Estée Lauder trekt vooruitzichten in om zwakke vraag China
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cosmeticaconcern Estée Lauder trekt zijn verwachtingen voor dit jaar in, verwijzend naar de komst van een nieuwe topman en een zwakke vraag in China. Ook verlaagt het bedrijf achter merken als Bobbi Brown, Clinique, MAC en Too Faced de winstuitkering aan aandeelhouders.
De omzet van Estée Lauder daalde het afgelopen kwartaal met 4 procent. Dat kwam met name door het verslechterde consumentenvertrouwen in China. Ook kampt het bedrijf met tegenvallende verkopen in duty-free-winkels. Estée Lauder heeft ook merken als The Ordinary, La Mer en geurmerken Jo Malone en Le Labo in zijn portefeuille.
Stéphane de La Faverie treedt in januari aan als nieuwe topman van Estée Lauder. Hij neemt de leiding over van Fabrizio Freda, die eerder dit jaar zijn pensioen aankondigde.
Ook rivaal L'Oréal blijft last hebben van een zwakke vraag uit China. Het Franse concern is wel iets minder afhankelijk van de Chinese markt.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De helft van de ondernemers in Nederland die met het buitenland handelen, heeft last van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Ondernemers ervaren zijn handelsbeleid als hun grootste geopolitieke uitdaging. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in zijn jaarlijkse onderzoek over internationale handel.
36 minuten geledenCINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangegeven dat hij olie wil vrijgeven uit de strategische reserve die de Verenigde Staten aanhouden. Hij zei te verwachten dat dit de brandstofprijzen omlaag brengt.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen gesloten. De Iran-oorlog en de gevolgen voor de wereldwijde energiemarkten maakten beleggers nerveus. Het Internationaal Energieagentschap kondigde een vrijgave van een recordhoeveelheid aan olie uit noodreserves aan om de prijzen te drukken, maar dat leidde nog niet tot lagere prijzen voor de grondstof.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De overlast door een staking op Brussels Airport is donderdag groter dan voorspeld. Vorige week werd bekend dat alle vertrekkende passagiersvluchten worden geschrapt. Daar komt meer dan de helft van alle aankomende vluchten bovenop, laat de luchthaven weten aan persbureau Belga.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zegt donderdag en vrijdag meer dan de helft van alle geplande vluchten door te laten gaan, ondanks de tweedaagse staking van piloten. Andere maatschappijen van het moederbedrijf van Lufthansa en partnermaatschappijen nemen een deel van de vluchten op zich.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een aantal bedrijven sluit kantoren in Dubai of evacueert personeel, meldt persbureau AFP op basis van ingewijden. Onder andere de Amerikaanse bank Citi en consultancykantoren Deloitte en PwC ondernemen actie.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - International SOS, een organisatie die bedrijven helpt personeel in veiligheid te brengen, heeft sinds het uitbreken van de Iranoorlog meer dan duizend mensen geëvacueerd uit het Midden-Oosten. Dat gebeurde zowel over land als door de lucht. De organisatie verwacht dat meer evacuaties volgen.
6 uur geleden