Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Etappezege Al-Attiyah in Dakar, Ten Brinke crasht in zicht finish

Etappezege Al-Attiyah in Dakar, Ten Brinke crasht in zicht finish

WADI AD-DAWASIR (ANP) - Nasser Al-Attiyah heeft na de proloog en de tweede etappe ook de derde rit in de Dakar Rally door Saudi-Arabië op zijn naam geschreven bij de auto's. De rallyrijder uit Qatar, ook een olympisch kleiduivenschutter, was in zijn Toyota ruim 2 minuten sneller dan de Zuid-Afrikaan Henk Lategan (Toyota) in de 403 kilometer lange woestijnproef.

Bernhard ten Brinke leek af te koersen op een plek bij de eerste vijf in de etappe, maar de Nederlander crashte 40 kilometer voor het einde van de proef. Zijn Toyota ging volgens berichten uit de rally vier keer over de kop, maar de coureur en zijn Belgische navigator Tom Colsoul zijn volgens de organisatie in orde. Wel moeten ze technische assistentie krijgen en zullen ze uren tijd verspelen.

De Fransman Stéphane Peterhansel (Mini) arriveerde op 4.05 als derde in het bivak bij Wadi Ad-Dawasir. De dertienvoudig winnaar behield wel de leiding in het algemeen klassement. Peterhansel heeft nog 5 minuten voorsprong op Al-Attiyah. De Spanjaard Carlos Sainz, vorig jaar winnaar van de beroemde woestijnrally, ging met navigeren in de fout en raakte op een half uur achterstand. Hij staat nog wel vierde in het algemeen klassement.

De dagwinst bij de trucks was voor de Wit-Rus Sjarjei Vjazovitsj. Hij was in zijn MAZ slechts 18 seconden sneller dan de Rus Dmitri Sotnikov (Kamaz), de winnaar van de eerste twee etappes. Sotnikov leidt ook riant in de stand.

Voor de Nederlander Maurik van den Heuvel is de rally ten einde. De Brabander reed zijn Scania total loss na het derde meetpunt. De chauffeur en zijn bijrijders Wilko van Oort en Martijn van Rooij bleven ongedeerd. "We waren net lekker in de race en we zagen Martin van den Brink in de verte rijden. Dus wij gingen daar natuurlijk achteraan. We pakten daarop een duin iets teveel naar rechts en kwamen op een punt terecht. Vervolgens werden we zo'n 20 meter gelanceerd", meldde Van den Heuvel aan RTL GP.

Meer uit Sport

IOC wil Rusland bij junioren terug met vlag en volkslied

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) wil dat jeugdatleten en jeugdteams uit Rusland en Belarus weer zonder beperkingen onder eigen vlag en volkslied mogen deelnemen aan internationale wedstrijden. De aanbeveling is een volgende stap in de herintegratie van beide landen, die sinds de inval van Rusland in Oekraïne worden geweerd in de internationale sportwereld.

10 uur geleden
Wennemars komt alleen voor start ijs op bij wereldbeker in Hamar

HAMAR (ANP) - Schaatser Joep Wennemars gaat vrijdag bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar van start op de 500 meter, maar zal die race niet uitrijden. De 23-jarige schaatser heeft last van een liesblessure, maar start omdat hij met de punten die hij verdient in de top 21 van het wereldbekerklassement blijft. Dat is voor de Nederlandse schaatsbond KNSB belangrijk om met het maximale aantal van negen schaatsers te mogen deelnemen aan de Olympische Spelen van Milaan in februari.

12 uur geleden
Wielrenner Kooij gaat bij nieuwe ploeg voor groene trui in Tour

PARIJS (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat bij zijn ploeg Decathlon CMA CGM rijden voor de groene trui tijdens de Tour de France. Dat meldt de Franse wielerformatie.

14 uur geleden
Tweevoudig olympisch skikampioene Gisin zwaar ten val in training

ST. MORITZ (ANP/DPA) - Tweevoudig olympisch kampioene alpineskiën Michelle Gisin heeft tijdens een training in het Zwitserse St. Moritz een ernstige val gemaakt.

16 uur geleden
Nederlandse curlers lopen deelname aan Olympische Spelen mis

KELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.

1 dag geleden
Nederland met maximaal aantal shorttrackers naar de Spelen

LAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.

1 dag geleden
Oranje-handbalsters naar halve finale op WK na zege op Hongarije

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.

1 dag geleden