EU-bank: wederopbouw Oekraïne kost wel 1000 miljard euro
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De wederopbouw van Oekraïne na de oorlog met Rusland kan wel 1000 miljard euro gaan kosten. Dat heeft topman Werner Hoyer van de Europese Investeringsbank (EIB) gezegd tijdens een bijeenkomst in Frankfurt. Volgens Hoyer zal Europa de grootste rol moeten spelen bij de hulpverlening aan Oekraïne bij het herstel van de schade door de Russische invasie.
De leiders van de landen van de Europese Unie komen later deze week bijeen om te praten over de wederopbouw van Oekraïne en het verzoek van het land om lid te worden van de EU. Via de EIB worden EU-leningen verstrekt. De EU is al bezig met steunpakketten ter waarde van miljarden euro's aan Oekraïne om zo het land te helpen met het nakomen van zijn financiële verplichtingen.
De centrale bank van Oekraïne meldde dat de oorlog tot en met begin mei voor een fysieke schade heeft gezorgd ter waarde van 100 miljard dollar. Het gaat daarbij om verwoesting van gebouwen, woningen en infrastructuur. In dat bedrag is het verlies van arbeidskrachten en een gedaalde productie in de industrie en landbouw niet meegerekend. De centrale bank denkt dat het heel lang zal duren voordat alle schade is hersteld.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Barcelona was in de zomerperiode net als vorig jaar de populairste bestemming bij Nederlandse vliegtuigpassagiers. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) telde in juli, augustus en september meer dan een half miljoen passagiers van en naar vliegveld El Prat bij de Spaanse stad. Een jaar eerder ging het om iets minder dan een half miljoen.
28 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse ondernemers blijven ook in het vierde kwartaal negatief gestemd. In vrijwel alle bedrijfstakken is het vertrouwen negatief, aldus het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in samenwerking met de Kamer van Koophandel (KVK), het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) en de ondernemersorganisaties MKB-Nederland en VNO-NCW.
28 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het vliegverkeer op veertig grote Amerikaanse luchthavens moet worden beperkt om de shutdown in de Verenigde Staten. De Amerikaanse minister van Transport Sean Duffy heeft de opdracht gegeven het aantal vluchten vanaf vrijdag met 10 procent te verminderen.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De rust keerde woensdag terug op Amerikaanse aandelenbeurzen, na eerdere onrust en zorgen over opgeblazen waarderingen van technologieaandelen. De graadmeters in New York toonden weer enig herstel na de koersverliezen van dinsdag. Onder meer diverse chipfabrikanten, die het zwaarst werden getroffen door de recente verkoopgolf, zagen hun beurswaarde weer aandikken.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rechters van het Amerikaanse Hooggerechtshof hebben woensdag twijfels geuit over de wettigheid van de importheffingen van president Donald Trump voor tal van producten. Zowel conservatieve als liberale rechters stelden kritische vragen aan de advocaat die de regering-Trump vertegenwoordigde.
8 uur geledenCHICAGO (AFN/AFP) - Boeing heeft nieuwe schikkingen getroffen in de rechtszaken van familieleden van slachtoffers van de Ethiopian Airlines-crash in maart 2019. Dit meldt de hoofdadvocaat van de nabestaanden.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse justitie onderzoekt meerdere banken, waaronder ABN AMRO, vanwege mogelijke overtreding van internationale sancties door een Iraanse oliemagnaat. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De oliemagnaat zou dit hebben kunnen doen door gebruik te maken van meerdere banken.
12 uur geleden