Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU: aantal politieke gevangenen Belarus boven duizend uitgekomen

EU: aantal politieke gevangenen Belarus boven duizend uitgekomen

BRUSSEL (ANP) - Het aantal politieke gevangenen in Belarus is opgelopen tot meer dan duizend en blijft toenemen. Bovendien wordt het voor advocaten steeds gevaarlijker om deze gevangenen te verdedigen. Van meer dan veertig advocaten is de licentie ingetrokken, laat EU-buitenlandchef Josep Borrell weten. "Deze beschamende mijlpaal weerspiegelt het voortdurende hardhandig optreden van het regime van president Aleksandr Loekasjenko tegen zijn eigen bevolking."

De Europese Unie dringt opnieuw bij Belarus aan op de onmiddellijke en onvoorwaardelijke vrijlating van alle politieke gevangenen. Ze worden in "verschrikkelijke omstandigheden vastgehouden, slecht behandeld en gemarteld, en worden veroordeeld tot lange gevangenisstraffen in politieke processen achter gesloten deuren", aldus Borrells woordvoerder. Duizenden Belarussen zijn het land sinds de volgens de EU frauduleuze verkiezingen van augustus 2020 uit angst voor vervolging ontvlucht.

Meer uit Buitenland

De Volkskrant: schotwonden kinderen Gaza wijzen op gericht vuur

AMSTERDAM (ANP) - De getuigenissen van internationale artsen die hebben gewerkt in de Gazastrook wijzen erop dat Israëlische militairen mogelijk bewust op Palestijnse kinderen hebben geschoten, schrijft de Volkskrant. De krant sprak met vijftien artsen die gezamenlijk zeker 114 kinderen van 15 jaar en jonger zagen die alleen een schotwond in hun hoofd of borst hadden, "een belangrijke aanwijzing dat er gericht op de kinderen is geschoten". Gericht schieten op kinderen is een oorlogsmisdaad.

2 uur geleden
Weer aardbeving bij Russisch schiereiland Kamtsjatka

MOSKOU (ANP/AFP) - Voor de kust van schiereiland Kamtsjatka, in het uiterste oosten van Rusland, heeft zaterdag opnieuw een aardbeving plaatsgevonden. De beving had een kracht van 7.4. Eind juli werd het gebied getroffen door een aardbeving met een kracht van 8.8.

2 uur geleden
Maduro roept bevolking op schietlessen te nemen

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse president Nicolas Maduro heeft reservisten, milities en jongeren opgeroepen om zaterdag naar kazernes te komen om te leren schieten. Eerder sprak Maduro al over de inzet van een 'civiele verdediging' nu de spanningen tussen Venezuela en de Verenigde Staten zijn opgelopen.

2 uur geleden
Weduwe Charlie Kirk bedankt politie en president Trump

PHOENIX (ANP) - De weduwe van politiek activist Charlie Kirk heeft vrijdag president Donald Trump en vicepresident J.D. Vance bedankt voor hun steun en vriendschap. Ook bedankte ze de politiediensten "die onophoudelijk hebben gewerkt om de moordenaar van mijn man te arresteren, zodat hij veroordeeld kan worden."

2 uur geleden
Verdachte moord Charlie Kirk nog niet formeel aangeklaagd

SALT LAKE CITY (ANP/BLOOMBERG) - De autoriteiten in de Amerikaanse staat Utah hebben nog geen formele aanklacht ingediend tegen de man die verdacht wordt van de moord op activist Charlie Kirk. De 22-jarige is gearresteerd op verdenking van moord en wapenmisdrijven.

2 uur geleden
Meer dan honderd doden door zinken boot Congo

KINSHASA (ANP/RTR) - In Congo zijn zeker 107 mensen om het leven gekomen bij het zinken van een boot. Het vaartuig vloog in brand op de Congorivier en kon niet meer worden gered. Volgens de regering zijn er ook nog 146 mensen vermist.

11 uur geleden
Roken en vapen op Belgische terrassen verboden vanaf 2027

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Per 1 januari 2027 komt er een verbod op roken en vapen op en bij terrassen in België, meldt minister van Volksgezondheid Frank Vandenbroucke. Ook wordt roken in zogeheten rookkamers, zoals in cafés, luchthavens en shishabars niet meer toegestaan.

16 uur geleden