Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Estafettezwemsters als tweede naar olympische finale 4x100 vrij

Estafettezwemsters als tweede naar olympische finale 4x100 vrij

TOKIO (ANP) - De Nederlandse estafettezwemsters hebben op de Olympische Spelen de finale bereikt van de 4x100 meter vrije slag. Kim Busch, Ranomi Kromowidjojo, Marrit Steenbergen en Femke Heemskerk zetten in de halve finales met 3.33,51 de tweede tijd neer. Alleen het Australische kwartet was sneller (3.31,73).

Kromowidjojo en Heemskerk maakten deel uit van de estafetteploegen die op de Spelen goud (Peking 2008) en zilver (Londen 2012) pakten op de 4x100 vrij. Bij de Spelen van Rio 2016 eindigden de Nederlandse zwemsters als vierde. De finale van de 4x100 vrij in Tokio staat zondagochtend op het programma, om 04.45 uur Nederlandse tijd.

Startzwemster Busch tikte als zevende aan, maar Kromowidjojo zorgde er met een splittijd van 52,50 seconden voor dat de Nederlandse ploeg opschoof naar de tweede plek. Steenbergen viel terug naar de derde plaats, maar Heemskerk zwom als slotzwemster olympisch kampioene Penny Oleksiak uit Canada voorbij en tikte na 51,90 als tweede aan, achter Australië.

Bij de EK van eerder dit jaar in Boedapest pakte de Nederlandse ploeg, met Kira Toussaint in plaats van Busch, zilver achter Groot-Brittannië. De Britse ploeg plaatste zich in Tokio als vierde voor de olympische finale, waarin naast Australië en Nederland ook Canada, de Verenigde Staten, China, Denemarken en Zweden meedoen.

Meer uit Sport

Red Bull neemt na 20 jaar afscheid van hoofdontwerper Skinner

MILTON KEYNES (ANP) - Hoofdontwerper Craig Skinner heeft na een dienstverband van twintig jaar het Formule 1-team van Red Bull verlaten. Hij speelde een belangrijke rol bij de successen van het team. Max Verstappen won tussen 2021 en 2024 vier wereldtitels.

19 minuten geleden
Wielrenner Evenepoel wint tijdrit en gaat aan kop in UAE Tour

HUDAYRIYAT ISLAND (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel heeft de tweede etappe van de UAE Tour in de Verenigde Arabische Emiraten gewonnen, een individuele tijdrit over 12 kilometer. Hij was zes seconden sneller dan de nummer 2 Joshua Tarling (INEOS Grenadiers) uit Groot-Brittannië.

35 minuten geleden
Topatlete Bol meldt zich met blessure af voor 600 meter Liévin

ARNHEM (ANP) - Femke Bol loopt donderdag niet de 600 meter op de indoorwedstrijd uit de World Tour in het Franse Liévin. De Nederlandse topatlete meldt op Instagram dat ze kampt met een peesblessure in haar voet. "Helaas zal ik deze week niet lopen in Liévin. Het is geen makkelijk besluit, maar ik moet luisteren naar mijn lichaam", schrijft ze.

1 uur geleden
Olympische finale snowboard slopestyle afgelast door sneeuwval

LIVIGNO (ANP) - De strijd om de medailles op het onderdeel snowboarden slopestyle voor vrouwen is afgelast. Het sneeuwde te hard in Livigno, meldde de organisatie van de Winterspelen in Milaan en Cortina. De drie runs stonden gepland voor dinsdag tussen 13.00 en 14.00 uur. Het evenement zal op een andere dag worden gehouden.

2 uur geleden
Duitse skibond woedend om afbreken teamwedstrijd schansspringen

PREDAZZO (ANP/DPA) - De Duitse skibond is woedend over het afbreken van de derde en laatste ronde van het schansspringen voor landenteams op de Winterspelen van Milaan en Cortina. De organisatie besloot maandagavond de wedstrijd na enkele vertragingen af te breken door hevige sneeuwval. Er moesten toen nog drie skispringers van de schans. Het resultaat van de eerste twee ronden bepaalde de einduitslag.

5 uur geleden
Freestyleskiester Gu moet genoegen nemen met zilver op big air

LIVIGNO (ANP/AFP) - De Chinese freestyleskiester Eileen Gu heeft bij de Olympische Spelen genoegen moeten nemen met de zilveren medaille op het onderdeel big air. Megan Oldham veroverde goud namens Canada, de Italiaanse Flora Tabanelli pakte brons. De finale in Livigno werd met meer dan een uur uitgesteld vanwege zware sneeuwval.

15 uur geleden
Rouwende skiër McGrath vlucht bos in na verliezen goud op slalom

BORMIO (ANP) - Skiër Atle Lie McGrath vluchtte het bos in na zijn mislukte optreden op de slalom bij de Winterspelen. De Noor was de snelste in de eerste run en had zicht op goud, maar hij botste in de tweede manche tegen een poortje en viel uit.

18 uur geleden