Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Etos-personeel krijgt tijdelijk eigen cao met 5 procent meer loon

Etos-personeel krijgt tijdelijk eigen cao met 5 procent meer loon

ZAANDAM (ANP) - Het personeel van drogisterijketen Etos krijgt 5 procent meer salaris. Dat heeft de keten, die onderdeel is van Ahold Delhaize, afgesproken met vakbonden FNV en CNV nadat het personeel meerdere keren had gestaakt. De drogisterijketen krijgt door de afspraken een eigen cao, terwijl Etos eerder samen optrok met branchegenoten in een drogisterij-cao.

De vakbonden wilde in de hele branche staken voor een beter loon. Maar de actiebereidheid bleek bij Etos groter dan bij andere ketens. De afgelopen periode staakten medewerkers van die keten acht verschillende dagen. Daarbij sloten telkens verschillende filialen van Etos de deuren.

De nieuwe cao geldt tot halverwege dit jaar. Daarna is het de bedoeling dat Etos samen met andere bedrijven in de branche weer tot één cao komt zoals ook de afgelopen jaren het geval was.

In totaal heeft Etos ruim vijfhonderd winkels in Nederland. De nu afgesloten cao geldt alleen voor de winkels die eigendom zijn van Ahold Delhaize. De franchisewinkels hebben een eigen cao.

Meer uit Financieel

Iranoorlog drukt op boekingscijfers bij Booking.com

NORWALK (ANP/BLOOMBERG) - Reisbedrijf Booking Holdings, het moederbedrijf van Booking.com, heeft zijn verwachtingen voor dit jaar verlaagd, omdat de oorlog in het Midden-Oosten de vraag naar reizen drukt. Volgens financieel directeur Ewout Steenbergen zorgde de oorlog al voor meer annuleringen en minder nieuwe boekingen in het eerste kwartaal. In het tweede kwartaal voorziet hij nog meer impact.

41 minuten geleden
Adidas verdient meer aan verkoop sportkleding

HERZOGENAURACH (ANP/BLOOMBERG) - Adidas heeft in het eerste kwartaal van dit jaar meer verdiend. Het bedrijf verkocht vooral veel meer sportkleding dan een jaar eerder. Ook zag de Duitse sportkledingfabrikant meer vraag naar zijn voetbal-, hardloop- en trainingsproducten.

41 minuten geleden
Brussel dringt aan op gebruik leeftijds-app voor eind dit jaar

STRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie dringt er bij lidstaten op aan om de EU-leeftijdsverificatieapp voor het einde van het jaar te gebruiken. Dat zei Eurocommissaris Henna Virkkunen (Technologische Soevereiniteit) woensdag.

43 minuten geleden
Indiase maatschappijen vrezen vluchtuitval door dure brandstof

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Luchtvaartmaatschappijen in India hebben hun regering gevraagd om financiële steun tegen de hoge prijzen van vliegtuigbrandstof. Maatschappijen staan onder zo'n grote druk dat er mogelijk vluchten uitvallen of dat ze moeten stoppen.

1 uur geleden
KPN zakt op afwachtend Damrak na cijfers, focus op Fed-besluit

AMSTERDAM (ANP) - KPN behoorde woensdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. Het telecomconcern zag de omzet en winst stijgen in het eerste kwartaal en handhaafde de verwachtingen voor het hele jaar. Beleggers hadden echter op meer gehoopt. KPN sloot wel meer huishoudens aan op zijn netwerk voor glasvezel. Volgens topman Joost Farwerck blijft het concern daarmee marktleider op het gebied van sneller internet in Nederland. Het aandeel zakte ruim 2 procent.

1 uur geleden
Brussel: Meta faalt bij weren kinderen onder 13 van platforms

BRUSSEL (ANP) - Meta houdt zich niet aan EU-regels omdat het er niet in slaagt kinderen onder de 13 jaar van Instagram en Facebook te weren. Dat concludeert de Europese Commissie. In Meta's eigen voorwaarden staat een minimumleeftijd van 13 jaar, maar dit lijkt het bedrijf zelf niet te handhaven, aldus Brussel.

2 uur geleden
Olieconcern TotalEnergies beloont aandeelhouders na winstsprong

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies beloont aandeelhouders na een flinke winststijging in het eerste kwartaal. Via een hoger dividend en nieuwe aandeleninkopen profiteren de aandeelhouders van het concern mee van de flink gestegen olie- en gasprijzen door de Iranoorlog.

2 uur geleden