Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU beraadt zich op inreisverbod VS

EU beraadt zich op inreisverbod VS

BRUSSEL/LONDEN (ANP/AFP) - De Europese Unie beraadt zich donderdag op het inreisverbod dat president Trump heeft afgekondigd voor Europese landen. De voorzitter van de Europese Raad, Charles Michel, zei dat geprobeerd worden "economische ontregeling" te voorkomen.

De Amerikaanse president Trump heeft een inreisverbod afgekondigd voor mensen uit vrijwel de hele Europese Unie en vier niet-lidstaten. Hij gaat uit van een periode van 30 dagen. Ook mensen die in de afgelopen twee weken in de betrokken 26 landen zijn geweest, treft dit inreisverbod.

Het Verenigd Koninkrijk en Ierland vallen niet onder het inreisverbod dat zaterdag ingaat. Ook Amerikaanse staatsburgers, mensen die permanent in de VS wonen en familieleden van Amerikanen kunnen naar de VS vliegen en worden toegelaten na een medische controle. Ook zijn er uitzonderingen voor mensen die naar de VS moeten voor bepaalde werkzaamheden, bijvoorbeeld met of voor Amerikaanse overheidsinstanties of gezondheidsinstellingen.

Strenge maatregel nodig

Trump zei dat de strenge maar noodzakelijke maatregel nodig is om het coronavirus zo veel mogelijk buiten Amerika te houden. De maatregel treft reizigers vanuit 26 landen. Het gaat om de Schengenlanden. Dat zijn 22 EU-landen en vier andere Europese landen. De EU-landen Bulgarije, Denemarken, Ierland, Kroatië en Roemenië vallen niet onder het inreisverbod.

In Europa zijn er circa 17.000 mensen besmet met het coronavirus, van wie de meesten in Italië. In de VS zijn meer dan 1100 besmettingsgevallen vastgesteld.

Meer uit Politiek

Politie bekijkt deel onbehandelde aangiften uit 2024 opnieuw

DEN HAAG (ANP) - De politie gaat een deel van de ruim 10.000 onbehandelde aangiften en meldingen uit 2024 opnieuw beoordelen. Justitieminister David van Weel (VVD) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat het in eerste instantie gaat om de aangiften voor moord en doodslag, pogingen daartoe en ernstige zedenzaken.

7 uur geleden
Oppositie snapt snijden in infrastructuur, maar mist investeringen

DEN HAAG (ANP) - Onder oppositiepartijen klinkt begrip voor de keuzes die het kabinet heeft gemaakt om geld vrij te maken voor onderhoud van infrastructuur. Een reeks projecten om wegen, spoor en vaarwegen uit te breiden, is daardoor voorlopig stopgezet. Veel partijen willen dat er meer geld voor infrastructuur komt, zodat nieuwe projecten weer een toekomst krijgen.

8 uur geleden
Eerste statushouders kunnen van azc naar kerk

APELDOORN (ANP) - De eerste kerkgebouwen zijn ingericht voor de tijdelijke opvang van statushouders. Met Actie Onderdak kunnen de erkende vluchtelingen daar wachten tot er een huis voor hen is in diezelfde gemeente. Hun plek in het asielzoekerscentrum kan dan vrijkomen voor asielzoekers.

9 uur geleden
VVD komt terug op opmerking rekeningrijden: 'slaat ook op tol'

DEN HAAG (ANP) - VVD-Kamerlid Bart Bikkers is teruggekomen op zijn opmerkingen waarin hij steun voor rekeningrijden niet uitsloot. "Betalen naar gebruik", de ambtelijke term voor rekeningrijden, kan volgens hem ook slaan op "het betalen naar gebruik dat we al doen aan de pomp" of op tolheffing.

9 uur geleden
Nieuw steunpakket van half miljard voor Oekraïne, met luchtafweer

DEN HAAG (ANP) - Nederland geeft Oekraïne nog eens een half miljard euro aan militaire steun om het de komende winter door te helpen. In het nieuwe 'winterpakket' zitten onder meer luchtverdedigingswapens en drones, zei premier Rob Jetten. Jetten kondigde het nieuwe steunpakket aan tijdens een persconferentie naast de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, die op bezoek is in Den Haag.

10 uur geleden
VVD sluit steun rekeningrijden niet uit: 'geen heilige huisjes'

DEN HAAG (ANP) - De VVD sluit steun voor een kilometerheffing niet uit. "Ik denk dat we geen heilige huisjes moeten hebben", zei Tweede Kamerlid Bart Bikkers met het oog op extra geld voor investeringen in infrastructuur. "Maar ik wil wel een brede afweging kunnen maken van alle opties die er zijn." Daarvoor wacht hij plannen van het kabinet af.

11 uur geleden
Jetten betuigt medeleven aan Spaanse premier na treinongeluk

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten is "geschokt" door het dodelijke treinongeluk in Spanje van woensdagochtend. De premier heeft zijn Spaanse ambtgenoot Pedro Sánchez laten weten "dat Nederland meeleeft met Spanje op deze trieste dag", schrijft hij op X.

14 uur geleden