Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU belegt volgend jaar wereldtop over gezondheid in Italië

EU belegt volgend jaar wereldtop over gezondheid in Italië

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie organiseert volgend jaar een internationale topconferentie over gezondheid in Italië. De strijd tegen het coronavirus, dat de gastheer afgelopen voorjaar hard trof, zal een belangrijk onderwerp zijn.

De top is een van de plannen van Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen, die woensdag haar zogeheten Staat van de Unie uitsprak. De commissie wil verder het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA) en het Europees Centrum voor Ziektepreventie en -Bestrijding (ECDC) versterken, zei Von der Leyen in haar jaarlijkse 'troonrede'. Die spelen een belangrijke rol in de bestrijding van de pandemie.

Ook komt er een agentschap voor biomedisch onderzoek, naar Amerikaans voorbeeld. En de EU legt een voorraad aan van strategische goederen zoals mondkapjes en andere beschermingsmiddelen.

"Vaccinnationalisme"

Maar Europa doet niet mee aan het "vaccinnationalisme" dat Von der Leyen elders bespeurt, zegt ze. "Ons leiderschap zit niet in propaganda in eigenbelang, niet in 'Europa eerst'." De commissievoorzitter wijst op het "ongeëvenaarde vermogen van de EU om partijen samen te brengen" in de strijd tegen het virus. Sinds het uitbreken van de pandemie proberen landen al ellebogend zo snel en zo veel mogelijk van de schaarse genees- en beschermingsmiddelen te bemachtigen en de hand te leggen op het langverwachte vaccin.

De Italiaanse premier Giuseppe Conte is "blij" met het gastheerschap van de gezondheidstop volgend jaar, twittert hij. Zijn land is dan ook voorzitter van de G20, de twintig belangrijkste economieën van de wereld.

Meer uit Buitenland

Libanon meldt 14 doden door aanvallen Israël op zondag

BEIROET (ANP/RTR) - Israëlische luchtaanvallen hebben zondag veertien mensen gedood en 37 mensen verwond, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Onder de doden van zondag waren twee kinderen en twee vrouwen, aldus het ministerie van Volksgezondheid. Israël meldt dat een van zijn soldaten is omgekomen.

8 minuten geleden
Fatah wint eenzijdige lokale verkiezingen Palestijnse Westoever

RAMALLAH (ANP/AFP) - De seculiere partij Fatah van de Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft de lokale verkiezingen gewonnen die zaterdag werden gehouden op de Westelijke Jordaanoever. Dat blijkt uit de zondag gepubliceerde resultaten.

1 uur geleden
Vloot met humanitaire hulp voor Gaza vertrokken vanuit Sicilië

SYRACUSE (ANP/DPA) - Activisten uit diverse landen zijn vanuit Sicilië aan boord van 56 schepen met humanitaire hulp vertrokken naar de Gazastrook. Dat meldt de Global Sumud Flotilla. Volgens de organisatie is het de grootste hulpvloot die ooit heeft geprobeerd de Gazastrook te bereiken.

1 uur geleden
Staatsbezoek Charles aan VS gaat zonder wijzigingen door

LONDEN (ANP/RTR) - Het vierdaagse staatsbezoek van koning Charles en koningin Camilla aan de Verenigde Staten gaat gewoon door zoals gepland. Dat heeft Buckingham Palace zondag bekendgemaakt na overleg over de planning naar aanleiding van het schietincident tijdens een mediagala waar president Donald Trump aanwezig was.

1 uur geleden
Dodental bomaanslag op verkeersweg Colombia omhoog

BOGOTÁ (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een zware explosie op een verkeersweg in Colombia is gestegen naar negentien. De autoriteiten spreken over een terreuraanslag en houden een afsplitsing van de ontbonden guerrillagroep FARC verantwoordelijk.

2 uur geleden
Rivalen Netanyahu gaan samen volgende verkiezingen Israël in

JERUZALEM (ANP/RTR) - Twee geduchte politieke rivalen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaan de krachten bundelen voor de komende verkiezingen, die later dit jaar worden verwacht. Zij hopen zo Netanyahu's coalitieregering te verdrijven.

5 uur geleden
President Israël stuurt aan op schikking in strafzaak Netanyahu

JERUZALEM (ANP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu lijkt nog geen uitzicht te hebben op gratieverlening door de president in de corruptiezaak waarin hij is verwikkeld. Het staatshoofd, president Isaac Herzog, maakte zondag duidelijk dat eerst moet worden gekeken naar een mogelijke schikking. Pas daarna wil hij gratie overwegen.

7 uur geleden