Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU bevriest miljarden euro's als straf tegen Hongarije

EU bevriest miljarden euro's als straf tegen Hongarije

BRUSSEL (ANP) - Door strafprocedures van de Europese Commissie tegen Hongarije, zijn inmiddels miljarden euro's aan EU-geld voor dat land bevroren. Hongarije voldoet op diverse punten niet aan de Europese normen voor de rechtsstaat. Pas als Hongarije daaraan voldoet, komt het geld vrij. Dat zei Eurocommissaris Didier Reynders (Justitie) na afloop van de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken.

"De huidige stand van zaken is dat er nog altijd reden tot ongerustheid is", zei Reynders. De Europese Commissie staat open voor dialoog met Hongarije, dat het niet eens is met de kritiek op de rechtsstaat en de bevroren budgetten.

Tegen de wil van Hongarije, dat dit halfjaar het roulerende voorzitterschap van de Europese Unie bekleedt, zijn de strafprocedures dinsdag toch besproken. Ondanks een verzoek van Nederland, België en Luxemburg zat de Hongaarse minister van Europese Zaken János Bóka ook dit vergaderpunt voor. Als een land onder vuur ligt om de situatie over de rechtsstaat, is het weliswaar niet verplicht, maar wel gebruikelijk, dat het agendapunt aan een andere voorzitter wordt overgedragen.

Strafprocedures

Er lopen sinds zes jaar meerdere strafprocedures tegen Hongarije. Nederland, België en Luxemburg hebben volgens goed ingevoerde Brusselse bronnen in de vergadering gezegd dat de situatie in Hongarije verslechtert in plaats van verbetert. De drie landen steunen de strafprocedures die de Europese Commissie tegen Hongarije is gestart.

Ze maken zich grote zorgen over de inperking van de vrijheid van meningsuiting en de persvrijheid. Ook de anti-lhbtiq-wetgeving ondermijnt volgens de drie landen de fundamentele EU-waarden.

De Benelux-landen willen dat de strafprocedures tegen Hongarije hoog op de agenda van de EU-Raad van Algemene Zaken blijven staan, zolang Hongarije niet voldoet aan de EU-normen voor de rechtsstaat.

Meer uit Buitenland

Lichaam gevonden na vliegtuigcrash in Indonesië

JAKARTA (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben na wrakstukken ook een lichaam gevonden na een vliegtuigcrash zaterdag op het Indonesische eiland Sulawesi. Er wordt nog gezocht naar de negen andere inzittenden.

35 minuten geleden
Sánchez: inval VS in Groenland zou Poetin gelukkig maken

MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez stelt dat een Amerikaanse inval in Groenland de Russische president Vladimir Poetin "de gelukkigste man op aarde" zou maken. Dat heeft hij gezegd tegen het Spaanse dagblad La Vanguardia.

1 uur geleden
Sabalenka solide door naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is de jacht op haar derde titel op de Australian Open goed begonnen. De nummer 1 van de wereld uit Belarus won in de eerste ronde in twee sets van de Franse speelster Tiantsoa Rakotomanga Rajaonah: 6-4 6-1.

1 uur geleden
Iraanse functionaris: zeker 5000 mensen omgekomen bij protesten

TEHERAN (ANP/RTR) - Een Iraanse functionaris zegt dat zeker 5000 mensen zijn omgekomen tijdens de protesten in Iran. Onder hen zijn ongeveer vijfhonderd leden van de veiligheidsdiensten, aldus de anonieme functionaris tegen persbureau Reuters.

1 uur geleden
Trump dreigde CBS met rechtszaak bij montage interview

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd een rechtszaak te starten tegen de Amerikaanse zender CBS, meldt The New York Times. Hij werd eerder deze week dertien minuten geïnterviewd en wilde dat het gesprek volledig werd uitgezonden, wat dinsdag gebeurde.

2 uur geleden
Jordaanse koning ook uitgenodigd voor vredesraad Gaza

AMMAN (ANP/RTR/AFP) - Ook de Jordaanse koning Abdullah is uitgenodigd om deel te nemen aan de Raad van Vrede van de Amerikaanse president Donald Trump. De Verenigde Staten willen dat deze raad toezicht houdt op het toekomstige Palestijnse technocratische bestuur in de Gazastrook.

2 uur geleden
Syrische media: Koerdische troepen vernietigen bruggen

ALEPPO (ANP/AFP) - Syrische staatsmedia zeggen dat de door Koerden geleide SDF twee belangrijke bruggen over de rivier de Eufraat heeft vernietigd, in de noordelijke regio Raqqa. Syrische regeringstroepen rukken sinds kort op in het noorden van het land en controleren nu gebieden die meer dan een decennium in Koerdische handen waren.

3 uur geleden