Estée Lauder trekt vooruitzichten in om zwakke vraag China
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cosmeticaconcern Estée Lauder trekt zijn verwachtingen voor dit jaar in, verwijzend naar de komst van een nieuwe topman en een zwakke vraag in China. Ook verlaagt het bedrijf achter merken als Bobbi Brown, Clinique, MAC en Too Faced de winstuitkering aan aandeelhouders.
De omzet van Estée Lauder daalde het afgelopen kwartaal met 4 procent. Dat kwam met name door het verslechterde consumentenvertrouwen in China. Ook kampt het bedrijf met tegenvallende verkopen in duty-free-winkels. Estée Lauder heeft ook merken als The Ordinary, La Mer en geurmerken Jo Malone en Le Labo in zijn portefeuille.
Stéphane de La Faverie treedt in januari aan als nieuwe topman van Estée Lauder. Hij neemt de leiding over van Fabrizio Freda, die eerder dit jaar zijn pensioen aankondigde.
Ook rivaal L'Oréal blijft last hebben van een zwakke vraag uit China. Het Franse concern is wel iets minder afhankelijk van de Chinese markt.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag op de eerste dag van het nieuwe beursjaar gemengd gesloten. Chipaandelen hebben hun opmars van 2025, dankzij het aanhoudende optimisme over AI, voortgezet.
9 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van aluminium is vrijdag voor het eerst sinds 2022 gestegen tot meer dan 3000 dollar per ton, omgerekend ongeveer 2551 euro. Daarmee zet het metaal, dat veel wordt gebruikt in bijvoorbeeld de auto-industrie en de bouw, zijn opmars van vorig jaar voort.
10 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Franse ministers hebben een melding gemaakt bij justitie over Grok. Dat is de chatbot van Elon Musks start-up xAI. De chatbot heeft "seksuele en seksistische" inhoud gegenereerd die "overduidelijk illegaal" was, melden de ministers vrijdag in een verklaring.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam heeft de eerste handelsdag van 2026 met een flinke plus afgesloten. Besi, ASML en ASMI voerden de lijst aan. De chipbedrijven profiteerden op het Damrak van een techrally in Azië.
13 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol worden zaterdag naar verwachting nog eens honderden vluchten geannuleerd door het winterse weer. Ook verwacht de luchthaven honderden vertragingen door onder meer sneeuwbuien, het ijsvrij maken van vliegtuigen en de ongunstige windrichting.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Veel gepensioneerden krijgen dit jaar een flink hoger pensioen. Van zo'n 1,4 miljoen mensen die zijn gestopt met werken en al over zijn naar het nieuwe stelsel, gaat de uitkering gemiddeld met 13 procent omhoog. Pensioenconsultant Corine Reedijk van adviesbureau Aon, dat de cijfers deelde, kan zich zo'n hoge gemiddelde stijging op jaarbasis niet herinneren.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen van schade rond de jaarwisseling loopt langzaam op. Bij verzekeraar NN was het aantal tot en met vrijdagochtend verdubbeld ten opzichte van een dag eerder. Het gaat nu om vijftig tot zestig meldingen door particulieren, meldt een woordvoerder van het concern, dat ook de merken ING Verzekeringen, OHRA, ASN Verzekeringen en ABN AMRO Verzekeringen voert.
15 uur geleden