Ethiopische atlete Gidey verpulvert wereldrecord halve marathon
VALENCIA (ANP) - De Ethiopische atlete Letesenbet Gidey heeft in Valencia het wereldrecord op de halve marathon verpulverd. Ze kwam na 21,1 kilometer uit op een tijd van 1 uur, 2 minuten en 52 seconden en haalde meer dan een minuut af van het oude record van 1.04.02, dat de Keniaanse Ruth Chepngetich in april van dit jaar in Istanbul liep.
De 23-jarige Gidey debuteerde op de afstand, die alleen op de weg wordt afgelegd. Ze is ook de houder van de wereldrecords op de baanafstanden 5000 en 10.000 meter.
In Valencia liep ze in vloeiende stijl en moordend tempo naar de nieuwe toptijd. Haar doorkomst op 10 kilometer was 29.45 minuten, een tijd die maar net boven het wereldrecord op de 10 kilometer lag. Gidey maakt deel uit van het NN Running Team van de Nederlandse atletenmanager Jos Hermens.
Gidey liep in juni een wereldrecord op de 10.000 meter in het FBK-stadion van Hengelo. Ze zette 29.01,03 op de klok, twee dagen nadat de Nederlandse atlete Sifan Hassan tijdens de FBK Games in een lange solo het wereldrecord op 29.06,82 had gebracht.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP/AFP) - Lindsey Vonn kan over een kleine anderhalve maand voor de vijfde keer deelnemen aan de Olympische Spelen. De 41-jarige Amerikaanse skiester keerde iets meer dan een jaar geleden terug in competitie, nadat ze in 2019 vanwege een hardnekkige knieblessure haar loopbaan had beëindigd. Vonn, op de Winterspelen van Vancouver 2010 goed voor goud op de afdaling, is na een reeks goede prestaties officieel geselecteerd voor de Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Michael van Gerwen (36) heeft eenvoudig de derde ronde van het WK darts in Londen bereikt. De drievoudig wereldkampioen won in het Londense Alexandra Palace met 3-1 van de Ier William O'Connor. Van Gerwen kwam vrijwel geen moment in de problemen tegen O'Connor. Mighty Mike gooide bij vlagen weer als vanouds en kende alleen in de derde set een inzinking.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert is na een meeslepende wedstrijd uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De 34-jarige Fries ging in de tweede ronde ondanks een sterke comeback met 3-2 onderuit tegen de Britse WK-debutant Justin Hood. In de allesbeslissende vijfde set was het maximale aantal van 11 legs nodig om de wedstrijd te beslissen (6-5).
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Drievoudig paralympisch kampioen Jetze Plat (34) heeft besloten te stoppen met triatlon. Hij gaat zich volledig richten op het wheelen (rolstoelracen).
23 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met 8 punten bijgedragen aan een overtuigende thuiszege van Golden State Warriors op Orlando Magic in de NBA: 120-97. De 25-jarige Nederlander begon aan het duel en gaf ook 4 assists. Vedette Stephen Curry was het best op schot met 26 punten.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.
1 dag geleden