EU akkoord met vergoeding voor sluiting Hemwegcentrale
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is akkoord gegaan met de compensatie die energiebedrijf Vattenfall krijgt voor de sluiting van een kolencentrale in Amsterdam. Die centrale aan de Hemweg werd eind vorig jaar definitief stilgelegd, terwijl de sluiting aanvankelijk voor 2024 was gepland.
De Hemwegcentrale moest vervroegd dicht, omdat het kabinet had besloten de uitstoot van koolstofdioxide (CO2) sneller terug te dringen. Een bedrag van 52,5 miljoen euro moet Vattenfall compenseren voor de winst die het bedrijf daardoor is misgelopen.
De Europese Commissie is er nog niet over uit of die compensatie Vattenfall een oneerlijk voordeel biedt ten opzichte van concurrenten. Maar eventuele marktverstoring wordt volgens de Europese mededingingswaakhond ruimschoots gecompenseerd door de milieuvoordelen van de sluiting, die bijdragen aan de klimaatdoelen van de Europese Unie. Ook is de geboden compensatie een goede afspiegeling van de misgelopen verdiensten voor Vattenfall.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.
40 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.
4 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
4 uur geledenDUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.
5 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Slechts negen olietankers, vracht- en containerschepen zijn sinds maandag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat heeft het Franse persbureau AFP becijferd op basis van gegevens van MarineTraffic, een website waarmee de locaties van schepen te volgen zijn.
15 uur geleden