Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Etappezege Al-Attiyah in Dakar, Ten Brinke crasht in zicht finish

Etappezege Al-Attiyah in Dakar, Ten Brinke crasht in zicht finish

WADI AD-DAWASIR (ANP) - Nasser Al-Attiyah heeft na de proloog en de tweede etappe ook de derde rit in de Dakar Rally door Saudi-Arabië op zijn naam geschreven bij de auto's. De rallyrijder uit Qatar, ook een olympisch kleiduivenschutter, was in zijn Toyota ruim 2 minuten sneller dan de Zuid-Afrikaan Henk Lategan (Toyota) in de 403 kilometer lange woestijnproef.

Bernhard ten Brinke leek af te koersen op een plek bij de eerste vijf in de etappe, maar de Nederlander crashte 40 kilometer voor het einde van de proef. Zijn Toyota ging volgens berichten uit de rally vier keer over de kop, maar de coureur en zijn Belgische navigator Tom Colsoul zijn volgens de organisatie in orde. Wel moeten ze technische assistentie krijgen en zullen ze uren tijd verspelen.

De Fransman Stéphane Peterhansel (Mini) arriveerde op 4.05 als derde in het bivak bij Wadi Ad-Dawasir. De dertienvoudig winnaar behield wel de leiding in het algemeen klassement. Peterhansel heeft nog 5 minuten voorsprong op Al-Attiyah. De Spanjaard Carlos Sainz, vorig jaar winnaar van de beroemde woestijnrally, ging met navigeren in de fout en raakte op een half uur achterstand. Hij staat nog wel vierde in het algemeen klassement.

De dagwinst bij de trucks was voor de Wit-Rus Sjarjei Vjazovitsj. Hij was in zijn MAZ slechts 18 seconden sneller dan de Rus Dmitri Sotnikov (Kamaz), de winnaar van de eerste twee etappes. Sotnikov leidt ook riant in de stand.

Voor de Nederlander Maurik van den Heuvel is de rally ten einde. De Brabander reed zijn Scania total loss na het derde meetpunt. De chauffeur en zijn bijrijders Wilko van Oort en Martijn van Rooij bleven ongedeerd. "We waren net lekker in de race en we zagen Martin van den Brink in de verte rijden. Dus wij gingen daar natuurlijk achteraan. We pakten daarop een duin iets teveel naar rechts en kwamen op een punt terecht. Vervolgens werden we zo'n 20 meter gelanceerd", meldde Van den Heuvel aan RTL GP.

Meer uit Sport

Dakar Rally 2027 wordt zwaarste editie in Saudi-Arabië

PARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.

9 uur geleden
Berlijn stemt unaniem in met nieuwe olympische kandidatuur

BERLIJN (ANP) - Het bestuur van Berlijn heeft unaniem ingestemd met plannen om de Olympische Spelen terug te halen naar de Duitse hoofdstad. Het gaat om een kandidatuur voor de Zomerspelen in 2036, 2040 of 2044. Berlijn organiseerde eerder de zogeheten nazi-Spelen in 1936.

10 uur geleden
Tennisster Sabalenka deinst niet terug voor boycot grand slams

ROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.

12 uur geleden
Golfer Luiten maakt in Catalonië rentree na schouderblessure

BARCELONA (ANP) - Golfer Joost Luiten maakt deze week in het Catalunya Championship zijn rentree op de DP World Tour, oftewel de Europese Tour. Nederlands beste speler was er een tijdje uit door een oude blessure, een slijmbeursontsteking in een schouder. Hij speelde eind maart in India zijn laatste toernooi.

13 uur geleden
Directeur topsportcentrum Papendal vertrekt na 13 jaar

ARNHEM (ANP) - Jochem Schellens vertrekt na dertien jaar als directeur van topsportcentrum Papendal. Schellens blijft tot 1 december in dienst om alles te kunnen overdragen aan een opvolger.

13 uur geleden
Marathon Londen breekt record met 1,33 miljoen inschrijvingen

LONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.

14 uur geleden
Wielrenner Van Dijke met Red Bull voor het eerst in Giro d'Italia

BERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.

14 uur geleden