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten willen dat Europa in 2027 al grotendeels zichzelf verdedigt, zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters. Dat is veel sneller dan waarop Europese NAVO-landen mikken.
56 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Politieke partijen in België hebben de Franstalige omroep RTBF opgeroepen tot een boycot van het Eurovisie Songfestival. Ecolo, PS en PTB-PVDA vinden dat België zich moet terugtrekken. In België wordt het festival om en om door de Vlaamse VRT en RTBF uitgezonden en in 2026 is RTBF aan de beurt. De Franstalige omroep heeft laten weten in de komende dagen een standpunt in te nemen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - De Bondsdag heeft met een nipte meerderheid een wet aangenomen die de dienstplicht weer invoert, zij het op vrijwillige basis. Van de 596 uitgebrachte stemmen waren er 323 voor.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen de komende jaren het verzet tegen de gevestigde orde in Europa aanwakkeren. De Europese Unie en zittende regeringen zetten de Europese beschaving op het spel, staat in de uitgangspunten voor het Amerikaanse buitenlandbeleid van de regering-Trump. Die ziet tevreden dat "patriottische partijen", doelend op radicaal-rechts, in opmars zijn.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Poetin-adviseur Joeri Oesjakov zegt dat Rusland en de Verenigde Staten vooruitgang hebben geboekt bij onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne eerder deze week in Moskou. Rusland wil graag verder praten met de Amerikaanse onderhandelaars, zegt hij.
4 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - De Indiase premier Narendra Modi heeft zijn gast uit Rusland, president Vladimir Poetin, gezegd dat de wereld moet terugkeren naar vrede. Modi zei dat India geen neutraal land is, maar aan de kant van de vrede staat.
5 uur geleden