Etappezege Al-Attiyah in Dakar, Ten Brinke crasht in zicht finish
WADI AD-DAWASIR (ANP) - Nasser Al-Attiyah heeft na de proloog en de tweede etappe ook de derde rit in de Dakar Rally door Saudi-Arabië op zijn naam geschreven bij de auto's. De rallyrijder uit Qatar, ook een olympisch kleiduivenschutter, was in zijn Toyota ruim 2 minuten sneller dan de Zuid-Afrikaan Henk Lategan (Toyota) in de 403 kilometer lange woestijnproef.
Bernhard ten Brinke leek af te koersen op een plek bij de eerste vijf in de etappe, maar de Nederlander crashte 40 kilometer voor het einde van de proef. Zijn Toyota ging volgens berichten uit de rally vier keer over de kop, maar de coureur en zijn Belgische navigator Tom Colsoul zijn volgens de organisatie in orde. Wel moeten ze technische assistentie krijgen en zullen ze uren tijd verspelen.
De Fransman Stéphane Peterhansel (Mini) arriveerde op 4.05 als derde in het bivak bij Wadi Ad-Dawasir. De dertienvoudig winnaar behield wel de leiding in het algemeen klassement. Peterhansel heeft nog 5 minuten voorsprong op Al-Attiyah. De Spanjaard Carlos Sainz, vorig jaar winnaar van de beroemde woestijnrally, ging met navigeren in de fout en raakte op een half uur achterstand. Hij staat nog wel vierde in het algemeen klassement.
De dagwinst bij de trucks was voor de Wit-Rus Sjarjei Vjazovitsj. Hij was in zijn MAZ slechts 18 seconden sneller dan de Rus Dmitri Sotnikov (Kamaz), de winnaar van de eerste twee etappes. Sotnikov leidt ook riant in de stand.
Voor de Nederlander Maurik van den Heuvel is de rally ten einde. De Brabander reed zijn Scania total loss na het derde meetpunt. De chauffeur en zijn bijrijders Wilko van Oort en Martijn van Rooij bleven ongedeerd. "We waren net lekker in de race en we zagen Martin van den Brink in de verte rijden. Dus wij gingen daar natuurlijk achteraan. We pakten daarop een duin iets teveel naar rechts en kwamen op een punt terecht. Vervolgens werden we zo'n 20 meter gelanceerd", meldde Van den Heuvel aan RTL GP.
Meer uit Sport
NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
2 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
6 uur geledenCATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
11 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
1 dag geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
1 dag geleden