EU-ambassadeurs eens over sancties tegen Belarus
BRUSSEL (ANP) - De EU-ambassadeurs zijn het in Brussel eens geworden over sancties tegen hoge functionarissen en militairen in Belarus. Dat tweet de Franse ambassadeur en wordt door meerdere diplomatieke bronnen in Brussel bevestigd. Het land dat aan Oekraïne en Rusland grenst wordt door de EU beschouwd als mede-agressor in de oorlog van Rusland tegen Oekraïne.
Maandag zei minister Wopke Hoekstra (Buitenlandse Zaken) in de Tweede Kamer tijdens het Oekraïnedebat dat Nederland wil dat de sancties die voor Rusland zijn afgekondigd ook gaan gelden voor Belarus. President Aleksandr Loekasjenko stelde onder meer zijn grondgebied open zodat Russische militairen konden oprukken naar de Oekraïense hoofdstad Kiev.
De Britse regering heeft dinsdag al sancties opgelegd aan vier hoge defensiefunctionarissen, onder wie de chef van de generale staf. Ook twee militaire ondernemingen worden door de Britten aangepakt.
De regering van Belarus heeft al langer te maken met EU-sancties omdat de presidentsverkiezing in 2020 volgens Brussel oneerlijk is verlopen en opposanten massaal in de gevangenis worden gestopt.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/DPA) - Tientallen scholieren zijn in Pakistan om het leven gekomen door het instorten van een schooldak. De autoriteiten maken melding van 35 doden en meer dan 50 gewonden.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De hoofdredacteur van de onafhankelijke Russische krant Novaja Gazeta is aangehouden. Het dagblad meldt dat Sergej Sokolov is meegenomen voor verhoor nadat zijn huis was doorzocht.
1 uur geledenBELFAST (ANP) - De voormalige leider van de pro-Britse DUP-partij in Noord-Ierland, Jeffrey Donaldson, is veroordeeld tot vijftien jaar cel voor meerdere seksuele misdrijven tegen jonge kinderen. Hij werd afgelopen juni al schuldig bevonden aan de achttien misdrijven, waaronder verkrachting.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement waarschuwt dat EU-landen de rol van het parlement niet moeten onderschatten in de onderhandelingen over de EU-meerjarenbegroting (2028-2034). Leiders van de EU-landen praten daar donderdag over maar zijn erg verdeeld, vooral over de hoogte van het budget. Na instemming van de lidstaten moet een meerderheid van het parlement de begroting goedkeuren.
2 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR/AFP) - Reddingswerkers zoeken voor de kust van Roemenië naar zeven zeelieden die worden vermist na nachtelijke aanvallen. President Nicușor Dan zei op de EU-top dat luchtdrones twee schepen hebben geraakt.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky verwijt Rusland de aanvallen op zijn land te hebben opgevoerd nadat Amerikaanse sancties waren versoepeld. Hij schreef op X dat Oekraïne de afgelopen anderhalve dag aan de lopende band is aangevallen. "De drones bleven in golven komen, en er was geen enkel uur dat onze lucht er vrij van was."
4 uur geledenBORISOGLEBSK (ANP/RTR) - De Oekraïense marine zegt zes Russische gevechtsvliegtuigen te hebben vernietigd bij een aanval op een vliegveld. Het zou gaan om bommenwerpers van het type Soechoj Soe-34M, die gebruikt zouden worden om Oekraïne te bombarderen.
4 uur geleden