Estée Lauder schrapt nog eens duizenden banen
NEW YORK (ANP/RTR) - Cosmeticaconcern Estée Lauder gaat 5800 tot 7000 banen schrappen, schat het bedrijf bij het bekendmaken van zijn kwartaalresultaten. Het is volgens het bedrijf, met merken als Bobbi Brown, Clinique, MAC en Too Faced, onderdeel van een "aanzienlijke" uitbreiding van de eerder aangekondigde reorganisatie. Het is niet bekend of ook in Nederland banen verdwijnen.
Vorig jaar februari meldde Estée Lauder 3000 banen te schrappen. Met die kostenbesparing wil het bedrijf onder meer teruglopende verkopen in Azië bij onder meer taxfreeshops op luchthavens compenseren. Estée Lauder heeft de reorganisatieplannen uitgebreid na de verkoopdaling van afgelopen kwartaal en vanwege de inflatie en investeringen om het bedrijf weer te laten groeien. Het is de bedoeling dat het bedrijf met de plannen weer stijgende verkoopcijfers en een dubbelcijferige winstmarge behaalt. Estée Lauder wil daarnaast "externe volatiliteit, zoals mogelijke wereldwijde tariefsverhogingen" kunnen blijven beheersen.
Estée Lauder wil de reorganisatie in zijn gebroken boekjaar 2027 grotendeels hebben afgerond. Naar verwachting bespaart het bedrijf met het plan jaarlijks 800 miljoen tot 1 miljard dollar voor de aftrek van belastingen. Het bedrijf had afgelopen juni wereldwijd ongeveer 62.000 werknemers. Naast het schrappen van banen wil Estée Lauder ook processen binnen het bedrijf versimpelen en versnellen en bepaalde diensten uitbesteden.
Laatste kwartaal
De verkopen van Estée Lauder zijn in het laatste kwartaal van vorig jaar met 6 procent gedaald vergeleken met de laatste drie maanden van 2023. In totaal kwamen de verkopen van het bedrijf uit op iets meer dan 4 miljard dollar (ongeveer 3,9 miljard euro). Dat is wel meer dan analisten volgens persbureau Reuters hadden voorspeld. Onderaan de streep boekte Estée Lauder 580 miljoen dollar verlies. Een jaar eerder maakte het bedrijf nog 574 miljoen dollar winst.
Estée Lauder verwacht dat de moeilijke omstandigheden op de Aziatische markt dit kwartaal aanhouden. Daarbij verwijst het bedrijf ook naar een zwak consumentenvertrouwen in China en Zuid-Korea en toenemende geopolitieke spanningen wereldwijd.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag overwegend lager gesloten, waarbij vooral de technologieaandelen onder druk stonden. De sfeer werd vooral bepaald door zorgen onder beleggers over de oplopende spanningen in het Midden-Oosten.
4 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Saudi-Arabië is van plan om 6 miljard euro te investeren in drie pretparken vlak bij Parijs. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron in een bericht op X. De Saudische entertainment- en investeringsgroep Qiddiya zal het project financieren.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Iran kampt met groeiende brandstoftekorten nu de Verenigde Staten het voor Teheran steeds moeilijker maken om brandstof uit het buitenland te halen. Volgens de staatskrant Hamshahri staan er in Teheran lange rijen bij tankstations uit angst voor prijsverhogingen. Veel automobilisten gaan al tanken, voordat de tank halfleeg is.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met een kleine winst gesloten. Beleggers namen winst op technologieaandelen in afwachting van belangrijke kwartaalcijfers van het Amerikaanse chipconcern Nvidia later deze week. Daarnaast zijn aandelenhandelaren in afwachting van een toespraak van Kevin Warsh, voorzitter van de Amerikaanse centrale bank op vrijdag.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De beveiligers op Schiphol houden dinsdag en woensdag hun eerste werkonderbrekingen uit onvrede over de hoge werkdruk, melden vakbonden FNV en CNV. Dinsdag gaat het om drie acties van een kwartier, om 10.00 uur, 14.00 uur en 19.00 uur. Woensdag zijn het er vijf van een kwartier: om 10.00 uur, 12.00 uur, 14.00 uur, 16.00 uur en 19.00 uur.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De webshop van de Bijenkorf is weer volledig beschikbaar na problemen door het datalek bij de logistieke partner CEVA Logistics eerder deze maand. Daardoor waren tijdelijk veel artikelen niet te bestellen. Daarvoor was de levertijd al flink opgelopen. Die staat inmiddels weer op twee tot vijf dagen, wat nog wel langer is dan de enkele dag van voor de problemen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse importheffingen op alle auto's, vrachtwagens, auto-onderdelen en staal uit Canada worden per 1 januari verhoogd naar 50 procent. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump bekendgemaakt op zijn berichtendienst Truth Social. Volgens cijfers van de Canadese overheid heffen de VS momenteel 25 procent importheffing op geïmporteerde auto's, vrachtwagens en onderdelen.
5 uur geleden