Ethiopische atlete Gidey verpulvert wereldrecord halve marathon
VALENCIA (ANP) - De Ethiopische atlete Letesenbet Gidey heeft in Valencia het wereldrecord op de halve marathon verpulverd. Ze kwam na 21,1 kilometer uit op een tijd van 1 uur, 2 minuten en 52 seconden en haalde meer dan een minuut af van het oude record van 1.04.02, dat de Keniaanse Ruth Chepngetich in april van dit jaar in Istanbul liep.
De 23-jarige Gidey debuteerde op de afstand, die alleen op de weg wordt afgelegd. Ze is ook de houder van de wereldrecords op de baanafstanden 5000 en 10.000 meter.
In Valencia liep ze in vloeiende stijl en moordend tempo naar de nieuwe toptijd. Haar doorkomst op 10 kilometer was 29.45 minuten, een tijd die maar net boven het wereldrecord op de 10 kilometer lag. Gidey maakt deel uit van het NN Running Team van de Nederlandse atletenmanager Jos Hermens.
Gidey liep in juni een wereldrecord op de 10.000 meter in het FBK-stadion van Hengelo. Ze zette 29.01,03 op de klok, twee dagen nadat de Nederlandse atlete Sifan Hassan tijdens de FBK Games in een lange solo het wereldrecord op 29.06,82 had gebracht.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.
4 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.
5 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.
5 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.
7 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.
7 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.
7 uur geleden