
EU bekritiseert gebruik van migranten voor 'politieke doeleinden'
ZAGREB (ANP) - Ook de Europese ministers van Buitenlandse Zaken hebben het Turkse besluit veroordeeld om weer migranten door te laten naar Europa. Ze verwierpen na een bijeenkomst in Zagreb in een gezamenlijke verklaring de wijze waarop Turkije "migratiedruk inzet voor politieke doeleinden".
De spanning in het grensgebied tussen Turkije en Griekenland is de afgelopen dagen flink opgelopen. De Griekse autoriteiten zeggen tienduizenden mensen te hebben tegengehouden die illegaal de grens wilden oversteken. Turkije heeft duidelijk gemaakt hen niet meer te zullen tegenhouden.
De ministers noemen de situatie aan de buitengrens van de EU "onacceptabel". Ze erkennen dat Turkije al 3,7 miljoen migranten en vluchtelingen opvangt, maar zeggen ook dat mensen niet aangemoedigd moeten worden om over land of zee illegaal de grens over te steken.
Eerder deze week lieten ook de EU-ministers van Binnenlandse Zaken en Justitie zich al zeer kritisch uit over Turkije.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky ziet Donald Trump graag bij eventuele vredesgesprekken met Rusland in Istanbul. De Amerikaanse president zei eerder dat hij "erover nadacht" om naar Turkije te gaan.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - De Indiase premier Narendra Modi heeft maandag in een tv-toespraak gezworen om "krachtig" te reageren op elke toekomstige "terroristische aanval" in het conflict met Pakistan. Ook waarschuwde hij dat India geen "nucleaire chantage" tolereert van het buurland.
5 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Hamas heeft de Amerikaans-Israëlische gijzelaar Edan Alexander vrijgelaten, heeft de beweging bekendgemaakt. De 21-jarige man is in de Gazastrook overgedragen aan het Internationaal Comité van het Rode Kruis (ICRC). Israël heeft bevestigd dat een gijzelaar is overgedragen aan het Rode Kruis en naar Israëlische strijdkrachten wordt gebracht.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA/AFP/RTR) - De Amerikaans-Israëlische gijzelaar Edan Alexander reist na zijn vrijlating mogelijk naar Qatar voor een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump. Dat berichten meerdere Israëlische media. Voorwaarde is wel dat de gezondheidstoestand van Alexander dat toelaat.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hulporganisaties zoals UNICEF, Artsen zonder Grenzen (AzG), CARE en Oxfam herhalen hun oproep aan Israël om zijn blokkade van de Gazastrook op te heffen. Dat doen ze nu de internationale voedselwaakhond IPC waarschuwt dat hongersnood dreigt door de aanhoudende voedseltekorten.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin heeft boos gereageerd op Europese druk om voor middernacht op maandag in te stemmen met een bestand. "Rusland accepteert geen ultimatums, dat is ongepast. Je kunt niet op zo'n manier tegen Rusland praten", zei woordvoerder Dmitri Peskov.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - Israël heeft rechters van het Internationaal Strafhof (ICC) gevraagd om de arrestatiebevelen tegen premier Benjamin Netanyahu en oud-minister van Defensie Yoav Gallant in te trekken. Die bevelen werden in november uitgevaardigd in een onderzoek naar de oorlog in de Gazastrook.
10 uur geleden