Etappezege in Tour betekent heel veel voor emotionele Vingegaard
LE LIORAN (ANP) - De overwinning in de elfde etappe van de Tour de France betekent heel veel voor Jonas Vingegaard. De Deen van Visma - Lease a Bike schoot enkele keren vol in het flashinterview tijdens het uitfietsen en was emotioneel toen hij het had over zijn ernstige ongeluk van drie maanden geleden in de Ronde van Baskenland. "Dit betekent heel veel voor me, na wat ik heb doorgemaakt in de afgelopen drie maanden", aldus Vingegaard.
De tweevoudig Tourwinnaar zei trots te zijn dat hij een etappe kon winnen. "Zeker voor mijn familie, die hebben me de hele tijd gesteund. Ik had dit nooit kunnen doen zonder hen", zei hij.
Vingegaard moest op 30 kilometer van de streep zijn rivaal Tadej Pogacar laten gaan, toen die demarreerde. "Aanvankelijk kon ik Pogacar niet volgen", keek hij terug op de etappe. "Zijn aanval was heel sterk. Ik dacht niet dat het ging lukken om terug te komen, maar slaagde daar toch in. Ik ben verrast dat ik hem kon verslaan in de sprint."
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de kwartfinale van de Australian Open in Melbourne bereikt. In de vierde ronde versloeg de als eerste geplaatste Spanjaard de Amerikaan Tommy Paul: 7-6 (6) 6-4 7-5.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Coco Gauff staat in de kwartfinale van de Australian Open. De 21-jarige Amerikaanse versloeg Karolina Muchova uit Tsjechië op de Margaret Court Arena: 6-1 3-6 6-3.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor zijn ook uitgeschakeld in het dubbelspel van de Australian Open. Ze gaven bij een achterstand van 5-0 in de eerste set op in hun achtste finale tegen de Amerikaan Christian Harrison en Brit Neal Skupski.
3 uur geledenSTIRLING (ANP) - Zelfs een botsing met een kangoeroe kon Jay Vine niet van de eindzege van de Tour Down Under houden. De 30-jarige wielrenner van UAE Team Emirates - XRG kwam in de slotetappe ten val, maar finishte keurig in het peloton.
3 uur geledenSTIRLING (ANP) - Matthew Brennan heeft de vijfde en laatste etappe van de Tour Down Under gewonnen. Het Britse talent van Visma-Lease a Bike was na ruim 169 kilometer de snelste in een massasprint in het Australische Stirling.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van de Australian Open weten te bereiken. De als eerste geplaatste speelster uit Belarus versloeg in de vierde ronde van het toernooi de Canadese Victoria Mboko met 6-1 7-6 (1).
8 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De basketbalwedstrijd in de Amerikaanse competitie NBA tussen Minnesota Timberwolves en Golden State Warriors is uitgesteld vanwege de veiligheidssituatie in Minneapolis. Eerder op de dag werd in Minneapolis een man doodgeschoten door een agent van de US Border Patrol, de Amerikaanse grenspolitie.
13 uur geleden