Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Estée Lauder schrapt nog eens duizenden banen

Estée Lauder schrapt nog eens duizenden banen

NEW YORK (ANP/RTR) - Cosmeticaconcern Estée Lauder gaat 5800 tot 7000 banen schrappen, schat het bedrijf bij het bekendmaken van zijn kwartaalresultaten. Het is volgens het bedrijf, met merken als Bobbi Brown, Clinique, MAC en Too Faced, onderdeel van een "aanzienlijke" uitbreiding van de eerder aangekondigde reorganisatie. Het is niet bekend of ook in Nederland banen verdwijnen.

Vorig jaar februari meldde Estée Lauder 3000 banen te schrappen. Met die kostenbesparing wil het bedrijf onder meer teruglopende verkopen in Azië bij onder meer taxfreeshops op luchthavens compenseren. Estée Lauder heeft de reorganisatieplannen uitgebreid na de verkoopdaling van afgelopen kwartaal en vanwege de inflatie en investeringen om het bedrijf weer te laten groeien. Het is de bedoeling dat het bedrijf met de plannen weer stijgende verkoopcijfers en een dubbelcijferige winstmarge behaalt. Estée Lauder wil daarnaast "externe volatiliteit, zoals mogelijke wereldwijde tariefsverhogingen" kunnen blijven beheersen.

Estée Lauder wil de reorganisatie in zijn gebroken boekjaar 2027 grotendeels hebben afgerond. Naar verwachting bespaart het bedrijf met het plan jaarlijks 800 miljoen tot 1 miljard dollar voor de aftrek van belastingen. Het bedrijf had afgelopen juni wereldwijd ongeveer 62.000 werknemers. Naast het schrappen van banen wil Estée Lauder ook processen binnen het bedrijf versimpelen en versnellen en bepaalde diensten uitbesteden.

Laatste kwartaal

De verkopen van Estée Lauder zijn in het laatste kwartaal van vorig jaar met 6 procent gedaald vergeleken met de laatste drie maanden van 2023. In totaal kwamen de verkopen van het bedrijf uit op iets meer dan 4 miljard dollar (ongeveer 3,9 miljard euro). Dat is wel meer dan analisten volgens persbureau Reuters hadden voorspeld. Onderaan de streep boekte Estée Lauder 580 miljoen dollar verlies. Een jaar eerder maakte het bedrijf nog 574 miljoen dollar winst.

Estée Lauder verwacht dat de moeilijke omstandigheden op de Aziatische markt dit kwartaal aanhouden. Daarbij verwijst het bedrijf ook naar een zwak consumentenvertrouwen in China en Zuid-Korea en toenemende geopolitieke spanningen wereldwijd.

Meer uit Financieel

Lingeriemerk Victoria's Secret flink hoger op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Victoria's Secret hoorde dinsdag bij de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het lingeriemerk heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Topvrouw Hillary Super lijkt daarmee vaart te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk.

3 uur geleden
Vluchten van en naar Portugal geannuleerd door staking

DEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen KLM en Transavia hebben op woensdag verschillende vluchten naar Portugese bestemmingen geannuleerd in verband met een staking in het land. Zowel op Schiphol als op de luchthavens in Eindhoven en Rotterdam zijn vluchten geschrapt.

3 uur geleden
Amerikaanse overheid wil AI-modellen vooraf testen op veiligheid

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De regering-Trump gaat AI-ontwikkelaars vragen om hun meest geavanceerde modellen vrijwillig aan te bieden voor cyberveiligheidstests door de Amerikaanse overheid, nog voordat ze aan het publiek worden vrijgegeven. Dat volgt uit een presidentieel decreet dat dinsdag werd ondertekend.

5 uur geleden
Staking Belgische luchtverkeersleiders beëindigd na akkoord

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De staking van de luchtverkeersleider Skeyes op Belgische luchthavens wordt beëindigd. Een woordvoerster van Skeyes meldt aan het Belgische persbureau Belga dat directie en vakbonden een akkoord hebben gesloten.

6 uur geleden
UniCredit vergroot belang in Commerzbank tot ruim 34 procent

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - UniCredit heeft zijn belang in de Duitse Commerzbank vergroot tot 34,35 procent. Dat meldt de Italiaanse grootbank dinsdag. Het vergroten van het belang boven de 30 procent is een belangrijke stap voor de Italiaanse bank.

6 uur geleden
Stevige winst voor AEX-index, Prosus grootste stijger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met een stevige winst gesloten. Onder de hoofdfondsen was Prosus de grootste winnaar. Ook de chipbedrijven ASML (plus 4,9 procent), Besi (plus 2,9 procent) en ASMI (plus 2,4 procent) eindigden hoger.

7 uur geleden
Ook Britse krijgsmacht gaat 'militair Starlink-netwerk' gebruiken

LONDEN (ANP/RTR) - De militaire variant van Elon Musks satellietcommunicatienetwerk Starlink heeft er een flinke klant bij. Na de Amerikaanse heeft ook de Britse krijgsmacht het Starshield-netwerk in gebruik genomen, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.

7 uur geleden