EU akkoord met indammen reizen vanuit donkerrode zones
BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten zijn overeengekomen aan de bestaande 'coronakaart' donkerrood gekleurde landen en regio's toe te voegen waar niet-noodzakelijke reizen krachtig ontmoedigd moeten worden. In die nieuwe donkerrode zones grijpen nieuwe virusvarianten snel om zich heen en is het risico van besmetting en daarmee de verspreiding van het coronavirus groot. Wie van een donkerrood gebied naar elders binnen de EU reist, wordt om een negatieve coronatest gevraagd en moet bij aankomst in quarantaine.
Het gaat om gebieden waar over een periode van veertien dagen 500 of meer besmettingen worden gemeld op 100.000 inwoners. Tot dusver kleurde het ECDC, het Europese RIVM, gebieden groen, oranje of rood, afhankelijk van hoe groot het gevaar van het coronavirus er is. De ambassadeurs van de lidstaten werden het er ook over eens dat reizigers uit oranje of rode gebieden kan worden gevraagd een test te doen voor ze vertrekken, nu de testcapaciteit overal sterk toeneemt.
Vrachtwagenchauffeurs hoeven niet steeds een test te overleggen maar als een lidstaat er op staat kan een sneltest volstaan. Grensstreekbewoners die vaak de grens over moeten om bijvoorbeeld naar school of hun werk te gaan hoeven niet te worden getest of alleen als dat niet buiten proporties gebeurt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een reisadvies opgesteld voor Nederlanders die weg willen uit de Westelijke Jordaanoever. Zij kunnen reizen via Jordanië, waar het luchtruim nog open is. Een andere optie is vliegen vanuit Israël. Daar is het luchtruim beperkt open.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij het Olympisch Stadion in Amsterdam is zondagmiddag een driedaagse vrijheidsloop voor Iran gestart. Het einddoel is de Tweede Kamer, waar de lopers dinsdag een petitie willen aanbieden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een persoon is in de nacht van zaterdag op zondag omgekomen door een schietpartij bij het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West, meldt de politie. Veel details zijn nog onbekend.
6 uur geledenGEELBROEK (ANP) - Het aantal schademeldingen na de aardbevingen bij het Drentse Geelbroek is opgelopen tot 132, meldt de Commissie Mijnbouwschade. De buurtschap bij het Drentse gasveld Eleveld werd in de nacht van vrijdag op zaterdag getroffen door een beving met een magnitude van 3,0. Enkele uren later was er een naschok met een kracht van 1,3.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Waar de maand met zacht lenteweer begon, eindigt maart naar verwachting ook met weer dat zachter en droger is dan normaal. Vanaf april keert het 'normale' weer terug, verwacht Weeronline.
11 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische president Isaac Herzog noemt het "volstrekt onacceptabel dat de historische Joodse gemeenschap in Nederland, die is verwoest door de Holocaust en vandaag een bloeiend centrum van Joods leven is, nog steeds te maken heeft met gewelddadig antisemitisme".
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het is nog te vroeg om uit te sluiten dat er een link is tussen de vier mannen die worden verdacht van een aanslag bij een synagoge in Rotterdam op vrijdag en de mogelijke daders van een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam zaterdag. Dat vertelde de minister van Justitie en Veiligheid, David van Weel (VVD), zaterdag tijdens een persmoment bij de Kralingse Plas in Rotterdam.
1 dag geleden