EU belooft Oekraïense president meer geld en hulp om zich te weren
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie zal Oekraïne financieel een zet in de rug geven om de rekeningen te kunnen blijven betalen nu de oorlog in het land blijft voortduren. Ook zal de EU de Oekraïense president Volodimir Zelenski verder helpen zijn "volk en land" te verdedigen tegen de Russische agressor en helpen met de toekomstige wederopbouw van Oekraïne. EU-voorzitter Charles Michel van de raad van regeringsleiders beloofde dat tijdens een videogesprek met de Oekraïense president Volodimir Zelenski waarmee een speciale EU-top over Oekraïne in Brussel is afgetrapt.
Michel dankte Zelenski na afloop in een tweet voor de "eerlijke woorden" die hij sprak, zonder daar verder op in te gaan. Zelenski dringt onder meer al enige tijd aan op hardere sancties tegen Rusland, door onder meer de Russische olie- en gasleveringen aan de EU te stoppen. Over een olieboycot onderhandelen de EU-lidstaten al bijna vier weken. Michel zei eerder maandag dat hij uit is op een politiek akkoord over een olie-embargo tijdens de top.
Volgens diplomaten hamerde Zelenski erop dat de EU zich niet uit elkaar moet laten spelen en de eenheid moet bewaren. Geruchten op sociale media dat hij zich tijdens het videogesprek persoonlijk had gericht tegen de Hongaarse premier Viktor Orbán, die vooralsnog een akkoord over een olieboycot blokkeert, worden door ingewijden ontkend.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft vrijdagavond ingestemd met het verzoek van de regering-Trump om voorlopig zo'n 4 miljard dollar minder uit te geven aan voedselhulp. De bepaling geldt tot een lagere rechtbank uitspraak doet over een verzoek van het Witte Huis om de hele maand november minder bij te dragen aan het programma.
10 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben Hongarije een jaar lang vrijstelling gegeven van Amerikaanse sancties op het gebruik van Russische olie en gas. Dat maakte het Witte Huis bekend na de ontmoeting tussen de Hongaarse premier Viktor Orbán en president Donald Trump.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft het Hooggerechtshof gevraagd om een rechterlijk bevel op te schorten dat Washington verplicht om tijdens de aanhoudende shutdown de voedselhulp voor 42 miljoen Amerikanen met een laag inkomen volledig te financieren. Eerder vrijdag weigerde een lagere rechtbank dat.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - De landen die zijn aangesloten bij een internationaal verdrag rond kwik, zijn overeengekomen om dat metaal in tandvullingen te verbieden. Het gebruik van het vervuilende en giftige metaal wordt geleidelijk verminderd en zou rond 2034 niet meer gebruikt moeten worden.
3 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - Braziliaanse opperrechters gaan het bezwaar van ex-president Bolsonaro tegen zijn celstraf verwerpen. Volgens ingewijden stemde een meerderheid van de betrokken rechters van het Hooggerechtshof voor het afwijzen van het beroep. Over een week is de officiële bekendmaking.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - James Watson, medeontdekker van de DNA-structuur, is op 97-jarige leeftijd overleden, meldt The New York Times (NYT).
7 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije vaardigt arrestatiebevelen uit tegen Israëlische politici, onder wie premier Benjamin Netanyahu. Turkije beschuldigt Israël van genocide en misdaden tegen de menselijkheid in Gaza.
7 uur geleden