Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ethiopiër Legese op jacht naar parcoursrecord in marathon Rotterdam

Ethiopiër Legese op jacht naar parcoursrecord in marathon Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Birhanu Legese staat op zondag 14 april aan de start van de marathon van Rotterdam. De Ethiopiër is een atleet die in staat moet zijn het parcoursrecord van de Belg Bashir Abdi (2.03.36) te verbeteren. Legese liep in 2019 in Berlijn al een keer een tijd van 2.02.48 en voert daarmee het deelnemersveld in Rotterdam aan.

De tijd van Abdi is ook een Europees record en de snelste tijd ooit gelopen in een marathon op Nederlandse bodem. Legese, die tweemaal de marathon van Tokio won, hoeft op de wereldranglijst aller tijden slechts vijf atleten voor zich te dulden. In Rotterdam krijgt hij concurrentie van twee atleten die de marathon in de 2.04 liepen: de Keniaan Kenneth Kipkemoi, die vorig jaar in 2.04.52 zegevierde in de marathon van Eindhoven, en Abdi Nageeye, in 2022 de eerste Nederlandse winnaar van de marathon van Rotterdam (2.04.56).

Andere toppers aan de start zijn de Ethiopiër Amedework Walelegn, de snelste afgelopen jaar in Seoul in 2.05.27, en Ghirmay Ghebreslassie, de Eritrese wereldkampioen van 2015.

Olympische Spelen

De internationale marathonlimiet voor de Olympische Spelen is bij de mannen 2.08.10. Nageeye, winnaar van het zilver op de Spelen van Tokio in 2021, heeft al aan die eis voldaan. "Tal van internationale atleten hebben welbewust voor Rotterdam gekozen om zich hier te kwalificeren voor de Spelen", zegt Marc Corstjens, samensteller van het deelnemersveld.

Bij de vrouwen heeft de Ethiopische Tiki Gelana sinds 2012 het parcoursrecord met 2.18.58. De Ethiopische Ashete Bekere is een van de atletes die hebben aangekondigd op een recordschema te willen vertrekken. Onder hen is haar landgenote Sisay Meseret Gola, die eveneens uit is op een verbetering van het record van de olympisch kampioene van Londen 2012.

De vrouwen

De internationale limiet voor de Spelen bij de vrouwen is 2.26.50. Anne Luijten, die deze limiet al heeft gehaald, verdedigt in Rotterdam haar nationale titel, net als Nageeye bij de mannen.

Meer uit Sport

Amerikaanse golfer Scheffler neemt leiding op Brits Open

PORTRUSH (ANP/AFP) - Golfer Scottie Scheffler heeft op de tweede dag van het Brits Open de leiding genomen. De Amerikaanse nummer 1 van de wereld en olympisch kampioen noteerde op de Royal Portrush in Noord-Ierland een ronde van 64 slagen, zeven onder par. Scheffler staat halverwege op tien onder par, één slag voor op de Brit Matthew Fitzpatrick.

2 uur geleden
Ekpo sprint naar zilveren plak op 100 meter bij EK beloften

BERGEN (ANP) - Nsikak Ekpo is als tweede geëindigd op de 100 meter van de Europese kampioenschappen voor atleten jonger dan 23 jaar. De 22-jarige Nederlander finishte in 10,30 in het Noorse Bergen. Hij bleef in de finale iets boven zijn persoonlijk record (10,23). De winst ging naar de Fransman Jeff Erius (10,28).

5 uur geleden
WK beachvolleybal in 2027 naar Nederland

DEN HAAG (ANP) - Het WK beachvolleybal vindt in 2027 van 20 tot en met 29 augustus plaats in Nederland. Het toernooi wordt in ieder geval gehouden in Den Haag, Rotterdam en Apeldoorn, meldt de internationale volleybalbond FIVB en de Nederlandse volleybalbond Nevobo. Hoogstwaarschijnlijk komt daar nog een vierde speelstad bij.

6 uur geleden
Pogacar ook de beste in klimtijdrit Tour de France

PEYRAGUDES (ANP) - Tadej Pogacar heeft in de Tour de France ook de klimtijdrit naar Peyragudes gewonnen. De Sloveense geletruidrager was in de dertiende etappe, een individuele tijdrit van 10,9 kilometer, met een tijd van 23.00 minuten ruim sneller dan Jonas Vingegaard uit Denemarken en zijn landgenoot Primoz Roglic.

7 uur geleden
Wielrenster Veenhoven wint tweede etappe in Baloise Ladies Tour

OLSENE (ANP) - Nienke Veenhoven heeft de tweede etappe van de Baloise Ladies Tour gewonnen. De wielrenster van Visma - Lease a Bike was de snelste in een massasprint van een rit over 127 kilometer met start en aankomst in het Belgische Olsene. De 21-jarige Veenhoven, geboren in Oostzaan, boekte haar eerste profzege.

7 uur geleden
Tennisser Den Ouden plaatst zich voor halve finales Dutch Open

BUNSCHOTEN-SPAKENBURG (ANP) - Tennisser Guy den Ouden heeft de halve finales van het Dutch Open Tournament bereikt. De als tweede geplaatste Nederlander versloeg op het gravel in Bunschoten-Spakenburg de Belg Gauthier Onclin met 6-2 6-3.

9 uur geleden
Fransman Vercher als eerste renner vertrokken in klimtijdrit Tour

LOUDENVIELLE (ANP) - Mattéo Vercher is als eerste renner vertrokken in de individuele klimtijdrit in de Tour de France. De Fransman van Team TotalEnergies staat laatste in het algemeen klassement en vertrok om 13.10 uur als eerste renner in de dertiende etappe. Roel van Sintmaartensdijk vertrekt als derde om 13.12 uur. Geletruidrager Tadej Pogacar vertrekt als laatste renner om 17.05 uur.

11 uur geleden