Etappewinst en eindzege voor Vollering in Ronde van Zwitserland
CHAMPAGNE (ANP) - Wielrenster Demi Vollering heeft ook de slotetappe van de Ronde van Zwitserland op haar naam geschreven. De 27-jarige wielrenster van SD Worx - Protime, die al twee etappes in Zwitserland had gewonnen, verzekerde zich ook van de eindzege in de rittenkoers.
Vollering was na een heuvelrit over ruim 127 kilometer met start en finish in Champagne de snelste van een groepje van vier rensters. De Italiaanse Elisa Longo Borghini werd tweede, voor de Australische Neve Bradbury en Katarzyna Niewiadoma uit Polen.
Vollering eindigde in het klassement met een voorsprong van 1.28 minuut op Bradbury. Longo Borghini deed 2 seconden langer over de vier etappes en Niewiadoma legde beslag op de vierde plaats.
Tour de France
"Het was leuk om vandaag weer eens te sprinten, dat was al even geleden", zei Vollering in het flashinterview na afloop. "Het was een mooi gevecht met die meiden. Ik kon een beetje gokken vandaag en dat is een gemakkelijke positie om in te zitten. Het team heeft er hard voor gevochten, dus het is fijn om het af te maken. Ook omdat het een beetje een thuisrace is voor mij", aldus de in Zwitserland woonachtige renster.
Vollering keek alvast met een schuin oog naar de Tour de France, die op 12 augustus in Rotterdam start. "Deze zege geeft een goed gevoel voor de Tour, waar we ook veel moeten klimmen", wist de winnares van 2023. "De Tour is een hoofddoel en ook de Olympische Spelen zijn speciaal. Daarna zou het fijn zijn om het seizoen te bekronen op het WK."
Meer uit Sport
PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
2 uur geledenMONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.
2 uur geledenROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.
4 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich teruggetrokken van het WTA-toernooi van Stuttgart vanwege een blessure. Dat heeft de Belarussische nummer 1 van de wereld donderdag via Instagram bekendgemaakt. Ze schrijft dat ze de blessure opliep na het masterstoernooi van Miami, dat ze eind maart winnend afsloot.
4 uur geledenMILTON KEYNES (ANP) - De Formule 1-renstal Red Bull heeft bevestigd dat race-engineer Gianpiero Lambiase het team in 2028 aan het einde van zijn contract verlaat. De 45-jarige Italiaans-Britse toeverlaat van viervoudig wereldkampioen Max Verstappen stapt na volgend seizoen over naar concurrent McLaren waar hij hoofd racing wordt, zo maakte dat team enkele minuten later bekend.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Kerstin Casparij hoopt dat in de zomer van 2027 bij het grote publiek duidelijk wordt wat de nieuwe identiteit van Oranje is. "Voor de lichting die het EK in 2017 won was dat succes hun identiteit. De meesten van die generatie zijn er niet meer bij. Nu zijn we met een nieuwe groep iets aan het bouwen. En zijn we op zoek naar de dingen waarmee wij ons willen identificeren", zegt de 25-jarige rechtsback van het Nederlands elftal in aanloop naar twee WK-kwalificatieduels met Frankrijk. Nederland speelt op dinsdag 14 april thuis in Breda en gaat op zaterdag 18 april in Auxerre.
5 uur geleden