EU benadrukt dat techbedrijven zich aan regels moeten houden
BRUSSEL (ANP/AFP) - Grote techbedrijven en socialemediaplatforms moeten zich aan de regels van de Europese Unie blijven houden. Dat benadrukt Eurocommissaris Henna Virkkunen na de recente aanvallen van X-baas Elon Musk en Meta-topman Mark Zuckerberg.
"Socialemediaplatforms spelen een belangrijke rol in het dagelijks leven van mensen, maar ze hebben ook een enorm sociaal en economisch belang en invloed", schrijft Virkkunen op X. "In Europa willen we een digitale omgeving creëren die veilig en eerlijk is." Ze stelt dat de rechten van EU-burgers moeten worden beschermd en dat bedrijven zich dus aan de regels moeten houden. "Dit zorgt voor een gelijk speelveld en een veilige onlineomgeving voor iedereen."
Musk is al langer ontevreden over de Europese wetgeving over bijvoorbeeld desinformatie en privacy. Zuckerberg zei vrijdag in een podcast dat de EU "de afgelopen tien of twintig jaar meer dan 30 miljard" aan boetes had opgelegd aan techbedrijven. "Het is bijna een soort handelstarief."
In Brussel wordt gevreesd dat de aanstaande Amerikaanse president Donald Trump, bondgenoot van Musk, straks druk gaat zetten op de EU om de regels voor techbedrijven te versoepelen. Europarlementariërs hebben de Commissie al opgeroepen om niet te bezwijken onder die Amerikaanse druk.
Meer uit Financieel
TEHERAN (ANP/RTR) - Iran verwacht dat de beschadigde olieraffinage- en distributiecapaciteit van het land binnen twee maanden weer grotendeels hersteld zal zijn. Dat heeft de Iraanse plaatsvervangend minister voor Olie zondag gezegd. Herstelwerkzaamheden zijn gaande aan energiefaciliteiten die zijn beschadigd door aanvallen.
17 minuten geledenRIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft de transportcapaciteit van de belangrijke oost-westelijke oliepijpleiding in het land volledig hersteld. Die capaciteit werd verminderd door een aanval op een pompstation van de pijpleiding. Volgens het Saudische energieministerie is de transportcapaciteit weer terug op ongeveer 7 miljoen vaten olie per dag.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het is verstandig dat het Nederlandse kabinet nog niet meteen een pakket maatregelen heeft aangekondigd om de energie- en brandstofrekening van huishoudens te verlagen. Dat heeft de Nederlandse bestuurder van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij gezegd in gesprek met het ANP. Volgens hem is de keuze van het kabinet tot nu toe in lijn met het advies van het IMF: ga niet te snel.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.
17 uur geledenDUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.
20 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Twee grote Chinese schepen geladen met ruwe olie lijken de Straat van Hormuz te passeren, schrijft persbureau Bloomberg. Enkele uren eerder is een Grieks schip door de belangrijke zeestraat gevaren. Dit zou een aanzienlijke toename betekenen van het olietransport, enkele dagen nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran was aangekondigd.
22 uur geledenANTWERPEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Thailand heeft een steunpakket goedgekeurd om zijn economie te beschermen tegen de hoge olieprijzen die het gevolg zijn van de oorlog in het Midden-Oosten. Zo komt het Aziatische land met hogere brandstofsubsidies, uitkeringen en goedkopere leningen.
22 uur geleden