Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU belooft Oekraïne steun in strijd tegen pro-Russische rebellen

EU belooft Oekraïne steun in strijd tegen pro-Russische rebellen

BRUSSEL (ANP) - De buitenlandchef van de Europese Unie, Josep Borrell, heeft de regering van Oekraïne de onvoorwaardelijke steun van de EU beloofd in de strijd tegen pro-Russische rebellen in het land. Dat zegt Borrell zondagavond via Twitter.

Borrell spreekt zijn steun uit voor de soevereiniteit en "territoriale integriteit" van Oekraïne. Zondag had hij een telefoongesprek met Dmytro Kuleba, de Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken.

Gedurende het weekend hebben Oekraïne en pro-Russische separatisten in de Donetsk-regio elkaar beschuldigd van aanvallen. Duitsland en Frankrijk, die bemiddelen in het conflict, spraken al hun zorgen uit over verschillende vermeende schendingen van het staakt-het-vuren in de regio.

Al bijna zeven jaar lang hebben separatisten de macht in delen van de Oost-Oekraïense regio's Donetsk en Luhansk, bij de grens met Rusland. In het conflict zijn naar schatting al 13.000 mensen overleden. In 2015 werd een wapenstilstand afgesproken, maar alleen al sinds begin dit jaar zijn er mogelijk al veertig mensen overleden door geweld in de omstreden regio.

Tijdens de volgende ontmoeting van EU-ministers van Buitenlandse Zaken zal het conflict verder worden besproken.

Meer uit Buitenland

Grote brand bij Bordeaux in de nacht stabiel gebleven

BORDEAUX (ANP) - De grote natuurbrand die woedt bij Bordeaux, in het zuidwesten van Frankrijk, is in de nacht van zondag op maandag stabiel gebleven. Dat meldt de prefectuur van Gironde volgens BFM TV. Tot nu toe heeft de brand rond de 42.000 hectare verwoest. Honderdduizenden mensen zijn geëvacueerd.

26 minuten geleden
Doden en gewonden bij Russische en Oekraïense luchtaanvallen

ROSTOV-ON-DON (ANP) - Bij een Oekraïense luchtaanval op de Russische stad Rostov-on-Don zijn in de nacht van zondag op maandag twee doden gevallen. Dat zegt gouverneur Yuri Slyusar in een bericht op Telegram.

2 uur geleden
Venezolaanse oppositieleider ziet af van gesprek met regering

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado zal niet deelnemen aan gesprekken met de regering van president Delcy Rodríguez. Dat maakte de Nobelprijswinnares voor de Vrede zondag bekend. De gesprekken, die gesteund worden door de VS, staan voor augustus gepland.

2 uur geleden
Brandenburger Tor verlicht in regenboogkleuren na aanslag Pride

BERLIJN (ANP/DPA) - De Brandenburger Tor in Berlijn is zondagavond laat verlicht in de kleuren van de regenboog. Deze kleuren gelden als symbool van de queer-gemeenschap en staan ​voor diversiteit en tolerantie. Ze werden vanaf zonsondergang op het beroemde monument in het Berlijnse stadscentrum geprojecteerd.

8 uur geleden
Media: branden bij Madrid en Avila nog actief maar onder controle

MADRID (ANP) - De grote bosbranden die woeden in de provincie Ávila en de regio Madrid zijn nog actief en blijven naar verwachting de komende dagen branden. Na een snelle uitbreiding in de afgelopen dagen zijn veel vuurfronten inmiddels wel ingedamd. Dat melden Spaanse media waaronder de krant El País. Ook de branden in de regio Toledo verergeren niet meer.

8 uur geleden
Tienduizenden protesteren tegen massatoerisme op Mallorca

PALMA DE MALLORCA (ANP/DPA) - Tienduizenden mensen hebben zondag op Mallorca geprotesteerd tegen het massatoerisme op het eiland. De demonstranten trokken door het centrum van hoofdstad Palma naar de kathedraal, waar een manifest werd voorgelezen.

9 uur geleden
Al-Sharaa: Syrië streeft naar veiligheidsakkoord met Israël

DAMASCUS (ANP) - Syrië werkt actief aan een veiligheidsakkoord met Israël waarbij meerdere landen betrokken zijn. Dat heeft de Syrische president Ahmed al-Sharaa gezegd in een zondag uitgezonden interview met de zender Al Jazeera.

9 uur geleden