
Estafettezwemsters met tweede tijd naar WK-finale 4x50 meter vrij
ABU DHABI (ANP) - De Nederlandse estafetteploeg op de 4x50 meter vrije slag heeft zich bij de WK kortebaan in Abu Dhabi met de tweede tijd geplaatst voor de finale. Kim Busch, Marrit Steenbergen, Tessa Giele en Maaike de Waard realiseerden een tijd van 1.36,26. Alleen de Amerikaanse ploeg was sneller: 1.35,88.
Nederland kwam op de slotdag van de WK in de series alleen in actie op de estafette-onderdelen. Op de 4x100 meter wisselslag plaatste hetzelfde viertal zich met de zesde tijd (3.56,68) voor de strijd om de medailles. Daarmee bleven ze ruim achter de Zweedse vrouwen die uitkwamen op 3.52,67.
Bij de mannen waren Kenzo Simons, Arno Kamminga, Nyls Korstanje en Luc Kroon goed voor de vijfde tijd op de 4x100 wissel: 3.27,26. Hier was het Russische team het snelst: 3.25,01.
Drie Nederlandse zwemmers komen dinsdagmiddag nog uit in een individuele finale. Ranomi Kromowidjojo, al goed voor goud op de 50 meter vlinderslag, duikt als titelverdedigster het bad in op de 50 meter vrije slag. Arno Kamminga, die eerder zilver pakte op de 200 meter schoolslag, keer terug voor de finale op de 50 meter school. Stan Pijnenburg treedt in het 25-meterbad aan voor de finale op het koningsnummer, de 100 meter vrije slag.
Meer uit Sport
BANGKOK (ANP) - De Nederlandse volleybalsters gaan als groepswinnaar naar de achtste finales van het WK. De ploeg van bondscoach Felix Koslowski versloeg ook gastland Thailand in een sfeervolle sporthal in Bangkok: 3-2 (23-25 25-17 23-25 25-10 16-14).
1 uur geledenVOIRON (ANP) - Ben Turner heeft de vierde etappe van de Vuelta gewonnen. De Brit van Ineos-Grenadiers was na 206,7 kilometer in de Franse finishplaats Voiron de beste in de massasprint. Hij bleef de Belgen Jasper Philipsen en Edward Planckaert, beiden van Alpecin-Deceuninck, voor.
2 uur geledenLONDON (ANP/RTR) - Het nieuwe Amerikaanse Formule 1-team Cadillac heeft de Fin Valtteri Bottas en de Mexicaan Sergio Pérez aangekondigd als rijders voor komend seizoen. Cadillac maakt dan als elfde team zijn entree in de koningsklasse van de autosport.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Tennisster Venus Williams is bij haar 25e deelname aan het hoofdtoernooi van de US Open in de eerste ronde uitgeschakeld. De als elfde geplaatste Tsjechische Karolina Muchova was in drie sets te sterk voor de 45-jarige tweevoudig winnares, die na een jaar afwezigheid haar rentree vierde op het laatste grandslamtoernooi van het jaar: 6-3 2-6 6-1.
10 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Spanjaard Carlos Alcaraz is met een overtuigende overwinning begonnen aan de US Open. Met een nieuw en kortgeschoren kapsel won de nummer 2 van de plaatsingslijst in drie sets van de ongeplaatste Amerikaan Reilly Opelka: 6-4 7-5 6-4.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft in de eerste ronde van de US Open niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 29-jarige Nederlander verloor in drie sets van de als elfde geplaatste Deen Holger Rune: 3-6 6-7 (4) 6-7 (2). De partij duurde precies drie uur.
18 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Madison Keys is er niet in geslaagd de tweede ronde van de US Open te bereiken. De als zesde geplaatste Amerikaanse, die begin dit jaar de Australian Open op haar naam schreef, moest haar meerdere erkennen in de Mexicaanse Renata Zarazúa: 7-6 (10) 6-7 (3) 5-7.
22 uur geleden