Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ethiopiër Legese op jacht naar parcoursrecord in marathon Rotterdam

Ethiopiër Legese op jacht naar parcoursrecord in marathon Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Birhanu Legese staat op zondag 14 april aan de start van de marathon van Rotterdam. De Ethiopiër is een atleet die in staat moet zijn het parcoursrecord van de Belg Bashir Abdi (2.03.36) te verbeteren. Legese liep in 2019 in Berlijn al een keer een tijd van 2.02.48 en voert daarmee het deelnemersveld in Rotterdam aan.

De tijd van Abdi is ook een Europees record en de snelste tijd ooit gelopen in een marathon op Nederlandse bodem. Legese, die tweemaal de marathon van Tokio won, hoeft op de wereldranglijst aller tijden slechts vijf atleten voor zich te dulden. In Rotterdam krijgt hij concurrentie van twee atleten die de marathon in de 2.04 liepen: de Keniaan Kenneth Kipkemoi, die vorig jaar in 2.04.52 zegevierde in de marathon van Eindhoven, en Abdi Nageeye, in 2022 de eerste Nederlandse winnaar van de marathon van Rotterdam (2.04.56).

Andere toppers aan de start zijn de Ethiopiër Amedework Walelegn, de snelste afgelopen jaar in Seoul in 2.05.27, en Ghirmay Ghebreslassie, de Eritrese wereldkampioen van 2015.

Olympische Spelen

De internationale marathonlimiet voor de Olympische Spelen is bij de mannen 2.08.10. Nageeye, winnaar van het zilver op de Spelen van Tokio in 2021, heeft al aan die eis voldaan. "Tal van internationale atleten hebben welbewust voor Rotterdam gekozen om zich hier te kwalificeren voor de Spelen", zegt Marc Corstjens, samensteller van het deelnemersveld.

Bij de vrouwen heeft de Ethiopische Tiki Gelana sinds 2012 het parcoursrecord met 2.18.58. De Ethiopische Ashete Bekere is een van de atletes die hebben aangekondigd op een recordschema te willen vertrekken. Onder hen is haar landgenote Sisay Meseret Gola, die eveneens uit is op een verbetering van het record van de olympisch kampioene van Londen 2012.

De vrouwen

De internationale limiet voor de Spelen bij de vrouwen is 2.26.50. Anne Luijten, die deze limiet al heeft gehaald, verdedigt in Rotterdam haar nationale titel, net als Nageeye bij de mannen.

Meer uit Sport

Skilegende Lindsey Vonn zeker van deelname aan Winterspelen

NEW YORK (ANP/AFP) - Lindsey Vonn kan over een kleine anderhalve maand voor de vijfde keer deelnemen aan de Olympische Spelen. De 41-jarige Amerikaanse skiester keerde iets meer dan een jaar geleden terug in competitie, nadat ze in 2019 vanwege een hardnekkige knieblessure haar loopbaan had beëindigd. Vonn, op de Winterspelen van Vancouver 2010 goed voor goud op de afdaling, is na een reeks goede prestaties officieel geselecteerd voor de Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo.

7 uur geleden
Van Gerwen eenvoudig door naar derde ronde op WK darts

LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen (36) heeft eenvoudig de derde ronde van het WK darts in Londen bereikt. De drievoudig wereldkampioen won in het Londense Alexandra Palace met 3-1 van de Ier William O'Connor. Van Gerwen kwam vrijwel geen moment in de problemen tegen O'Connor. Mighty Mike gooide bij vlagen weer als vanouds en kende alleen in de derde set een inzinking.

17 uur geleden
Darter Noppert in meeslepend duel onderuit tegen WK-debutant

LONDEN (ANP) - Danny Noppert is na een meeslepende wedstrijd uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De 34-jarige Fries ging in de tweede ronde ondanks een sterke comeback met 3-2 onderuit tegen de Britse WK-debutant Justin Hood. In de allesbeslissende vijfde set was het maximale aantal van 11 legs nodig om de wedstrijd te beslissen (6-5).

18 uur geleden
Darter Wattimena plaatst zich voor derde ronde WK

LONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).

23 uur geleden
Drievoudig paralympisch kampioen Plat stopt met triatlon

AMSTERDAM (ANP) - Drievoudig paralympisch kampioen Jetze Plat (34) heeft besloten te stoppen met triatlon. Hij gaat zich volledig richten op het wheelen (rolstoelracen).

1 dag geleden
Basketballer Post draagt met 8 punten bij aan zege Golden State

SAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met 8 punten bijgedragen aan een overtuigende thuiszege van Golden State Warriors op Orlando Magic in de NBA: 120-97. De 25-jarige Nederlander begon aan het duel en gaf ook 4 assists. Vedette Stephen Curry was het best op schot met 26 punten.

1 dag geleden
Darter Van Veen naar derde ronde van WK

LONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.

1 dag geleden