Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ethiopische luchtvaartmaatschappij schorst slapende piloten

Ethiopische luchtvaartmaatschappij schorst slapende piloten

ADDIS ABEBA (ANP/AFP) - De luchtvaartmaatschappij Ethiopian Airlines heeft twee piloten geschorst die naar het zich laat aanzien tijdens de vlucht van Khartoem (Soedan) naar Addis Abeba (Ethiopiƫ) in slaap vielen en zo vergaten te landen. Ze werden pas wakker toen er een alarm van de automatische piloot afging om aan te geven dat die zichzelf uitschakelde.

De inmiddels wakkere vliegers ontdekten toen dat ze hun eindbestemming al lang voorbij waren. Om die te bereiken draaiden ze om en vlogen 25 minuten terug. De luchtvaartmaatschappij onderzoekt de zaak en heeft ook vastgesteld dat de piloten enige tijd buiten bereik van de verkeersleiding waren geweest. De vlucht eindigde overigens zonder problemen, zij dat de geplande tijd van aankomst al lang verstreken was.

Ethiopian Airlines is een van de oudste luchtvaartmaatschappijen van Afrika en beschikt momenteel over circa 125 toestellen die met passagiers op circa twintig binnenlandse en circa 125 buitenlandse bestemmingen vliegen en daarnaast ook met vrachtvliegtuigen zaken doen.

Meer uit Buitenland

Geheime NAVO-map Zweedse premier gevonden op vliegveldtoilet

STOCKHOLM (ANP) - Een medewerker van de Zweedse premier heeft een map met geheime NAVO-stukken laten slingeren op de nationale luchthaven. De papieren werden op een wc gevonden door een schoonmaker, bevestigt de regering.

34 minuten geleden
Doden door aanval op ziekenhuis in Khan Younis

KHAN YOUNIS (ANP/RTR/AFP) - Een aanval op het Nasser-ziekenhuis in Khan Younis heeft zeker vijftien mensen het leven gekost, melden de Palestijnse gezondheidsfunctionarissen. Onder de doden zijn vier journalisten.

1 uur geleden
Bangladesh: kunnen niet meer middelen vrijmaken voor Rohingya

DHAKA (ANP/RTR) - Bangladesh kan niet nog meer middelen vrijmaken om de grote groep Rohingya-vluchtelingen in het land te ondersteunen. Met die waarschuwing kwam leider Muhammad Yunus, die de internationale gemeenschap vroeg om een routekaart voor de terugkeer van de vluchtelingen.

2 uur geleden
Chicago verzet zich tegen komst Nationale Garde

CHICAGO (ANP) - De burgemeester van Chicago zit niet te wachten op de inzet van de Nationale Garde in zijn stad. "Dat is niet de taak van onze krijgsmacht. De moedige mannen en vrouwen die zich hebben aangemeld om ons land te dienen, hebben zich niet aangemeld om Amerikaanse steden te bezetten", zei de Democraat Brandon Johnson tegen NBC News.

3 uur geleden
Schroefwormparasiet aangetroffen bij persoon in Verenigde Staten

ANNAPOLIS (ANP/RTR) - In de Verenigde Staten is voor het eerst een besmetting met de schroefwormparasiet bij een mens vastgesteld. Dat gebeurde bij een persoon die van Guatemala naar de Verenigde Staten was gereisd, aldus vier bronnen die bekend zijn met de situatie. De persoon in kwestie is behandeld in de staat Maryland.

6 uur geleden
Nationale Garde in Washington draagt vanaf zondagavond wapens

WASHINGTON (ANP) - De Nationale Garde die in de Amerikaanse hoofdstad Washington patrouilleert, draagt vanaf zondagavond wapens. Dat melden onder andere de zender ABC News en Reuters op basis van anonieme bronnen.

6 uur geleden
SpaceX stelt tiende lancering Starship op laatste moment uit

STARBASE (ANP/AFP) - Het ruimtevaartbedrijf SpaceX van Elon Musk heeft zondag de tiende lancering van zijn Starship uitgesteld, omdat het meer tijd nodig heeft om bepaalde problemen op te lossen.

7 uur geleden