Estafettezwemsters als tweede naar olympische finale 4x100 vrij
TOKIO (ANP) - De Nederlandse estafettezwemsters hebben op de Olympische Spelen de finale bereikt van de 4x100 meter vrije slag. Kim Busch, Ranomi Kromowidjojo, Marrit Steenbergen en Femke Heemskerk zetten in de halve finales met 3.33,51 de tweede tijd neer. Alleen het Australische kwartet was sneller (3.31,73).
Kromowidjojo en Heemskerk maakten deel uit van de estafetteploegen die op de Spelen goud (Peking 2008) en zilver (Londen 2012) pakten op de 4x100 vrij. Bij de Spelen van Rio 2016 eindigden de Nederlandse zwemsters als vierde. De finale van de 4x100 vrij in Tokio staat zondagochtend op het programma, om 04.45 uur Nederlandse tijd.
Startzwemster Busch tikte als zevende aan, maar Kromowidjojo zorgde er met een splittijd van 52,50 seconden voor dat de Nederlandse ploeg opschoof naar de tweede plek. Steenbergen viel terug naar de derde plaats, maar Heemskerk zwom als slotzwemster olympisch kampioene Penny Oleksiak uit Canada voorbij en tikte na 51,90 als tweede aan, achter Australië.
Bij de EK van eerder dit jaar in Boedapest pakte de Nederlandse ploeg, met Kira Toussaint in plaats van Busch, zilver achter Groot-Brittannië. De Britse ploeg plaatste zich in Tokio als vierde voor de olympische finale, waarin naast Australië en Nederland ook Canada, de Verenigde Staten, China, Denemarken en Zweden meedoen.
Meer uit Sport
LA MOLINA/COLL DE PAL (ANP) - Jonas Vingegaard (29) heeft de vijfde etappe van de Ronde van Catalonië gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike kwam op de Coll de Pal in zijn eentje als eerste over de streep. Vingegaard nam de leiding in het klassement over van de Fransman Dorian Godon (Ineos Grenadiers).
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) gefeliciteerd met de beslissing van donderdag om transgender vrouwen uit te sluiten van deelname in de vrouwencategorie bij de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen.
4 uur geledenCINCINNATI (ANP) - Oranje-international Ceddanne Rafaela is het nieuwe MLB-seizoen met de honkballers van Boston Red Sox begonnen met een overwinning bij Cincinnati Reds. De negenvoudig kampioen was in Ohio met 3-0 te sterk voor de thuisploeg.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nederland organiseert het EK hockey voor mannen en vrouwen in 2029. Dat maakte de Nederlandse hockeybond (KNHB) vrijdag bekend. Het evenement vindt plaats in het Wagener Stadion in Amstelveen.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Titelverdediger Aryna Sabalenka heeft zich ten koste van Elena Rybakina geplaatst voor de finale van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst was met 6-4 6-3 te sterk voor de mondiale nummer 2 uit Kazachstan.
7 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft de tiende tijd gereden bij de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte 1.31,509. De Australiër Oscar Piastri reed in zijn McLaren met 1.30,133 de snelste tijd in Suzuka.
9 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Polen of Zweden wordt op 20 juni de tegenstander van Oranje in de tweede groepswedstrijd op het WK voetbal. De twee landen wisten donderdagavond hun halve finales in de play-offs voor WK-deelname te winnen en strijden dinsdag in Zweden om een plek in de groep van Nederland.
14 uur geleden