Estland waarschuwt voor lang conflict tussen Rusland en Westen
TALLINN (ANP/AFP) - Het hoofd van de Estse inlichtingendiensten waarschuwde dinsdag dat de oorlog in Oekraïne kan uitdraaien op een langslepend conflict tussen Rusland en het Westen. "Rusland heeft een pad gekozen voor een langetermijnconfrontatie met het volledige Westen", zei Kaupo Rosin bij de presentatie van het jaarrapport van de inlichtingendienst.
"De NAVO zou in het komende decennium te maken kunnen krijgen met een massaleger in Sovjetstijl", aldus Rosin.
In het rapport staat dat Rusland "zijn militaire en politieke superioriteit wil laten zien aan het Westen". Als de oorlog in Oekraïne blijft voortduren zal het Kremlin steeds meer de noodzaak zien om aan te tonen dat het niet louter draait om een conflict tussen twee landen, maar om "een botsing van twee systemen: Rusland en het Westen".
Militaire "hervorming"
Een directe aanval op Estland voorziet de inlichtingendienst niet in de "volgende jaren", omdat Rusland bezig is met een militaire "hervorming".
Dinsdag werd bekend dat de Estse premier Kaja Kallas op een Russische lijst staat met gezochte personen. Estland en de Baltische buren Letland en Litouwen zijn vocale supporters van Oekraïne in de oorlog. De landen hebben geregeld gezegd rekening te houden met een Russische aanval.
Meer uit Buitenland
MANAMA (ANP/AFP) - De Verenigde Staten en Iran komen eind deze maand voor de tweede keer samen voor technisch overleg met als doel de Iranoorlog definitief te beëindigen. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft gezegd dat dit op 29 of 30 juni is, waarschijnlijk weer in Zwitserland.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk is woensdag volgens voorlopige cijfers opnieuw de warmste dag sinds het begin van de metingen in 1947 geregistreerd. Het record van een dag eerder is daarmee verbroken.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk geldt donderdag code rood wegens extreme hitte in nog meer gebieden. De hoogste waarschuwing geldt dan voor 72 departementen, 14 meer dan woensdag. Daar woont meer dan driekwart van de Franse bevolking, aldus persbureau AFP.
5 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - President Petr Pavel mag van het Tsjechische Constitutioneel Hof mee naar de NAVO-top in Turkije. De regering wilde hem niet opnemen in de Tsjechische delegatie, maar is nu door het hof teruggefloten.
6 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Het wereldwijde risico op ebola blijft laag, zegt de directeur van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus, nadat woensdag een ebolageval in Frankrijk werd bevestigd.
6 uur geledenNABATIEH (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt een luchtaanval te hebben uitgevoerd in het zuiden van Libanon. Die zou zijn gericht op twee Hezbollah-leden die "een bedreiging vormden" voor Israëlische troepen in de buurt.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - Een toezichthouder van het Internationaal Strafhof in Den Haag (ICC) vindt dat hoofdaanklager Karim Khan weggestuurd moet worden. In een advies staat dat is vastgesteld dat de Brit zich schuldig heeft gemaakt aan seksueel grensoverschrijdend gedrag, meldt persbureau Reuters.
8 uur geleden