Estafettezwemsters sluiten WK af met vijfde plek op 4x100 wissel
DOHA (ANP) - De Nederlandse estafettezwemsters hebben op het laatste nummer van de WK in Doha niet kunnen verrassen met een medaille op de 4x100 meter wisselslag. Kira Toussaint, Tes Schouten, Maaike de Waard en Kim Busch eindigden in 4.00,24 als vijfde, na hun zevende plek vorig jaar. Een tegenvaller voor de estafetteploeg was dat wereldkampioene Marrit Steenbergen na een lang toernooi niet fit genoeg was om te starten als specialiste op de vrije slag.
Australië zwom voor de volste tribunes in Doha tot nu toe naar het goud (3.55,98). Zweden (3.56,35) bleef Canada (3.56,43) nipt voor in de strijd om het zilver.
Vorige week zondag zwommen estafettevrouwen Steenbergen, Toussaint, Busch en Janna van Kooten verrassend naar de wereldtitel op de 4x100 meter vrije slag. Het hielp daarbij dat lang niet alle landen op volle sterkte in het bad in Doha verschenen. De mannen zorgden op de 4x100 meter wisselslag op de slotdag met zilver voor meer estafettesucces.
Nederland eindigt de WK langebaan met drie keer goud en drie keer zilver. Naast de estafettezwemsters kroonden ook Steenbergen (100 vrij) en Schouten (200 school) zich tot wereldkampioen. Tweede plekken waren er naast de estafettezwemmers ook voor Caspar Corbeau (200 school) en Schouten (100 school). Op de vorige WK was de opbrengst drie medailles: zilver voor Kamminga en brons voor Schouten en Steenbergen.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
1 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
4 uur geledenMENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
20 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
21 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
23 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
1 dag geleden