Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ethiopiër Legese op jacht naar parcoursrecord in marathon Rotterdam

Ethiopiër Legese op jacht naar parcoursrecord in marathon Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Birhanu Legese staat op zondag 14 april aan de start van de marathon van Rotterdam. De Ethiopiër is een atleet die in staat moet zijn het parcoursrecord van de Belg Bashir Abdi (2.03.36) te verbeteren. Legese liep in 2019 in Berlijn al een keer een tijd van 2.02.48 en voert daarmee het deelnemersveld in Rotterdam aan.

De tijd van Abdi is ook een Europees record en de snelste tijd ooit gelopen in een marathon op Nederlandse bodem. Legese, die tweemaal de marathon van Tokio won, hoeft op de wereldranglijst aller tijden slechts vijf atleten voor zich te dulden. In Rotterdam krijgt hij concurrentie van twee atleten die de marathon in de 2.04 liepen: de Keniaan Kenneth Kipkemoi, die vorig jaar in 2.04.52 zegevierde in de marathon van Eindhoven, en Abdi Nageeye, in 2022 de eerste Nederlandse winnaar van de marathon van Rotterdam (2.04.56).

Andere toppers aan de start zijn de Ethiopiër Amedework Walelegn, de snelste afgelopen jaar in Seoul in 2.05.27, en Ghirmay Ghebreslassie, de Eritrese wereldkampioen van 2015.

Olympische Spelen

De internationale marathonlimiet voor de Olympische Spelen is bij de mannen 2.08.10. Nageeye, winnaar van het zilver op de Spelen van Tokio in 2021, heeft al aan die eis voldaan. "Tal van internationale atleten hebben welbewust voor Rotterdam gekozen om zich hier te kwalificeren voor de Spelen", zegt Marc Corstjens, samensteller van het deelnemersveld.

Bij de vrouwen heeft de Ethiopische Tiki Gelana sinds 2012 het parcoursrecord met 2.18.58. De Ethiopische Ashete Bekere is een van de atletes die hebben aangekondigd op een recordschema te willen vertrekken. Onder hen is haar landgenote Sisay Meseret Gola, die eveneens uit is op een verbetering van het record van de olympisch kampioene van Londen 2012.

De vrouwen

De internationale limiet voor de Spelen bij de vrouwen is 2.26.50. Anne Luijten, die deze limiet al heeft gehaald, verdedigt in Rotterdam haar nationale titel, net als Nageeye bij de mannen.

Meer uit Sport

Koningspaar en Amalia eren olympische medaillewinnaars

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.

6 uur geleden
Nieuwe olympische kampioenen Ridders in de Orde van Oranje-Nassau

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.

8 uur geleden
Schaatsster Kok wil 'motivatie' zijn na succesvolle Spelen

DEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.

9 uur geleden
Premier Jetten hoopt op olympische toppers van de toekomst

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.

10 uur geleden
Nederlandse officials afwezig bij openingsceremonie Paralympics

ARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.

11 uur geleden
Broers Van 't Wout hopen op groei shorttrack na succes op Spelen

DEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.

12 uur geleden
Tennisser De Minaur verliest meteen in eerste ronde Acapulco

ACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).

14 uur geleden