Estland brengt speciale 2 euromunt voor Oekraïne uit
TALLINN (ANP/DPA) - Estland heeft dinsdag een speciale 2 euromunt voor Oekraïne uitgebracht. Op de munt staat een afbeelding van een meisje met een vogel in haar handen en de woorden "Slava Ukraini", wat "Glorie aan Oekraïne" betekent. De centrale bank van Estland geef 2 miljoen van die speciale munten uit.
De munt werd ontworpen door de naar Estland gevluchte Oekraïense kunststudent Daria Titova. De munten worden verkocht via banken en winkels met een speciale herdenkingskaart. De Bank of Estonia zal de opbrengst schenken aan de centrale bank van Oekraïne om het land zo financieel te steunen in de oorlog met Rusland.
"Deze munt herinnert mensen eraan dat vrijheid het hoogste goed is en dat daarvoor een hoge prijs moet worden betaald", aldus de Estse centralebankpresident Madis Müller. "Oekraïne vecht momenteel een oorlog die ten koste gaat van de levens van zijn eigen mensen voor de gedeelde waarden van de Europese culturele ruimte en het is aan ons om het land daarin te blijven steunen."
Meer uit Financieel
JERSEY CITY (ANP/BLOOMBERG) - Topman Kevin Ali is per direct vertrokken bij de van oorsprong Nederlandse farmaceut Organon. Een financiële controlecommissie kwam achter ongeoorloofde verkooppraktijken van Ali van het anticonceptiemiddel Nexplanon gedurende de afgelopen vier jaar. Zo zou hij hebben geprobeerd omzetverwachtingen te halen.
7 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winst begonnen, voortbouwend op de recordstanden van vrijdag. Beleggers op Wall Street maken zich op voor een drukke week met veel kwartaalcijfers van grote bedrijven en een rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank.
1 uur geledenTIEL (ANP) - De Nederlandse restaurants van Vapiano zijn sinds zondag definitief dicht. Dat heeft de pizza- en pastaketen bekendgemaakt. De bedrijven die de Vapiano-restaurants in Nederland uitbaten, werden in september al door de rechtbank failliet verklaard.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - De Duitse landbouwminister Alois Rainer is tegen een mogelijk EU-verbod op het labelen van plantaardige voedingsmiddelen met termen voor vleesproducten zoals "vegaschnitzel" of "tofuworst". Volgens Rainer zou een verbod leiden tot "ongelooflijk hoge kosten voor de economie" en meer bureaucratie, zei hij maandag voor een bijeenkomst in Luxemburg.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - De Chinese investeerders HSG en CPE strijden om een meerderheidsbelang in de Chinese tak van hamburgerketen Burger King. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
2 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent heeft bij zijn bezoek aan Japan felicitaties uitgesproken voor de nieuwe recordstand van de Nikkei-index op de aandelenbeurs in Tokio. De Nikkei sloot maandag voor het eerst boven de 50.000 punten. Bessent had in Tokio een ontmoeting met zijn Japanse collega Satsuki Katayama.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Duitse ondernemers kijken positiever vooruit naar de ontwikkelingen in de grootste economie van Europa. Volgens het vooraanstaande economische onderzoeksinstituut Ifo is de graadmeter die kijkt naar de toekomstverwachtingen in het Duitse bedrijfsleven deze maand gestegen naar het hoogste niveau sinds 2022.
4 uur geleden