Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Estafettezwemsters sluiten WK af met vijfde plek op 4x100 wissel

Estafettezwemsters sluiten WK af met vijfde plek op 4x100 wissel

DOHA (ANP) - De Nederlandse estafettezwemsters hebben op het laatste nummer van de WK in Doha niet kunnen verrassen met een medaille op de 4x100 meter wisselslag. Kira Toussaint, Tes Schouten, Maaike de Waard en Kim Busch eindigden in 4.00,24 als vijfde, na hun zevende plek vorig jaar. Een tegenvaller voor de estafetteploeg was dat wereldkampioene Marrit Steenbergen na een lang toernooi niet fit genoeg was om te starten als specialiste op de vrije slag.

Australië zwom voor de volste tribunes in Doha tot nu toe naar het goud (3.55,98). Zweden (3.56,35) bleef Canada (3.56,43) nipt voor in de strijd om het zilver.

Vorige week zondag zwommen estafettevrouwen Steenbergen, Toussaint, Busch en Janna van Kooten verrassend naar de wereldtitel op de 4x100 meter vrije slag. Het hielp daarbij dat lang niet alle landen op volle sterkte in het bad in Doha verschenen. De mannen zorgden op de 4x100 meter wisselslag op de slotdag met zilver voor meer estafettesucces.

Nederland eindigt de WK langebaan met drie keer goud en drie keer zilver. Naast de estafettezwemsters kroonden ook Steenbergen (100 vrij) en Schouten (200 school) zich tot wereldkampioen. Tweede plekken waren er naast de estafettezwemmers ook voor Caspar Corbeau (200 school) en Schouten (100 school). Op de vorige WK was de opbrengst drie medailles: zilver voor Kamminga en brons voor Schouten en Steenbergen.

Meer uit Sport

Venus Williams verliest van Spaanse Quevedo bij rentree op gravel

MADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.

1 uur geleden
Schulting blijft langebaanschaatsen bij Team Essent

DEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.

12 uur geleden
Laureus Awards voor tennisser Alcaraz en tennisster Sabalenka

MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.

23 uur geleden
Tour de France Femmes 2027 krijgt voor het eerst ploegentijdrit

LONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.

1 dag geleden
Keniaan Korir wint marathon Boston in parcoursrecord, Nageeye 21e

BOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).

1 dag geleden
Mercedes-baas Wolff wil geen vergelijking Antonelli met Senna

LONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.

1 dag geleden
Schaatsster Tas debuteert als wielrenster in Waalse Pijl

HUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.

1 dag geleden