Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU benadrukt dat techbedrijven zich aan regels moeten houden

EU benadrukt dat techbedrijven zich aan regels moeten houden

BRUSSEL (ANP/AFP) - Grote techbedrijven en socialemediaplatforms moeten zich aan de regels van de Europese Unie blijven houden. Dat benadrukt Eurocommissaris Henna Virkkunen na de recente aanvallen van X-baas Elon Musk en Meta-topman Mark Zuckerberg.

"Socialemediaplatforms spelen een belangrijke rol in het dagelijks leven van mensen, maar ze hebben ook een enorm sociaal en economisch belang en invloed", schrijft Virkkunen op X. "In Europa willen we een digitale omgeving creëren die veilig en eerlijk is." Ze stelt dat de rechten van EU-burgers moeten worden beschermd en dat bedrijven zich dus aan de regels moeten houden. "Dit zorgt voor een gelijk speelveld en een veilige onlineomgeving voor iedereen."

Musk is al langer ontevreden over de Europese wetgeving over bijvoorbeeld desinformatie en privacy. Zuckerberg zei vrijdag in een podcast dat de EU "de afgelopen tien of twintig jaar meer dan 30 miljard" aan boetes had opgelegd aan techbedrijven. "Het is bijna een soort handelstarief."

In Brussel wordt gevreesd dat de aanstaande Amerikaanse president Donald Trump, bondgenoot van Musk, straks druk gaat zetten op de EU om de regels voor techbedrijven te versoepelen. Europarlementariërs hebben de Commissie al opgeroepen om niet te bezwijken onder die Amerikaanse druk.

Meer uit Financieel

Iranoorlog drukt op boekingscijfers bij Booking.com

NORWALK (ANP/BLOOMBERG) - Reisbedrijf Booking Holdings, het moederbedrijf van Booking.com, heeft zijn verwachtingen voor dit jaar verlaagd, omdat de oorlog in het Midden-Oosten de vraag naar reizen drukt. Volgens financieel directeur Ewout Steenbergen zorgde de oorlog al voor meer annuleringen en minder nieuwe boekingen in het eerste kwartaal. In het tweede kwartaal voorziet hij nog meer impact.

20 minuten geleden
Adidas verdient meer aan verkoop sportkleding

HERZOGENAURACH (ANP/BLOOMBERG) - Adidas heeft in het eerste kwartaal van dit jaar meer verdiend. Het bedrijf verkocht vooral veel meer sportkleding dan een jaar eerder. Ook zag de Duitse sportkledingfabrikant meer vraag naar zijn voetbal-, hardloop- en trainingsproducten.

20 minuten geleden
Brussel dringt aan op gebruik leeftijds-app voor eind dit jaar

STRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie dringt er bij lidstaten op aan om de EU-leeftijdsverificatieapp voor het einde van het jaar te gebruiken. Dat zei Eurocommissaris Henna Virkkunen (Technologische Soevereiniteit) woensdag.

22 minuten geleden
Indiase maatschappijen vrezen vluchtuitval door dure brandstof

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Luchtvaartmaatschappijen in India hebben hun regering gevraagd om financiële steun tegen de hoge prijzen van vliegtuigbrandstof. Maatschappijen staan onder zo'n grote druk dat er mogelijk vluchten uitvallen of dat ze moeten stoppen.

59 minuten geleden
KPN zakt op afwachtend Damrak na cijfers, focus op Fed-besluit

AMSTERDAM (ANP) - KPN behoorde woensdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. Het telecomconcern zag de omzet en winst stijgen in het eerste kwartaal en handhaafde de verwachtingen voor het hele jaar. Beleggers hadden echter op meer gehoopt. KPN sloot wel meer huishoudens aan op zijn netwerk voor glasvezel. Volgens topman Joost Farwerck blijft het concern daarmee marktleider op het gebied van sneller internet in Nederland. Het aandeel zakte ruim 2 procent.

1 uur geleden
Brussel: Meta faalt bij weren kinderen onder 13 van platforms

BRUSSEL (ANP) - Meta houdt zich niet aan EU-regels omdat het er niet in slaagt kinderen onder de 13 jaar van Instagram en Facebook te weren. Dat concludeert de Europese Commissie. In Meta's eigen voorwaarden staat een minimumleeftijd van 13 jaar, maar dit lijkt het bedrijf zelf niet te handhaven, aldus Brussel.

1 uur geleden
Olieconcern TotalEnergies beloont aandeelhouders na winstsprong

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies beloont aandeelhouders na een flinke winststijging in het eerste kwartaal. Via een hoger dividend en nieuwe aandeleninkopen profiteren de aandeelhouders van het concern mee van de flink gestegen olie- en gasprijzen door de Iranoorlog.

1 uur geleden