Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Estée Lauder schrapt nog eens duizenden banen

Estée Lauder schrapt nog eens duizenden banen

NEW YORK (ANP/RTR) - Cosmeticaconcern Estée Lauder gaat 5800 tot 7000 banen schrappen, schat het bedrijf bij het bekendmaken van zijn kwartaalresultaten. Het is volgens het bedrijf, met merken als Bobbi Brown, Clinique, MAC en Too Faced, onderdeel van een "aanzienlijke" uitbreiding van de eerder aangekondigde reorganisatie. Het is niet bekend of ook in Nederland banen verdwijnen.

Vorig jaar februari meldde Estée Lauder 3000 banen te schrappen. Met die kostenbesparing wil het bedrijf onder meer teruglopende verkopen in Azië bij onder meer taxfreeshops op luchthavens compenseren. Estée Lauder heeft de reorganisatieplannen uitgebreid na de verkoopdaling van afgelopen kwartaal en vanwege de inflatie en investeringen om het bedrijf weer te laten groeien. Het is de bedoeling dat het bedrijf met de plannen weer stijgende verkoopcijfers en een dubbelcijferige winstmarge behaalt. Estée Lauder wil daarnaast "externe volatiliteit, zoals mogelijke wereldwijde tariefsverhogingen" kunnen blijven beheersen.

Estée Lauder wil de reorganisatie in zijn gebroken boekjaar 2027 grotendeels hebben afgerond. Naar verwachting bespaart het bedrijf met het plan jaarlijks 800 miljoen tot 1 miljard dollar voor de aftrek van belastingen. Het bedrijf had afgelopen juni wereldwijd ongeveer 62.000 werknemers. Naast het schrappen van banen wil Estée Lauder ook processen binnen het bedrijf versimpelen en versnellen en bepaalde diensten uitbesteden.

Laatste kwartaal

De verkopen van Estée Lauder zijn in het laatste kwartaal van vorig jaar met 6 procent gedaald vergeleken met de laatste drie maanden van 2023. In totaal kwamen de verkopen van het bedrijf uit op iets meer dan 4 miljard dollar (ongeveer 3,9 miljard euro). Dat is wel meer dan analisten volgens persbureau Reuters hadden voorspeld. Onderaan de streep boekte Estée Lauder 580 miljoen dollar verlies. Een jaar eerder maakte het bedrijf nog 574 miljoen dollar winst.

Estée Lauder verwacht dat de moeilijke omstandigheden op de Aziatische markt dit kwartaal aanhouden. Daarbij verwijst het bedrijf ook naar een zwak consumentenvertrouwen in China en Zuid-Korea en toenemende geopolitieke spanningen wereldwijd.

Meer uit Financieel

Democraten willen heffingen Trump met wetsvoorstel blokkeren

WASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.

2 uur geleden
Nederlandse technologische industrie verontrust over heffingen

ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.

8 uur geleden
EU-buitenlandchef: Rusland en China profiteren van heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.

8 uur geleden
EU-ambassadeurs zondag bijeen voor overleg over heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.

9 uur geleden
Werkgeversorganisatie eens met EU-reactie op Trump over Groenland

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisatie VNO-NCW kan zich vinden in de EU-reactie op de extra importtarieven die Donald Trump wil opleggen aan Nederland en andere EU-landen die Denemarken en Groenland steunen in hun verzet tegen inlijving door de Verenigde Staten. "We staan achter de boodschap van de Europese Commissie en de Europese Raad", laat een woordvoerster van de werkgeversclub weten.

9 uur geleden
Democraten én Republikeinen kritisch op Groenland-heffingen Trump

WASHINGTON (ANP) - De aangekondigde heffingen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Europese landen vanwege hun steun aan Groenland, hebben in de Verenigde Staten zelf tot kritische reacties geleid. Niet alleen Democraten, maar ook enkele Republikeinse Congresleden spreken zich openlijk uit tegen Trumps plannen.

9 uur geleden
Handelsakkoord VS en EU op losse schroeven om kwestie-Groenland

BRUSSEL (ANP) - Het handelsakkoord dat de Verenigde Staten en de Europese Unie afgelopen zomer sloten om hun dreigende handelsoorlog af te wenden, wordt voorlopig niet goedgekeurd. Het Europees Parlement kan er niet mee instemmen zolang de VS dreigen Groenland in te lijven, zegt de leider van de grootste en cruciale EP-fractie.

9 uur geleden