Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU belooft hulp aan Syriërs in Turkije te versnellen

EU belooft hulp aan Syriërs in Turkije te versnellen

ANKARA (ANP) - Europa staat klaar het tempo van de toegezegde steun aan Syrische vluchtelingen in Turkije op te voeren. Dat liet EU-president Charles Michel weten na een "open en noodzakelijk" gesprek met de Turkse president Erdogan in Ankara.

Turkije herbergt meer dan 3,6 miljoen Syrische vluchtelingen en er zitten in de Noord-Syrische regio Idlib nog eens een miljoen mensen in de val. Erdogan eist van de EU-landen dat ze het Turkse beleid in Syrië steunen als ze hun problemen met migratie willen oplossen. Duizenden mensen zijn naar de grens met Griekenland getrokken nadat Turkije zijn grenzen had opengesteld, in strijd met de afspraken die de EU en Turkije in 2016 maakten.

EU-buitenlandchef Josep Borrell woonde het gesprek In het presidentieel paleis bij. Volgens hem zei Erdogan dat Turkije mensen niet aanmoedigt naar de grens te gaan, maar dat het niet kan voorkomen dat ze dat doen.

Hulporganisaties

De EU stelde in totaal 6 miljard euro beschikbaar, grotendeels via hulporganisaties, voor de opvang van vluchtelingen in Turkije. Daarvan is 4,7 miljard contractueel vastgelegd en 3,2 miljard uitgekeerd. De rest zit in de pijplijn en volgt nog dit jaar, aldus Borrell. Volgens hem is zeker dat de regeling dit jaar niet ten einde loopt, "omdat het probleem niet is opgelost".

Borrell memoreerde dat beloften van destijds aan Turkije over visumliberalisering, modernisering van de douane-unie en veel andere zaken nog niet zijn nagekomen. Volgens Charles Michel behoeft de vluchtelingendeal verdere inspanningen van beide kanten. "Het blijft de basis van ons migratiepartnerschap."

Meer uit Buitenland

Hechtenis van verdachte schietpartij bij Parijs opgeheven

TRAPPES (ANP/AFP) - De hechtenis van de verdachte van een schietpartij bij Parijs is om psychiatrische redenen opgeheven, meldt de antiterrorismeafdeling van het Franse OM. Er vindt nu psychiatrisch onderzoek plaats. Door het geweld van vrijdag viel een dode en raakten vijf mensen gewond.

12 minuten geleden
Brand in het Adelaarsnest 's nachts opgelaaid

BERCHTESGADEN (ANP/DPA) - De brand in het voormalige theehuis van Adolf Hitler, bekend als het Adelaarsnest, is in de nachtelijke uren opgelaaid. Het heeft "opnieuw kamerhoog gebrand", aldus de Duitse politie. De brandweer rukte uit en bluste de brand.

1 uur geleden
Plunderingen en brandstichting in centrum van Barcelona

BARCELONA (ANP) - In het centrum van Barcelona hebben jongeren zaterdagmiddag en -avond winkels geplunderd en containers en auto's in brand gestoken. Dat melden verschillende Spaanse media, waaronder El Confidencial.

3 uur geleden
Israël sluit Westoever af tijdens verkiezingen dinsdag

TEL AVIV (ANP/DPA) - De Westelijke Jordaanoever wordt afgesloten tijdens de parlementaire verkiezingen in Israël dinsdag. Dat kondigde het Israëlische leger in de nacht van zaterdag op zondag aan.

3 uur geleden
Politie Lissabon ontruimt tentenkamp woonprotest

LISSABON (ANP/RTR) - De politie in de Portugese hoofdstad Lissabon heeft in de nacht van zaterdag op zondag in het centrum van de stad een tentenkamp van een woonprotest ontruimd.

3 uur geleden
Explosies op vliegveld Riyaad

RIYAAD (ANP/AFP) - Op het vliegveld van de Saudische hoofdstad Riyaad waren zondag explosies te horen, juist toen het weer open zou gaan na aanvallen van de Jemenitische Houthi's.

4 uur geleden
Obama geeft Trump de schuld van stijging kosten levensonderhoud

CLEVELAND (ANP/AFP) - De voormalige Amerikaanse president Barack Obama heeft tijdens een rally voor Democratische kandidaten voor de midtermverkiezingen in Ohio en Michigan ernstige kritiek geleverd op president Donald Trump.

8 uur geleden