EU akkoord over helpen eigen 'groene industrie' tegen China en VS
STRAATSBURG (ANP) - De Europese Unie gaat haar 'groene' industrie helpen in de concurrentiestrijd met China en de Verenigde Staten, hebben EU-landen en het Europees Parlement afgesproken. In 2030 moet de EU zelf 40 procent maken van haar zonnepanelen, brandstofcellen, warmtepompen en andere benodigdheden voor de overgang naar een duurzame Europese economie.
De EU wil af van haar afhankelijkheid van met name China. De unie zag haar zonnepanelenindustrie kopje-onder gaan tegen gesubsidieerde Chinese concurrenten en vreest dat met bijvoorbeeld windmolens en accu's voor elektrische auto's hetzelfde gebeurt.
De zogeheten Net Zero Industry (Nettonulindustrie)-wet waarover onderhandelaars van de EU-landen en het Europees Parlement het dinsdag eens zijn geworden zou later dit jaar moeten ingaan. Eerst moeten de lidstaten en het parlement het akkoord nog bekrachtigen, maar dat is doorgaans een formaliteit.
Europese bedrijven kunnen met de nieuwe wet onder meer gemakkelijker en sneller vergunningen krijgen. Ook zouden ze meer kans maken bij aanbestedingen omdat de voorwaarden meer op hun maat worden gesneden.
Meer uit Financieel
STUTTGART (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse sportwagenfabrikant Porsche sluit drie dochterondernemingen die niet actief zijn in de autoproductie. Daardoor gaan ongeveer vijfhonderd banen verloren. Met de ingreep wil Porsche verder snijden in de kosten en zich meer focussen op de kernactiviteiten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met een kleine min het weekend ingegaan. Beleggers op het Damrak deden het even rustig aan na een drukke week met veel kwartaalcijfers van grote bedrijven. De aandacht ging nu onder meer uit naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport dat beter uitviel dan verwacht. De chipfondsen ASML, Besi en ASMI stonden wel bij de stijgers in de AEX.
3 uur geledenANN ARBOR (ANP) - Het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten is naar een nieuw dieptepunt gezakt door toenemende zorgen over een hoge inflatie door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van voorlopige cijfers voor de meimaand. Amerikaanse huishoudens zijn bezorgd dat de hoge inflatie de koopkracht en eigen financiële situatie schaadt.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen vrijdag omhoog ondanks de hernieuwde spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Naast de ontwikkelingen in het Midden-Oosten verwerkten beleggers het banenrapport van de Amerikaanse overheid. Volgens dat rapport zijn er in de grootste economie ter wereld in april 115.000 banen bijgekomen. Dat was meer dan verwacht. De werkloosheid bleef onveranderd op 4,3 procent.
6 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - Kunstmestproducent Yara heeft last van een protestactie van Extinction Rebellion bij zijn locatie in Vlaardingen. Demonstranten hebben daar de toegangsweg naar de fabriekspoort geblokkeerd. Hierdoor wordt de aan- en afvoer gehinderd, laat het bedrijf weten.
7 uur geledenBUNNIK (ANP) - De caravan is in Nederland aan een comeback bezig, stellen brancheorganisaties BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI) na nieuwe cijfers over de verkopen. In maart en april werden bijna een vijfde meer caravans geregistreerd dan in dezelfde maanden vorig jaar. Met name bij jonge gezinnen is de caravan in trek, stelt de branche.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft een autoriteit opgericht om tol te innen bij schepen die door de Straat van Hormuz willen varen. Dat meldt het scheepvaartvakblad Lloyd's List. Het plan van Teheran voor een tolheffing kon eerder op veel kritiek rekenen, omdat het in strijd is met internationaal recht, waarin een vrije doorvaart is afgesproken.
7 uur geleden