
EU akkoord met vergoeding voor sluiting Hemwegcentrale
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is akkoord gegaan met de compensatie die energiebedrijf Vattenfall krijgt voor de sluiting van een kolencentrale in Amsterdam. Die centrale aan de Hemweg werd eind vorig jaar definitief stilgelegd, terwijl de sluiting aanvankelijk voor 2024 was gepland.
De Hemwegcentrale moest vervroegd dicht, omdat het kabinet had besloten de uitstoot van koolstofdioxide (CO2) sneller terug te dringen. Een bedrag van 52,5 miljoen euro moet Vattenfall compenseren voor de winst die het bedrijf daardoor is misgelopen.
De Europese Commissie is er nog niet over uit of die compensatie Vattenfall een oneerlijk voordeel biedt ten opzichte van concurrenten. Maar eventuele marktverstoring wordt volgens de Europese mededingingswaakhond ruimschoots gecompenseerd door de milieuvoordelen van de sluiting, die bijdragen aan de klimaatdoelen van de Europese Unie. Ook is de geboden compensatie een goede afspiegeling van de misgelopen verdiensten voor Vattenfall.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Microsoft hoopt Europese klachten over oneerlijke concurrentie met zijn chat- en vergaderdienst Teams weg te nemen met een aantal toezeggingen. Het techconcern heeft bij de Europese Commissie onder andere voorgesteld om het softwarepakket Office 365 en Microsoft 365 ook zonder Teams aan te bieden.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - Het tariefbestand van negentig dagen tussen China en de Verenigde Staten is te kort en moet worden verlengd. Dat meldt de Chinese staatskrant Global Times vrijdag na een ontmoeting van de handelsvertegenwoordigers van beide landen in Zuid-Korea.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Aegon stond vrijdag bij de dalers op de Amsterdamse beurs na een kwartaalupdate. De aanwas van kapitaal bij het verzekeringsconcern viel daarbij tegen. Ondanks de onzekere economische omstandigheden denkt Aegon wel de financiƫle doelstellingen voor dit jaar te halen. Ook kondigde het bedrijf een nieuw aandeleninkoopprogramma aan van 200 miljoen euro. Het aandeel werd 1 procent lager gezet.
4 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Het moederbedrijf van TikTok ByteDance verwacht dit jaar bijna even groot te worden als het Amerikaanse Meta. Het Chinese concern mikt op een omzetgroei van ongeveer een vijfde tot 186 miljard dollar, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Meta, het bedrijf achter Facebook en Instagram, rekent op een omzet van 187 miljard dollar.
4 uur geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De Japanse economie is in de drie maanden tot en met maart 0,2 procent gekrompen in vergelijking met het voorgaande kwartaal. Het land exporteerde minder en huishoudens gaven minder uit, meldde het economisch onderzoeksbureau van de Japanse regering bij een eerste raming. Het is het eerste kwartaal van krimp sinds begin vorig jaar.
4 uur geledenTAIPEI (ANP/RTR) - Taiwan is positief over handelsbesprekingen met de Verenigde Staten. De hoogste handelsvertegenwoordigers van beide landen spraken elkaar op een economische top in Zuid-Korea. Volgens de Taiwanese vicepremier Cheng Li-Chiun verliep dat gesprek goed.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in maart opnieuw gestegen, na een groei in februari en januari. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek nam vooral de uitvoer van machines, chemische producten en voedings- en genotmiddelen toe. De groei kwam uit op 3,2 procent.
6 uur geleden