Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU benadrukt dat techbedrijven zich aan regels moeten houden

EU benadrukt dat techbedrijven zich aan regels moeten houden

BRUSSEL (ANP/AFP) - Grote techbedrijven en socialemediaplatforms moeten zich aan de regels van de Europese Unie blijven houden. Dat benadrukt Eurocommissaris Henna Virkkunen na de recente aanvallen van X-baas Elon Musk en Meta-topman Mark Zuckerberg.

"Socialemediaplatforms spelen een belangrijke rol in het dagelijks leven van mensen, maar ze hebben ook een enorm sociaal en economisch belang en invloed", schrijft Virkkunen op X. "In Europa willen we een digitale omgeving creëren die veilig en eerlijk is." Ze stelt dat de rechten van EU-burgers moeten worden beschermd en dat bedrijven zich dus aan de regels moeten houden. "Dit zorgt voor een gelijk speelveld en een veilige onlineomgeving voor iedereen."

Musk is al langer ontevreden over de Europese wetgeving over bijvoorbeeld desinformatie en privacy. Zuckerberg zei vrijdag in een podcast dat de EU "de afgelopen tien of twintig jaar meer dan 30 miljard" aan boetes had opgelegd aan techbedrijven. "Het is bijna een soort handelstarief."

In Brussel wordt gevreesd dat de aanstaande Amerikaanse president Donald Trump, bondgenoot van Musk, straks druk gaat zetten op de EU om de regels voor techbedrijven te versoepelen. Europarlementariërs hebben de Commissie al opgeroepen om niet te bezwijken onder die Amerikaanse druk.

Meer uit Financieel

Bitcoin meer waard geworden in aanloop naar inauguratie Trump

SINGAPORE (ANP) - De bitcoin is in de week voorafgaand aan de inauguratie van Donald Trump ruim 10 procent meer waard geworden. Volgens cryptoplatform CoinMarketCap was een bitcoin zaterdagmiddag rond de 104.000 dollar waard. 's Werelds bekendste cryptomunt nadert daardoor het record van ruim 108.000 dollar dat in december werd gevestigd.

12 minuten geleden
Commerzbank overweegt schrappen duizenden banen, meldt FT

FRANKFURT (ANP) - Commerzbank overweegt duizenden banen te schrappen. Dat melden ingewijden aan de Britse zakenkrant Financial Times. Volgens hen wil de Duitse bank daarmee ongewenste toenadering afweren van UniCredit, de grootste bank van Italië.

33 minuten geleden
Wall Street eindigt handelsweek positief richting aantreden Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger gesloten, in aanloop naar de inauguratie van aankomend president Donald Trump op maandag. Beleggers maken zich op voor een reeks beleidsveranderingen onder de nieuwe regering. Sinds de herverkiezing van Trump in november zijn de Amerikaanse beurzen flink gestegen door het vooruitzicht van lagere belastingen en soepelere regels voor Amerikaanse bedrijven onder zijn regime.

17 uur geleden
TikTok: geen directe Nederlandse gevolgen van dreigende ban in VS

AMSTERDAM (ANP) - TikTok verwacht niet dat het dreigende verbod op het socialemediaplatform in de Verenigde Staten direct gevolgen zal hebben voor TikTok in Nederland en hoe het gebruikt wordt. Gevraagd naar de mogelijke gevolgen voor het platform in Nederland geeft een Nederlandse woordvoerder aan dat hij er op dit moment niet van uitgaat dat die er zijn. De zegsman verwacht ook niet dat Nederlandse gebruikers TikTok anders gaan gebruiken als Amerikaanse content wegvalt, maar op termijn "zou dat wel kunnen".

18 uur geleden
Federal Reserve trekt zich terug uit wereldwijde klimaatcoalitie

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse Federal Reserve heeft vrijdag bekendgemaakt zich terug te trekken uit een wereldwijd samenwerkingsverband van centrale banken dat zich bezighoudt met het bestuderen van klimaatrisico's. De stap komt drie dagen voor de inauguratie van de aankomende president Donald Trump.

18 uur geleden
Marketingbureau: TikTok zal in Nederland kracht niet verliezen

AMSTERDAM (ANP) - Als TikTok in de Verenigde Staten verboden wordt, gaat het niet zo'n vaart lopen dat de populaire filmpjesapp in Nederland zijn "kracht gaat verliezen". Dat zegt Britt Messing, medeoprichter van socialmediamarketingbureau For You Agency. Desondanks ziet ze wel kansen voor andere Chinese socialemedia-apps zoals RedNote.

19 uur geleden
Topman TikTok bedankt Trump in videoboodschap na uitspraak hof

SINGAPORE (ANP) - Shou Zi Chew, de topman van socialemediaplatform TikTok, heeft in een videoboodschap de aankomende Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor zijn inzet om een oplossing te vinden om het platform beschikbaar te houden in de Verenigde Staten. Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft vrijdag de wet in stand gehouden waarmee TikTok verboden dreigt te worden in het land.

20 uur geleden