Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU belegt volgend jaar wereldtop over gezondheid in Italië

EU belegt volgend jaar wereldtop over gezondheid in Italië

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie organiseert volgend jaar een internationale topconferentie over gezondheid in Italië. De strijd tegen het coronavirus, dat de gastheer afgelopen voorjaar hard trof, zal een belangrijk onderwerp zijn.

De top is een van de plannen van Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen, die woensdag haar zogeheten Staat van de Unie uitsprak. De commissie wil verder het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA) en het Europees Centrum voor Ziektepreventie en -Bestrijding (ECDC) versterken, zei Von der Leyen in haar jaarlijkse 'troonrede'. Die spelen een belangrijke rol in de bestrijding van de pandemie.

Ook komt er een agentschap voor biomedisch onderzoek, naar Amerikaans voorbeeld. En de EU legt een voorraad aan van strategische goederen zoals mondkapjes en andere beschermingsmiddelen.

"Vaccinnationalisme"

Maar Europa doet niet mee aan het "vaccinnationalisme" dat Von der Leyen elders bespeurt, zegt ze. "Ons leiderschap zit niet in propaganda in eigenbelang, niet in 'Europa eerst'." De commissievoorzitter wijst op het "ongeëvenaarde vermogen van de EU om partijen samen te brengen" in de strijd tegen het virus. Sinds het uitbreken van de pandemie proberen landen al ellebogend zo snel en zo veel mogelijk van de schaarse genees- en beschermingsmiddelen te bemachtigen en de hand te leggen op het langverwachte vaccin.

De Italiaanse premier Giuseppe Conte is "blij" met het gastheerschap van de gezondheidstop volgend jaar, twittert hij. Zijn land is dan ook voorzitter van de G20, de twintig belangrijkste economieën van de wereld.

Meer uit Buitenland

Iran ontkent aanvallen op burgers in buurlanden, wil samenwerken

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi ontkent dat Iran burger- of woongebieden in het Midden-Oosten heeft aangevallen. Volgens Araghchi is Teheran bereid een commissie met zijn buurlanden op te richten om te onderzoeken wie wel verantwoordelijk is voor de aanvallen.

13 minuten geleden
Trump op dit moment niet bereid om deal te sluiten met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is momenteel niet bereid om een akkoord te sluiten om de oorlog met Iran te beëindigen. Dat zegt Trump in een verklaring tegen NBC News.

2 uur geleden
Iraanse Revolutionaire Garde zweert Netanyahu te zullen doden

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog tussen Israël en de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Oegandese oppositieleider Bobi Wine ontvlucht land

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.

14 uur geleden
Trump wil dat meer landen oorlogsschepen naar Golfregio sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.

15 uur geleden
Meer dan zestig doden bij aanhoudende overstromingen in Kenia

NAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.

15 uur geleden
Haaretz: Israël en Libanon praten komende dagen over aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.

17 uur geleden