Etos-personeel krijgt tijdelijk eigen cao met 5 procent meer loon
ZAANDAM (ANP) - Het personeel van drogisterijketen Etos krijgt 5 procent meer salaris. Dat heeft de keten, die onderdeel is van Ahold Delhaize, afgesproken met vakbonden FNV en CNV nadat het personeel meerdere keren had gestaakt. De drogisterijketen krijgt door de afspraken een eigen cao, terwijl Etos eerder samen optrok met branchegenoten in een drogisterij-cao.
De vakbonden wilde in de hele branche staken voor een beter loon. Maar de actiebereidheid bleek bij Etos groter dan bij andere ketens. De afgelopen periode staakten medewerkers van die keten acht verschillende dagen. Daarbij sloten telkens verschillende filialen van Etos de deuren.
De nieuwe cao geldt tot halverwege dit jaar. Daarna is het de bedoeling dat Etos samen met andere bedrijven in de branche weer tot één cao komt zoals ook de afgelopen jaren het geval was.
In totaal heeft Etos ruim vijfhonderd winkels in Nederland. De nu afgesloten cao geldt alleen voor de winkels die eigendom zijn van Ahold Delhaize. De franchisewinkels hebben een eigen cao.
Meer uit Financieel
ROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.
52 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Een containerschip van een Franse eigenaar is door de Straat van Hormuz gevaren, meldt persbureau Bloomberg. Daarmee lijkt de eerste doorvaart van een West-Europees schip sinds de start van de Iranoorlog volgens het persbureau een feit.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Investeerders van Vesteda hebben het bedrijf weer wat financiële lucht gegeven, nadat ze hebben ingestemd met een pakket maatregelen. Donderdag leek de grootste commerciële woningbelegger van Nederland nog verder onder financiële druk te komen, waardoor mogelijk veel woningen zouden moeten worden verkocht.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Nederlandse gasvoorraden worden "voorzichtig" weer aangevuld. Dat laat Gasunie vrijdagochtend weten. Donderdag vond de eerste vulling plaats. Door een koude winter was de gasvoorraad tot het laagste niveau in zeker tien jaar gezakt. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel is vrijdag fors in prijs gestegen aan de Nederlandse pomp door de aanhoudende Iranoorlog. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is de adviesprijs voor een liter diesel bij de grote oliemaatschappijen met meer dan 10 eurocent omhooggegaan.
4 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in Azië lieten vrijdag herstel zien na verliezen van een dag eerder. Beleggers trokken zich op aan een bericht dat Iran samen met Oman aan een protocol werkt rondom de Straat van Hormuz. Japan en Zuid-Korea zijn voor olie erg afhankelijk van import uit het Midden-Oosten.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ruimtevaartbedrijf SpaceX mikt op een veel hogere waardering bij zijn beursgang dan eerder gemeld. De onderneming van multimiljardair Elon Musk hoopt dat de waarde bij de beursnotering uitkomt op meer dan 2 biljoen dollar, omgerekend 1,73 biljoen of 1730 miljard euro. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Na de overname van Musks AI-bedrijf xAI in februari werd de waarde nog geschat op 1,25 biljoen dollar.
4 uur geleden