EU akkoord over helpen eigen 'groene industrie' tegen China en VS
STRAATSBURG (ANP) - De Europese Unie gaat haar 'groene' industrie helpen in de concurrentiestrijd met China en de Verenigde Staten, hebben EU-landen en het Europees Parlement afgesproken. In 2030 moet de EU zelf 40 procent maken van haar zonnepanelen, brandstofcellen, warmtepompen en andere benodigdheden voor de overgang naar een duurzame Europese economie.
De EU wil af van haar afhankelijkheid van met name China. De unie zag haar zonnepanelenindustrie kopje-onder gaan tegen gesubsidieerde Chinese concurrenten en vreest dat met bijvoorbeeld windmolens en accu's voor elektrische auto's hetzelfde gebeurt.
De zogeheten Net Zero Industry (Nettonulindustrie)-wet waarover onderhandelaars van de EU-landen en het Europees Parlement het dinsdag eens zijn geworden zou later dit jaar moeten ingaan. Eerst moeten de lidstaten en het parlement het akkoord nog bekrachtigen, maar dat is doorgaans een formaliteit.
Europese bedrijven kunnen met de nieuwe wet onder meer gemakkelijker en sneller vergunningen krijgen. Ook zouden ze meer kans maken bij aanbestedingen omdat de voorwaarden meer op hun maat worden gesneden.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.
19 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De beurskoersen op het Damrak gingen dinsdag verder omhoog, gesteund door optimisme dat de vredesgesprekken tussen de VS en Iran spoedig worden hervat. Ook elders in Europa en op Wall Street zat de sfeer er goed in. Bij de grote fondsen in Amsterdam viel chipconcern Besi op met een koerswinst van 5,4 procent op 218 euro, de hoogste slotstand ooit. Dat volgde nadat Bank of America het koersdoel voor Besi had opgeschroefd en zich positief had uitgelaten over het bedrijf.
3 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Jacques Vandermeiren, topman van de haven Antwerpen-Brugge, stapt vervroegd op. Dat kondigde het bedrijf dinsdag aan. De Nederlander Rob Smeets, die nu operationeel directeur is, neemt de leiding tijdelijk over.
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De Europese Rekenkamer (ERK) ziet onduidelijkheden in een fonds dat de Europese Commissie wil voor bedrijven die veel CO2 uitstoten. Het fonds is bedoeld voor bedrijven die meststoffen, aluminium, ijzer en staal produceren. Brussel ziet deze bedrijven als essentieel en is bang dat productie te duur wordt door eerder afgesproken klimaatregels.
4 uur geleden