EU-ambassadeurs eens over sancties tegen Belarus
BRUSSEL (ANP) - De EU-ambassadeurs zijn het in Brussel eens geworden over sancties tegen hoge functionarissen en militairen in Belarus. Dat tweet de Franse ambassadeur en wordt door meerdere diplomatieke bronnen in Brussel bevestigd. Het land dat aan Oekraïne en Rusland grenst wordt door de EU beschouwd als mede-agressor in de oorlog van Rusland tegen Oekraïne.
Maandag zei minister Wopke Hoekstra (Buitenlandse Zaken) in de Tweede Kamer tijdens het Oekraïnedebat dat Nederland wil dat de sancties die voor Rusland zijn afgekondigd ook gaan gelden voor Belarus. President Aleksandr Loekasjenko stelde onder meer zijn grondgebied open zodat Russische militairen konden oprukken naar de Oekraïense hoofdstad Kiev.
De Britse regering heeft dinsdag al sancties opgelegd aan vier hoge defensiefunctionarissen, onder wie de chef van de generale staf. Ook twee militaire ondernemingen worden door de Britten aangepakt.
De regering van Belarus heeft al langer te maken met EU-sancties omdat de presidentsverkiezing in 2020 volgens Brussel oneerlijk is verlopen en opposanten massaal in de gevangenis worden gestopt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse vliegdekschip USS Abraham Lincoln is met andere schepen aangekomen in het Midden-Oosten, meldt het Amerikaanse leger. Met de Lincoln is de Amerikaanse vuurkracht in de regio aanzienlijk versterkt, terwijl de spanningen met Iran weer hoog zijn opgelopen.
48 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne moet de 90 miljard euro die het van de EU leent ook kunnen gebruiken om Amerikaanse wapens te kopen, maant NAVO-chef Mark Rutte. Vooral Frankrijk wil dat Oekraïne de miljarden alleen in Europa besteedt, maar landen als Nederland wijzen erop dat het land bijvoorbeeld nog niet zonder Amerikaanse Patriot-luchtverdedigingsraketten kan.
1 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - Een Duitse vrouw moet permanent psychiatrisch worden opgenomen nadat zij vorig jaar op het centraal station van Hamburg vijftien mensen had gestoken. De rechtbank in de Noord-Duitse havenstad verklaarde dat de 40-jarige vrouw ontoerekeningsvatbaar is en een gevaar vormt voor de samenleving.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De militaire begraafplaats in Margraten krijgt deze week een nieuw paneel met aandacht voor onder meer zwarte militairen. De Amerikaanse ambassadeur Joe Popolo en beheerder American Battle Monuments Commission presenteerden het bord in Den Haag. Dat gebeurde na maandenlange onrust over de verwijdering van informatie over de Afro-Amerikaanse militairen die Nederland hielpen bevrijden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis en UNICEF staan klaar met hulpmiddelen voor als de grensovergang bij Rafah tussen de Gazastrook en Egypte opengaat. Dit laten woordvoerders van beide hulporganisaties weten. In Gaza zijn maandag de overblijfselen gevonden van het lichaam van de laatste Israëlische gijzelaar. Eerder zei Israël de grensovergang pas weer open te stellen als de zoektocht naar het laatste lichaam is voltooid.
2 uur geledenRIGA (ANP) - Duitsland wil snel het internationale zeerecht "moderniseren" om het ontduiken van sancties door Rusland met schimmige tankers tegen te gaan. "Het kan niet zo zijn dat onze handen hier steeds eenzijdig gebonden zijn", zei buitenlandminister Johann Wadephul maandag.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stuurt zijn zogenoemde "grenstsaar" Tom Homan naar Minnesota. Homan is verantwoordelijk voor grensbewaking en de uitzetting van immigranten. Trump schrijft op zijn Truth Social dat hij hem maandagavond naar de staat stuurt. "Tom is streng doch rechtvaardig en zal rechtstreeks aan mij rapporteren."
2 uur geleden