Etappewinst en eindzege voor Vollering in Ronde van Zwitserland
CHAMPAGNE (ANP) - Wielrenster Demi Vollering heeft ook de slotetappe van de Ronde van Zwitserland op haar naam geschreven. De 27-jarige wielrenster van SD Worx - Protime, die al twee etappes in Zwitserland had gewonnen, verzekerde zich ook van de eindzege in de rittenkoers.
Vollering was na een heuvelrit over ruim 127 kilometer met start en finish in Champagne de snelste van een groepje van vier rensters. De Italiaanse Elisa Longo Borghini werd tweede, voor de Australische Neve Bradbury en Katarzyna Niewiadoma uit Polen.
Vollering eindigde in het klassement met een voorsprong van 1.28 minuut op Bradbury. Longo Borghini deed 2 seconden langer over de vier etappes en Niewiadoma legde beslag op de vierde plaats.
Tour de France
"Het was leuk om vandaag weer eens te sprinten, dat was al even geleden", zei Vollering in het flashinterview na afloop. "Het was een mooi gevecht met die meiden. Ik kon een beetje gokken vandaag en dat is een gemakkelijke positie om in te zitten. Het team heeft er hard voor gevochten, dus het is fijn om het af te maken. Ook omdat het een beetje een thuisrace is voor mij", aldus de in Zwitserland woonachtige renster.
Vollering keek alvast met een schuin oog naar de Tour de France, die op 12 augustus in Rotterdam start. "Deze zege geeft een goed gevoel voor de Tour, waar we ook veel moeten klimmen", wist de winnares van 2023. "De Tour is een hoofddoel en ook de Olympische Spelen zijn speciaal. Daarna zou het fijn zijn om het seizoen te bekronen op het WK."
Meer uit Sport
N i e u w bericht, meer informatie over training na 4e alinea
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Johan Talsma heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker de tweede 500 meter op zijn naam geschreven. De 21-jarige schaatser van Reggeborgh was met een tijd van 34,74 op de tweede 500 meter de beste.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker de 1500 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige wereldkampioene op de 1500 meter van Team X2O Badkamers was met 1.53,75 sneller dan Marijke Groenewoud (1.54,88) en Gioya Lancee (1.55,08).
8 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Charles Leclerc heeft de snelste ronde gereden tijdens de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Mexico-Stad. De Monegask was op het hooggelegen Autódromo Hermanos Rodríguez in zijn Ferrari ruim sneller dan Kimi Antonelli. De kampioenschapsleider in de Formule 1 noteerde in zijn Mercedes de tweede tijd, maar gaf wel 0,659 seconde toe op Leclerc.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker (WCKT) in Heerenveen de eerste 500 meter gewonnen. De 22-jarige wereldkampioen op de 500 meter was de snelste in 34,20. Achter De Boo reden Stefan Westenbroek (34,75) en Sebas Diniz (34,85) naar de tweede en derde tijd.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jasper Krommenhoek heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker in Heerenveen de 5000 meter gewonnen. De 22-jarige schaatser van Reggeborgh bleef met een persoonlijk record van 6.10,83 teamgenoot Marcel Bosker en Wisse Slendebroek van Team Royal A-ware voor.
10 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Kampioenschapsleider Kimi Antonelli is fit genoeg om de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Mexico-Stad te rijden. Het Formule 1-team van Mercedes plaatste een video op X waarop te zien is dat de jonge Italiaan is gearriveerd op het Autódromo Hermanos Rodríguez. Antonelli sloeg donderdag nog de mediadag over omdat hij last had van een virusinfectie.
11 uur geleden