Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Estafettezwemsters hielden geen seconde rekening met goud in Doha

Estafettezwemsters hielden geen seconde rekening met goud in Doha

DOHA (ANP) - De Nederlandse estafettezwemsters hadden geen seconde rekening gehouden met hun wereldtitel op de 4x100 meter vrije slag in Doha. Marrit Steenbergen besefte pas in de laatste meters dat ze het onverslaanbaar geachte Australië voor zou blijven. "Toen dacht ik: wat gebeurt hier? Dat voelde tijdens het zwemmen al heel onrealistisch", aldus de Nederlandse sterkhouder over haar indrukwekkende eindsprint.

Steenbergen, Kim Busch, Janna van Kooten en Kira Toussaint wisten van verbazing niet wat ze moesten zeggen toen duidelijk werd dat ze wereldkampioen waren geworden. "Volgens mij was het alleen een beetje: 'holy shit wat is hier gebeurd?' We hebben gelachen, gesprongen en gejuicht. Iets heel zinnigs kwam er volgens mij niet meer uit", zeiden de vrouwen over de eerste seconden na hun gouden optreden.

De wereldkampioenen zien hun prestatie als het bewijs dat Nederland weer op de weg terug is op het onderdeel. Na de olympische titel van de Golden Girls Femke Heemskerk, Ranomi Kromowidjojo, Inge Dekker en Marleen Veldhuis in 2008 en de wereldtitels van 2009 en 2011 beklom Nederland in Doha voor het eerst weer de hoogste trede op een wereldwijd podium. "Er zit een mooie toekomst in de estafette", reageerde Busch. "Er komen ook nog heel veel nieuwe meiden aan."

Spelen in Parijs

Busch en Steenbergen zwommen vorig jaar met Milou van Wijk en Sam van Nunen op de WK in Japan met een tijd van 3.35,41 sneller dan nu, maar kwamen door het sterkere deelnemersveld toen niet verder dan de zesde plek.

Steenbergen zei dat dit het succes slechts een beetje minder mooi maakt. "We staan hier nu en we winnen 'm. Ik denk dat dat heel mooi is en daar moeten we van genieten. Dan zien we op de Spelen in Parijs of op andere toernooien wel weer verder."

Viering

Een groot feest wordt het zondagavond niet in Doha. "Daar hebben we niet echt tijd voor. Wij drie zijn morgen wel vrij en zijn natuurlijk heel blij, maar het oog gaat op herstel. Een mooier begin van het toernooi kan niet", zeiden Van Kooten, Busch en Steenbergen op de eerste dag van het langebaantoernooi in Doha. Toussaint was toen al afgehaakt. Zij begon snel aan haar herstel en voorbereiding op de 100 meter rugslag van maandagochtend vroeg.

Meer uit Sport

Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

5 uur geleden
Belgische politie: 54 renners reden door rood in Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.

6 uur geleden
Tennisser Alcaraz naar laatste zestien op gravel van Monaco

MONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.

8 uur geleden
Sinner eenvoudig naar achtste finales in Monaco

MONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.

9 uur geleden
Atletiekbond maakt marathon een op zichzelf staand kampioenschap

MONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.

11 uur geleden
Hockeyers Kampong winnen Euro Hockey League

DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.

1 dag geleden
Wielrenner Seixas wint tijdrit in Ronde van Baskenland

BILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.

1 dag geleden