EU akkoord over helpen eigen 'groene industrie' tegen China en VS
STRAATSBURG (ANP) - De Europese Unie gaat haar 'groene' industrie helpen in de concurrentiestrijd met China en de Verenigde Staten, hebben EU-landen en het Europees Parlement afgesproken. In 2030 moet de EU zelf 40 procent maken van haar zonnepanelen, brandstofcellen, warmtepompen en andere benodigdheden voor de overgang naar een duurzame Europese economie.
De EU wil af van haar afhankelijkheid van met name China. De unie zag haar zonnepanelenindustrie kopje-onder gaan tegen gesubsidieerde Chinese concurrenten en vreest dat met bijvoorbeeld windmolens en accu's voor elektrische auto's hetzelfde gebeurt.
De zogeheten Net Zero Industry (Nettonulindustrie)-wet waarover onderhandelaars van de EU-landen en het Europees Parlement het dinsdag eens zijn geworden zou later dit jaar moeten ingaan. Eerst moeten de lidstaten en het parlement het akkoord nog bekrachtigen, maar dat is doorgaans een formaliteit.
Europese bedrijven kunnen met de nieuwe wet onder meer gemakkelijker en sneller vergunningen krijgen. Ook zouden ze meer kans maken bij aanbestedingen omdat de voorwaarden meer op hun maat worden gesneden.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - Slechts negen olietankers, vracht- en containerschepen zijn sinds maandag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat heeft het Franse persbureau AFP becijferd op basis van gegevens van MarineTraffic, een website waarmee de locaties van schepen te volgen zijn.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York verloren vrijdag opnieuw stevig omdat door de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran de olieprijzen stegen tot niveaus die sinds 2023 niet meer zijn gezien. Wel deed een onverwachte krimp in het Amerikaanse banencijfer over februari bij beleggers de hoop op renteverlagingen door de Federal Reserve herleven.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.
8 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft het hervatten van zijn vluchten naar Dubai, Riyad en Dammam wederom uitgesteld. De luchtvaartmaatschappij vliegt tot en met dinsdag niet naar de bestemmingen in het Midden-Oosten om de oorlog in Iran. Eerder had KLM deze vluchten al tot en met zondag uitgesloten. "We volgen de ontwikkelingen op de voet", benadrukte de maatschappij vrijdagavond in een verklaring.
10 uur geledenDHAKA (ANP/RTR) - Kledingleveringen voor Zara-eigenaar Inditex en andere grote kledingretailers zitten vast op luchthavens in Bangladesh en India. Dat hebben drie fabrikanten in de landen laten weten. De kleding zou eigenlijk met vluchten van luchtvaartmaatschappijen als Emirates en Qatar Airways worden meegenomen, maar die hebben door de oorlog in Iran veel vluchten geschrapt.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier Besi is vrijdag meer dan 17 procent onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. De koersval werd volgens analisten veroorzaakt door ongunstige berichten in Zuid-Koreaanse media voor de fabrikant van assemblageapparatuur voor de halfgeleiderindustrie.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet zoals afgesproken in het coalitieakkoord een streep door een groot deel van een nieuwe wet die moet afbakenen welk werk als zelfstandig ondernemer kan worden gedaan. Er komt een nieuwe wet voor in de plaats die moet leiden tot meer zekerheid voor mensen die er zelf voor kiezen als zzp'er te werken, meldt minister Thierry Aartsen (Werk, VVD).
13 uur geleden