EU bezorgd over omstandigheden dakloze migranten in Bosnië
SARAJEVO (ANP) - De Europese Unie is bezorgd over de leefomstandigheden van honderden dakloze migranten in Bosnië. De Europese gezant in het land, Johann Sattler, noemt de situatie van de migranten in het land dat grenst aan de Europese Unie "compleet onacceptabel".
De migranten hebben in de vrieskou en in regenachtig weer geen dak boven hun hoofd, sinds hun kamp in de buurt van de stad Bihac in het noordwesten van Bosnië en Herzegovina vorige maand is afgebrand.
"De levens en de primaire leefomstandigheden van honderden mensen zijn ernstig in gevaar", zei Sattler na overleg met de Bosnische minister van Veiligheid Selmo Cikotic samen met de ambassadeurs van Duitsland, Italië en Oostenrijk. Het doel van de ontmoeting was om een snelle oplossing te vinden voor de ernstige situatie waarin de migranten zich bevinden. "De situatie van de mensen is onacceptabel."
In Bosnië bevinden zich zo'n 8500 migranten die willen doorreizen naar landen in de Europese Unie.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP/RTR) - De bedreigingen van de VS kunnen leiden tot een bloedbad op Cuba. Dat heeft de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken tegen ABC News gezegd.
53 minuten geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - Het is nog niet mogelijk om de bron van de besmetting met het hantavirus te bevestigen. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Volksgezondheid donderdagavond in een verklaring.
54 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse handelsrechtbank heeft donderdag de invoerheffingen van 10 procent van de Amerikaanse president Donald Trump op het grootste deel van de invoer naar de Verenigde Staten onwettig verklaard.
2 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/AFP) - Volgens Iraanse staatsmedia hebben er explosies plaatsgevonden op een eiland in de Straat van Hormuz en boven de kuststad Bandar Abbas. Staatsomroep IRIB meldt dat de Amerikanen een olietanker hebben aangevallen en dat Iran heeft gereageerd met raketten.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs uit elf landen en vier politieke groepen roepen de lidstaten op snel een Europese defensieunie op te richten. Alleen daarmee kan Europa zich zelfstandig verdedigen. Die unie moet een plek krijgen binnen de NAVO, maar ook los van de NAVO kunnen opereren.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn de stembureaus geopend voor lokale verkiezingen. Er mag gestemd worden voor lokale overheden in Engeland en in Wales en Schotland vinden parlementsverkiezingen plaats. Bij de stembusgang wordt rekening gehouden met een flink verlies voor Labour. De partij van premier Keir Starmer, wiens populariteit flink is afgenomen, staat er volgens de peilingen zeer slecht voor en krijgt mogelijk te maken met een recordverlies aan zetels.
18 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - De enorme voedseltekorten in Gaza hebben "verwoestende gevolgen" voor zwangere vrouwen en pasgeboren kinderen. Dat blijkt uit een analyse van de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG).
19 uur geleden